Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Langi, Fischery, czy Salomony?


Jonka

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo, bardzo proszę o radę:)

właśnie kupiłam sobie nowe Elany GX, 178cm. Ja mam 170 cm, ważę 58 kilo... No i buty jeszcze muszę sobie też kupić nowe- waham się między langami CRL 90 W, fischerami SOMA F 7000, salomonem elipse 9 W... Nie wiem, które wybrać? No i czy nie będą za miękkie, bo te wszystkie mają flex koło 90, nie wiem czy nie powinny mieć powyżej 100??? Mam czas do poniedziałku, a im dłużej myślę i mierzę, tym większy mętlik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langi, Fischery, czy Salomony?

Niezłe sobie narty wybralas. Jak juz masz byc konsekwentna to powinnas isc na calosc i dokupic do zestawu supertwarde buty. Te, ktore najlepiej Ci leza na nodze. Niewazne jakiej firmy

Swoja droga gdzie Ty chcesz na tych nartkach smigac? Ambitny wybor. Szczegolnie na Twoj wzrost i wage. Co prawda nie jezdzilem na tych nartach, ale z ich charakterystyki, tak na oko, to masz je szanse dogiac przy jakis 80 km/h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langi, Fischery, czy Salomony?

Przeciez to crossowa narta wiec te 178 jest akurat dla niej.

Wszystko zalezy od tego co sie chce jechac a potem to juz trzeba byc konsekwetnym.

Akutat tej narty nie jedzilem ale generalnie uwazam ze ta grupa jest jka nabardziej OK.

Jezdilem Atomix SX11 180cm i Head xrc 1100 177cm.

Osobiscie mam Rosii oversize 9x 181 cm i wyglada na to ze to sa narty z tej grupy

do jezdzenia wszytkiego i prawie wszedzie.

No chyba ze sie idzie z nurtem fun carvingu, oczywiscie mozna ale

po co sie ograniczac no ale to juz inna historia.

Kazio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langi, Fischery, czy Salomony?

A dla mnie to jest narta gigantowa dla ciezkiego chlopa, na ktorej najlepiej sie jezdzi na zamknietej trasie po bramkach rzeczonego (amatorskiego oczywiscie) giganta.

Jesli ktos sie uprze, powie postepowi w technice nie, i bedzie chcial jezdzic na tym zeslizgiem to tez nie jest to chyba najlepszy wybor dla lekkiej kobiety. Chociazby ze wzgledu na twardosc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langi, Fischery, czy Salomony?

HA! Teraz mogę już powiedzieć coś konkretnego; właśnie wróciłam ze Słowacji, nawiasem mówiąc- rewelacyjne warunki, bo wszyscy się wystraszyli po huraganie i stoki puściuteńkie, żadnych kolejek, kupa śniegu i ciągle pada:) Jeśli to są narty "dla ciężkiego chłopa" to ja widocznie jeżdżę jak ciężki chłop, bo dla mnie rewelacja! Po moich starych, prostych i długich na 185 cm Fischerach, na tych to się "samo jeździ"! Słuchają jak anioły, wybaczają błędy, można jeździc i klasycznie i kawingowo, świetne nawet przy wąskich skrętach i skakaniu na muldach, a przy większej prędkości jazda bez wysiłku i pełne panowanie!!!! Fakt- najlepiej na twardym i szerokim stoku typu Łomnica, przy miękim śniegu trzeba więcej siły przy manewrowaniu, ale i tak nawet po paru godzinach jeżdżenia nawet mnie nogi nie bolały, przedtem się męczyłam, na goleniach miałąm siniaki- teraz- jak we śnie:)))) I super są te Langi Exclusive, wbrew opini o Langach naprawdę komfortowe a nogę trzymają idealnie:) Jednym słowem- jestem w niebowzięta:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langi, Fischery, czy Salomony?

Co do nart dla "ciezkiego chlopa" to dalej podtrzymuje zdanie (uparty jestem). Dopoki nie zobacze jak doginasz te narty do chocby fabrycznego promienia skretu to nie uwierze;).

W sumie Twoje wrazenia sa najwazniejsze, wiec dalej polemizowal nie bede:). Najwazniesze, ze Ci sie podobaja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langi, Fischery, czy Salomony?

Wyobrazam sobie co napisalabys tutaj gdyby te narty mialy 170cm ;) !!! Bo jak wynika z tekstu nie jezdzisz tylko szybko i tylko w dół. Ale jak pisze moj poprzednik; najwazniejsze ze jestes zadowolona. Pozdr.

P.S.

z Łomnicy nie wolno zjezdzac na nartach!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...