Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ostrzenie nart


diora

Rekomendowane odpowiedzi

ale jaja

Gościu po tym co napisałeś to chyba masz metalowy ślizg, cytuje: 4-6 dni i narty na maszynę, co drugi dzień ostrzę ręcznie, facet ty chyba kpisz, bo Ci czasu na jazdę nie starczy jak bedziesz tak "ostrzył" no i po takim "ostrzeniu" to nie będziesz miał na czym jeździć. Ludzie skąd to sie bierze taki cudok co nie wie o czym mówi bidula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzenie nart "fatalna kombinacja"

Nie uwazam tego za fatalna kombinacje. Moze zle sie wyrazilem ze ostrze narty, to co robie to tylko kosmetyka pomiedzy serwisami. Kiedys sie bawilem w sprawdzanie katow, dobieranie katownikow oklejanie slizgow, teraz to zlewam bo wiem ze i tak to nie ma sensu.

Jazda 2 dni na twardym podlozu zawsze zalatwiala mi krawedzie. Nie we wszystkich nartach ale Atomic znosil to najgorzej, Nordica trzyma sie niezle a najmniej podostrzania wymaga Rossignol. Nie scigam sie na nartach a robie to dla przejemnosci. W roku bywam od 40 do 50 dni na sniegu i nie wyobrazam sobie wyjazdu na tydzien bez katownika i raszpli. Drut mozna zebrac nawet delikatnie po codziennej jezdzie.

Polecam wszystkim jazde na zlodzonym sniegu przez 6 dni bez podostrzania nart. Nie wiem co trzeba robic zeby na 6 dzien nie latac jak szmata.

Ostrze narty "na kolanie" nigdy nie zakrecalem w imadlo (nie bylo warunkow), zawsze sprawdzalem katy po ostrzeniu i byly idealne, teraz tego nie robie bo wiem ze nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...