Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Race SC czy Atomic SL9?


robert9

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, co kupić: Fischery Race SC czy Atomic SL9? Czym się one w praktyce różnią, dla jakiego użytkownika są bardziej odpowiednie?

Dodatkowe pytanie, czy modele 05/06 ww. nart róznią się właściwie od tegorocznych (przykładowo żółto-czarne SL9 z 05/06 od biało-czerwonych 06/07)??

Jeżdżę 15 lat, z reguły 2-3 tygodnie w sezonie, umiejętności: może nie ekspert, ale na pewno zaawansowany. 180 cm, 80 kg.

Trzy tygodnie temu wypożyczałem we Włoszech Volkle Racetiger Slalom Carver (163 cm) i były świetne, niestety zarówno w sklepach jak i na allegro są con. 50 % droższe niż Atomiki czy Fischery, więc raczej odpadają.

Z gory dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Race SC czy Atomic SL9?

Jesteś dość ciężki i na sl napewno dasz radę.... tylko po co się męczyć....

Ja równo 2 lata temu byłem w Włoszech jeszcze z sl9 a zaraz po powrocie w K-ce kupiłem RC4 SC bo miały super cenę.... jak przypiołem i zjechałem kawałek to pierwsza moja myśl była "k..... czemu ja się do tej pory tak katowałem"

Moim zdaniem szybciej inicjuje skręty, szybsza jest z krawędzi na krawędź i bardzo ładnie go prowadzi, na twarde betoniaste stoki jak naostrzysz to się napewno nie zawiedziesz.

Zastanów się jeszcze nad RX FIRE mie coś kusi żeby się na niego prześiąść, aczkolwiek narazie to go dopiero miałem w rękach(w sklepie).

pozdrawiam sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Race SC czy Atomic SL9?

"SB" ma racje też miałem podobne odczucia, przy twojej wadze (moja 85 kg) narty były mało stabilne na twardej nawieszchni, ciężko je utrzymać, kiepsko trzymają krawędzie.

Przesiadłem się na RX Fire, rożniaca? jak niebem a ziemią. Polecam te narty.

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Race SC czy Atomic SL9?

Miałem Sl 9 i powiem szczerze, są super. Też jeżdżę kilkanaście lat, ale zawodnik ze mnie żaden nie był i na pewno nie będzie. Uważałem Sl za najlepsze. Dzięki moim znajomym miałem możliwość testowanie większości nowych modeli (każdemu życzę takich kumpli). I uważałnym tak do dzisiaj gdybym nie natknął się na RC4 Race SC. Są jeszcze fajniejsze. Pod jednym jednak zastrzeżeniem. To są dechy do codziennej, powiedzmy ambitnej jazdy. Nie mają NIC wspólnego z totalnymi, twardymi "szatanami" dla zawodników. Za to przyjemność i komfort (z odrobiną szaleństwa) gwarantowane. Pięknie reagują na dobrze dociskane skręty i oczywiście nie są najlepsze dla mistrzów długiej prostej. Przy mocnej "kresce" mogą zrobić niezłe kuku. Zwłaszcza na naszych stokach. Jednym słowem - kupuj RC4 i na pewno nie bedziesz żałował. Dodam, że moje Fischerki są z sezonu 2004/2005. Kupiłem na Allegro od kolesia z Krakowa za 800 (z przesłyką).

Pozdrawiam

Matt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...