Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

co ja kupiłem ???


kony

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

mam takie pytanie do ekspertów:

jeździłem na nartach od dziecka ale niestety ostatnio z kilkuletnią przerwą.

kiedy ostatnio byłem na stoku nikt nie słyszał jeszcze o carvingu (przynajmniej w Polsce). w tym roku jadę na słowcję. w związku z tym kupiłem używane fischery drs100 (+ wiązania salomona) i buty lange athos. czy ktoś mi coś może powiedzieć o tym sprzęcie. kupiłem dosyć niespodziewanie i nie miałem czasu się rozeznać w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja kupiłem ???

buty miękkie, z łamiącymi się klamrami, ale bardzo wygodne. cały dzień na stoku spoko. model z makro za 400 zł. dla początkujących.

tu wszyscy jeżdżą na sprzęcie bardziej wypasionym i są (lub udają że są) zawodnikami. więc ci je skrytykują jeśli odpowiedzą. ale dla mnie OK, choć przyszła pora by je zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja kupiłem ???

O ile dobrze pamiętam to narty tekreacyjne z epoki easy carverów, czy tzw. półcarwingów. Rzeczywiście nie jest to coś na widok czego serce narciarskim narwancom bije mocniej. W pełni carwingowo chyba na tym trudno się jezdzi. Zjechać na dół na pewno się da i to łatwiej i z wiekszą frajdą niż na prostej boazerii.

Do rekreacyjnej jazdy klasycznej narty sa chyba ok. Nie ma sensu płacić kilka razy więcej za narty, których się nie wykorzysta.

Ja bym Cię jednak zachęcał do spróbowania carwingu i wtedy bardziej taliowane narty staną się niezbędne- według mnie naprawdę warto.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja kupiłem ???

Mam pytanie: co to są za narty te półcarvingi? :D Czy one mają jedną krawędź prostą jak narty Adama M, a drugą conajmniej jak A10.11? :D :D

Pozdrawiam

Maciek

PS

Prosiłbym jeszcze o wyjaśnienie co to jest slalom SPECJALNY i BIEG ZJAZDOWY? Często w mediach pojawiają się takie pojęcia, a ja nie wiem co to jest? ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja kupiłem ???

półkarwingi są tlaiowane z wdoch stron tak jak carvingi ale taliowanie nie jest tak wyrazne .... po prostu sa troche prostsze , wg mnie sa bardizje uniwersalne bo mozna w nich jezdzic zjazdowo rowniez , w przeciwienstwie do slalomowek .... Na kreche lepiej sie w nich jezdzi sa szybsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja kupiłem ???

Juz to kiedys było przerabiane na forum. Polcarwingi maja jedna krawedz prosta a druga taliowana ;-)

Napisalem "tzw. polcarwingów" Mnie tez się okreslenie polcarwing nie podoba, ale nie da się ukryć, że taka nazwa funkcjonowala kiedys.

Napisanie, ze cos jest 4 narta allround nie za wiele chyba mówi. Bo dzisiajsza taka narta nie za bardzo ma się do tych fischerow drs (głownie ze wzgledu na taliowanie).

Trudno takiego "połcarwinga" uznac za narte w pelni carwingowa, bo carwing na niej najlepiej nie wychodzi. Prosta tez nie jest, wiec pewnie dlatego ktos wymyslil te "polcarwingi",

Heli- odpowiadajac na Twoje pytanie- gigentka nie jest "ćwierćkarwingiem" bo mozna na niej pojechac 100% na krawedzi (taliowana tez jest w sumie porządnie)

Mam tez pytania do Ciebie:

Czy Morze Kaspijskie to morze?

Czy samochod chodzi?

Nie zawsze nazwe trzeba pojmować literalnie

pozdr :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja kupiłem ???

Co do biegi zjazdowego i slalomu specjalnego

Chyba za bardzo przejmujesz się terminologią. Nazwy te już się oklepały i wcale nie będe się cieszył jak zanikną - bo to nastapi pewnie na skutek rzadkości używania- w jakiej polskiej tv mozna teraz obejrzec relacje z zawodów ? :-(

W sumie niewazne jak to zwą.

Batrdziej mnie smuci, że sa to dyscypliny, w których nie uświadczysz Polaków (mowie o waznych imprezach)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja kupiłem ???

Kony

No dobra tylko zartowalem z ta krawedzia prostą

Na powaznie:

Rzeczywiscie sa to narty taliowane.

Te narty wymyslono na poczatku ery carwingu i w zamysle taliowanie mialo sluzyc latwiejszemu wprowadzeniu narty w skret w jezdzie typowo rekreacyjnej. Problem jest taki, że chodzilo raczej o skret klasyczny z zeslizgiem. W pelni carwingowo na tej narcie bedzie bardzo trudno pojechac (o ile jest to w ogole mozliwe). Promien skretu maja chyba cos powyzej 20m, wiec wiecej niz wspólczesne gigantki.

Jezeli chcialbys przestawic sie na nowa technike to niestety chyba bedziesz musial zainwestowac w bardziej taliowany i wspolczesny sprzet (mozesz tez dla porownania wypozyczyc). Jezeli dorzucilbys dobrego instruktora to postepy i frajda z carwingu przyjda bardzo szybko.

Dobre rozwiazanie to tez wyjazd ze szkola narciarska. Mozna znalezc takie, które gwarantuja sprzet na czas wyjazdu. Nie wiem jak u Ciebie z kasą na narty -bo to chyba jest jedyne ograniczenie.

Jezeli nie jezdzisz zbyt wiele w roku to chyba bardziej oplaca sie wypozyczac niz kupowac nowe nartki-na sensowne wydasz pewnie z tysiaka

Te DRS,y nadaja się raczej do niezbyt ambitnej jazdy rekreacyjnej, co nie znaczy ze z tego frajdy nie mozesz miec -sam musisz zdecydowac czy ci to wystarcza, czy chcesz spróbowac czegos innego, czyli carwingu (ja polecalbym to drugie)

Jezeli poczules sie zdolowany uwagami na temat Twoich nartek to sie nie stresuj zbyt bardzo.

Z tego co zdazylem sie zorientowac to pewnie srednia cena nartech na ktorych jezdza forumowicze to 1300-2000 pln za same deski (plus 500-1000 za wiazania). Na pewno sa lepsze od Twoich, ale tez bez porownania drozsze

pozdr

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...