Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

fischer rx8 rx9 czy blizzard cmx 11


sirrak

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad zakupem nart. Chcialbym wybrac pomiedzy Fischer rx8 170 cm lub rx9 165 cm ewentualnie race rc 4 sc Blizzard cmx11 albo Dynastar contact 11. Jezdze niezle mam 178 cm i 75 kg. Na nowych nartach chcialby sie pobawic przy nieco wiekszej predkosci. Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fischer rx8 rx9 czy blizzard cmx 11

No, robisz duży przeskok z SRC na RX8 czy tez RX9 !!!!.

Musisz rzecywiście czuc taka potrzebę skoro uznajesz że warto (a niewątpliwie warto). Poza tym ósemki są bliższe slalomówkom a dziewiątki gigantówkom, więc jeśli wolisz jeździc długim szybkim skrętem to bierz RX9 jeśli wolisz ciaśniej to 8 albo Race SC. Co do Blizzard'ów czy Dynastar'ów to nie znam. A wracając do wcześniejszego zdania, weź RX8 nie zawiodą Cię i też świetnie sobie radzą w dłuższym skręcie i niewątpliwie też są b. szybkie natomiast 9 jako gigantowe sa niewątpliwie twardsze. Nie bardzo tylko rozumiem okrojenia długości w RX9, jak rozumuję chcesz kosztem skrócenia narty uzyskac lepszy radius. Mam duże wątpliwości czy na tak skaleczonej narcie będziesz miał radochę bowiem ten model został stworzony na jazdę szybką ale nie w miniaturowych wymiarach. Jak chcesz bawic się radiusem to wtedy bierz Race SC 160 czy nawet 155, świetne do zabawy. I na koniec jeszcze uwaga taka. Jeżdzę dopiero 3 sezony (ten czwarty) i w zeszłym mój stary kupił mi rx8 wcześniej jeździłem na Agylach i Streecie 5. Powiem tak że narta jest przednia ale dużo czasu minęło zanim ją okiełznałem. Częsciej bywało tak że ja jeździłem na jego RX6 a On ma moich. Fischery SRC należa do nart typowych dla nauki stąd rozumiemn Twój niedosyt ale weź też pod uwagę abys za bardzo nie porzegiął z ambicjami.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fischer rx8 rx9 czy blizzard cmx 11

Ja jezdze juz 13 lat, SRC kupilem by sie latwo przestawic z nart prostych na taliowane i teraz juz czuje duzy niedosyt :) i chyba rzeczywiscie wezme rx 8 bo jakos mam zaufanie do fischera a 170 cm narta ma radius 14 m. wiec nie taki maly a jezeli chodzi o dlugosci to takie dobral mi automat na stronie fischera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fischer rx8 rx9 czy blizzard cmx 11

Nie rozumiem po co CI tak długie slalomki ??:> 170 cm :o a co do budowy rx8 i rx9 to jest ona taka sama tylko taliowanie jest inne. No jezdzisz 13 lat a ile z instruktorem ??:> takie pytanie sobie zadaj jesli mało to nie polecałbym rx 8 bo za bardzo da Ci po tyłku. Jesli tej jazdy było sporo to bierz rx8 tylko zastanow sie czy aż tak długie ...

pzdr.

homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fischer rx8 rx9 czy blizzard cmx 11

witam i pozdrawiam Homara! czy trzynascie lat bez instrukrora to znaczy ze sobie nie poradzi? w koncu to 13LAT! i co znaczy "za bardzo da ci po tyłku?" pytam tak bo zaciekawiła mnie ta mysl,zwłaszcza ta bez instruktora,praktyka tylu lat nic nie znaczy? jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fischer rx8 rx9 czy blizzard cmx 11

Witaj kochana Pony ! No ma i to wielkie 13 lat jazdy tak oo samemu nie pozwala na opanowanie niektorych rzeczy uwierz mi, noo a zwrot oznacza to ze narta będzie go obwozic czyli nie bedzie nad nią panował :) jak by jeszcze jakis zwrot sprawiał Ci problem to pytaj śmiało ;)

pzdr.

homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...