Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

2 pytania do "speców"


Kronos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Mam dwa króciutkie pytanka, bo wogóle nie znam się na sprzęcie i od razu z góry bardzo dziękuję za rady.

1. Kupiłam używane narty (Fishera) - nawet ładne, tylko od spodu nie ma rowku. Czy to dobrze? Bo ja nie mam pojęcia. Czy powinnam je naostrzyć, czy wogóle coś z nimi robić? Jeżeli tak, to co? Czy świeca i na stok?

I drugie pytanko:

2. Chodzi o buty. Widziałam takie (używane), co z przodu na czubku mają jakąś śrubkę (przypuszczam że do regulacji), a od wewnątrz, na wysokości tej śrubki - jest góra i ugniata palce. Czy to da się wyregulować, bo nie wiem czy je kupić. Lewy jest OK, a prawy właśnie przez to, niewygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania do "speców"

ad1) brakiem rowka sie nie przejmuj - juz predzej nalezaloby jego obecnoscia :) narty najlepiej smarowac na gorąco, warto je naostrzyc, przede wszystkim idz do serwisu i sprawdz wiazania - dawno nieuzywane albo zasolone (transport odkrytch nart na dachu auta) moga nie wypinac z deklarowana na podzialce silą, a to zwyczajnie niebezpieczne.

ad2) jak cos Cie uciska w bucie, tzn ze to nie but dla Ciebie - szukaj takich ktore zapniesz na noge na klamry do "wartosci roboczej" i ponosisz przynajmniej z pol godzinki - wtedy bedziesz wiedziec czy to te

PS

a nartki kupilas pewnie Fischera? bo jesli to Fisher to istnieje ryzyko ze wlasnie producenci "adadisow" wkraczają na nowy rynek :) a swoja drogą to dobrze swiadczyloby o Fischerze ze zaczeli od niego a nie np od "Atamiców" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania do "speców"

Znajomy doradził mi ciekawy sposób testowania czy buty są odpowiednie dla naszych stóp.

Ubieramy je, zapinamy i oglądamy filmik przed TV. Jeśli po 2 h wszystko będzie pasować znaczy to, że wybrane obuwie jest optymalne.

W większośc sklepów można do 14 dni oddać towar więc nie ma problemu z takim testem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania do "speców"

To zalezy co w tych butach chcesz robić .

Jeżeli chcesz jeździc na nartach to podany przez Ciebie sposób gwarantuje zły dobór butów :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Dowód ?

A proszę ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kup buty 3 nr za duże - zapnij i oglądaj TV do woli - do tego będą się nadawały.

Jest znakomity opis sposobu doboru butów - i jest w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania do "speców"

Gdzie jest?

W necie :)))))))))))))))

Na tym portalu?

Ten o którym ja myślę ? - nie, choć może i tu Jacek coś powiesił. Nie wiem nie przeglądałem tego portalu od deski do deski .

Jesli mozesz podaj linka..

chyba nie wypada ... ;)

Tomek - to 42 w Twoim nicku to co ? ...( jeżeli można wiedzieć ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania do "speców"

Nie ma rowku bo od kilku-nastu lat narty robi sie bez rowku ( no są z rowku do biegania takie cieniutkie ale nie wszystkie.

Powinnaś oddac narty do serwisy aby sprawdzić wiazania czy są i ustawić siłe wypinania o dopasowaniu butka tez pamietac trzeba.

Butek ze srubą to robili dawno bo może yo tzw tylnowejściowy srunbka do regulacji ale trzeba rozkręcić i stopę wsadzic do butku i krecic ale uwaga bo moze boleć.

serwis napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania do "speców"

bo juz nie wiek ;)

Już, czy jeszcze ? - przepraszam za ciekawość, ale może to mieć związek z łatwościa dojścia do adresu którego szukasz.

A może raczej odpowiedź na maila, to Ci podam adres gdzie to jest ;)

Maila do mnie znajdziesz gdzieś poniżej w postach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania do "speców"

Juz nie mam 42 lat (tyle mialem kiedy tu sie zalogowalem). " facet ma tyle lat na ile wyglada" heheh ;)))) Mniejsza z tymi butami...pare par juz kupilem w zyciu. Mam swoje doswiadczenia. Z drugiej strony...wiedzy nigdy za wiele.

Jesli mozesz skrobnij od razu na mojego maila ( jest faktyczy w moim profilu)pozdrawiam.

P.S.

Chyba musze w koncu przeczytac gdzies regulamin, bo trace rozeznanie co wolno pisac a czego nie ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...