Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

FISCHER RC4 WorldCup SC


Świeży

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do twardzieli. Sam jestem cieniutki w nartach a mam super narte. Mam 186 wzrostu a wspomniana narta ma 160 cm. Czy to odpowiednia długość? Jesli nie to jakie powinienem mieć i jak wpływa długośc na jazde na nartach. Obecnie bede jexdzil II sezon dopiero. Moim nawiekszym osiągnieciem jest zjazd z połówki Nosala. Prosze o rade bo moge wymeinić te narty na dłuższe ale nie wiem czy powinienem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FISCHER RC4 WorldCup SC

brawo!!!!! jak na początek to niezła deska!!! a jak się podszkolisz i będziesz chciał zjechać z całego Nosala to na jakiej desce???? bez urazy ale to nie deska dla osób co jeżdzą dopiero drugi sezon,chyba że masz talent ..to trzymam kciuki...moim zdaniem swobodnie wystarczyłaby Ci cp:omecarve 8-ka Dynastara, sceneo 300 lub 400 max sl12 Atomica ale to i tak bardzo ambitne deski jak na początek...powodzenia

muzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FISCHER RC4 WorldCup SC

Rzeczywiście nie jest to narta dla początkujących, co wcale nie znaczy, ze nie bedziesz mógl na niej jezdzic. Dlugosc powinna byc moim zdaniem ok -chyba, ze jestes bardzo postawnym chlopem wtedy lepsze byłoby 165 (ale to zrobiloby tę nartę trudniejszą). Sporo tez zalezy od Twojej wagi. Przy 90 kg ta narta nie jest znów taka twarda.

Jesli juz kupiles te narty, jestes sprawny i masz zamiar sporo jezdzic to chyba lepiej zostaw je sobie. Warunek wykorzystania tej narty to jazda sladem ciętym- więc jesli jeszcze tego nie potrafisz to warto byłoby poszukac dobrej szkoły czy instruktora.

Ostatnio byłem na wyjezdzie, na którym była okazja testowania tej slalomki i właściwie wszystkim sie podobała. Nie było raczej opinii, ze to nie dla mnie , za trudna czy cos takiego (inna sprawa, ze zupełnie początkujących na tym wyjeżdzie nie było). Mi tez sie bardzo podobała, (o mało nie wrócilem z jedną parą), a nie jestem znów takim super narciarzem (to mój 3 sezon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FISCHER RC4 WorldCup SC

Masz za trudną nartę na swoje umiejętności. Zarypiesz się na śmierć zamiast szybko się nauczyć. Dobrze że masz nartę silnie taliowaną, ale z Fishera to sceneo 400 się nadaje. Jeśłi chodzi o tą nartę to długość dobra, 165 będzie jeszcze trudniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FISCHER RC4 WorldCup SC

Pocisnąłem komórkową Atomica S11 bo przygotowuje sie do zawodów. Mnie interesuje tylko założenie zbroi i walenie tyczek. Jeszcze na nich nie jeździłem bo leczę kontuzję po walce (narty to moja druga miłość, pierwsza to Jeet Kune Do). Wcześniej Omeglass Dynalka i to jest super narta. S9 nie podoba mi się, jest za miękka na trasę slalomu zwłaszcza na lodzie!! Fishera znam i też go moge wszyskim polecić, tylko po pierwsze proponuję krótką tak 155-160 maksymalnie, a po drugie tylko dla bardzo dobrych narciarzy a tu gość pisze, że jest po 2 sezonach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

FISCHER RC4 WorldCup SC

TA NARTA JEST RACZEJ PRZEZNACZONA DO JAZDY TYLKO NA TYCZKACH ALBO NA BOJKACH. JEST ONA B. TWARDA I RACZEJ SIE DLA CIEBIE NIE NADAJE, ZAKLADAJAC ZE TO BEDZIE TWOJ II SEZON DOPIERO. JAK MASZ MOZLIWOSC WYMIANY TO WYMIEN SOBIE NA JAKĄS NARTE ALLROUNDOWA, Z FISCHERA TO BEDZIE SCENEO 400 ALBO 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

FISCHER RC4 WorldCup SC

Hmmm. Ja jeżdżę na przykład na nartach dopiero trzeci sezon. W zeszłym na Fischerach Radarc, w tym postanowiłem zaszaleć i kupić RC4. Mam 185cm wzrostu i nartę 160. Tnie się na nich pięknie, ale to pod warunkiem, że nie ma nieubitego śniegu i stok jest stromy. Oczywiście te narty nadają się tylko i wyłącznie do jazdy carvingowej. Używanie ich inaczej mija się z celem. Dlatego wspomniałem o stromych stokach. Na nich łatwiej pojechać carvingowo, a jazda na tych nartach na czymś płaskim kończy się szybko zakwasami na udach. Jeśli masz duszę wojownika, do tego jestes sadomasochistą, który zawsze lubił ćwiczenia na siłowni, tylko nigdy nie odpowiadał ci plener to ten sprzęt jest właśnie dla ciebie. W przeciwnym wypadku lepiej sobie je odpuść.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...