Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Znawcy tematu i wszyscy mogący pomóc !!! ?


adam b

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj szalałem na Pilsku i pomijając jedno wielkie lodowisko w dolnych partiach to na górze było super !!!! Powiwijałem sobie na swoich nordicach ZXT super zakręty.

NIestety podczas jednego takiego długiego i szybkiego łuku wpadłem na gościa albo on na mnie (to kwestia względności). On robił lewy zakręt a ja prawy. Walneliśmy się prawie centralnie. Na szczęście nic nam się nie stało i mogliśmy kontynuować jazdę dalej.

Po powrocie do domu zauważyłem jednak poważną awarię w mojej narcie.

Jeżeli znacie nordici ZXT (fun carver z 30 mm płytą) to wiecie, że pod aluminiową płytą jest kawał czarnej gumy. Okazało się, że podczas wspomnianej kolizji narta gości z którym się zderzyłem dokumentnie rozcieła gumę pod płytą. Rozcięcie jest na tyle poważne, że lekko ciągnąc byłbym w stanie oderwać ją zupełnie.

Proszę Was o sugestie co teraz robić. Czy ktośmoże mi poradzić. Czy można zupełnie pozbyć się gum z pod płyt. Czy po usunięciu gum narty lub płyty nie zdeformują sie lub złamią. Czy ktoś jeździł na nordicach ZXT bez gum pod płytamia ? Takich pytań i wiele więcej dręczy mnie od wczoraj.

Nie stać mnie cholera na nowe dobre nartki i jakoś muszęsobie poradzić.

Poradźcie proszę bo weekend zbliża się nieubłaganie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy tematu i wszyscy mogący pomóc !!! ?

ja sie nei znam... i nie wiem co zrobic...

ale podobny wypadek mial ojciec mojej dziewczyny...

jakis szczyl wiechal mu prosto pod narty jak on byl w pelnym skrecie...

nie chcac wpasc prosto na niego odbil i o malo co sie nie polamal...

jest caly potluczony...

dzieciak mial szczescie ze ten facet super jezdzi...

i wiedzial co zrobic...

bo gdyby mi tak wjechal to moglby zarobic niechcaco z kantow... albo bym go poturbowal moim 100kg cielskiem :-)

przy okazji gowniarz oblupal mu troche nowiutkie atomici za 1500zl...

po czym szybko sie zebral i zwial trasa 5a...

taki jakis maly szczyl... dalbym mu max 14-15 lat...

:-)

hmmm...

a co do tego braku lodu na gorze...

jestes pewien... ??

my jezdzilismy od 13:30 do wieczora...

i lodu byla masa...

szczegoolnie zapadl mi w pamieci jeden zakret na trasie z Hali Mizioerj do Szczawiny...

na ktorym omalo co sie nei zabilem... przy 1 zjezdzie... sam looooood...

hmm...

ps. na moje umiejetnosci to troche za duzo...

ps2. gdzie jezdziles gdzie nei bylo lodu ?? bo w przyszlym tygodniu tez tam jade... moze byly jakies lepsze miejsca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy tematu i wszyscy mogący pomóc !!! ?

Jeździłem właśnie z Miziowej do Szczawiny i jakoś lodu nie uświadczyłem. To znaczy troche było ale nie na tyle żeby mi to przeszkadzało. Przejeżdżam na pełnej prędkości na krawędzi i jakoś nie odczuwam drastycznie lodowych połaci. Jeździłem głównie na samej górze czasem do Szczawiny, generalnie po czerwonej trasie.

Moje pytanie o gumę pod płytą wciąż aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy tematu i wszyscy mogący pomóc !!! ?

hmm moze to przez moja...

jakos jazdy :-)

8 lat nie jezdzilem...

a wczesniej sie uczylem...

wiec w zasadzie sie ucze od 0...

i jakos troche mi sie to zlodowacenie nie spodobalo :-)

heh...

a o ktorej byles ??

moze popoloodniu bylo dopiero oblodzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy tematu i wszyscy mogący pomóc !!! ?

Adamie,

mysle ze z forumowiczów to mało kto może dać Ci sensowną i bezpieczną rade,

najlepiej znajdź adres polskiego dystrybutora Nordici, wyslij do niego maila z zapytaniem, jestem pewnien że odpowiedzą Ci w sensowny sposób na Twoje pytanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy tematu i wszyscy mogący pomóc !!! ?

lepiej wyślij zapytanie do firmy Nordica we Włoszech, bo w Polsce jest nowy przedstawiciej - totalny palant , więc tylko oni na nim wymuszą pomoc - powinni ci dać , ta hiena z Poznania ci tylko za niezła kasę sprzeda, a guma jest bardzo ważna bo jest to system tłumienia drgań w (pomijając to wszystko), kiepskiej narcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...