Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

rower - narty


cycek87

Rekomendowane odpowiedzi

rower - narty

Teoretycznie kazdy sport ma wplyw na twoja kondycje. A kondycja wiaze sie tym samym z Twoim przygotowaniem do sezonu narciarskiego. Ale biorac w tym przypadku pod uwage rower to z pewnoscia ma on tutaj duzy wplyw. Nie moge tego stwierdzic z wlasnego doswiadczenia, bo nie wiem czy akurat rower przygotowuje mnie kondycyjnie do nart, ze wzgledu na to, ze uprawiam i inne dyscypliny sportu, ale mam znajomego, ktory zaczal dosc powaznie uprawiac turystyke rowerowa, a ze jest troche przy tuszy, sam stwierdzil lecznicze dzialanie roweru i jego wplyw na kondycje "narciarska". Wspominal lata poprzednie kiedy po zjechaniu z Pilska nie mogl sie doczekac kolejnego zjazdu- ale do schroniska zeby odpoczac. W zeszlym roku, po sezonie rowerowym, wsiadl na narty z podobna obawa, ze znowu nie da rady kondycyjnie. Ale tu mile sie zaskoczyl, bo gdy "wsiadl" na narty jezdzil cale dnie i nie nażekał na jakies zmeczenie, bol nog.

Generalnie trudno sie dziwic pozywtywnemu dzialaniu roweru na narty, bo podczas jazdy na rowerze pracuja miesnie podobne jak w zjezdzie na nartach, czyli przede wszystkim miesnie : brzuchaty łydki, strzalkowy, prosty i obszerne uda...

Pzdr. serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower - narty

Hej. Ogladałeś może prolog tegorocznego Tour de France ? Herman Maier zajął na kilku-czy kilkunastokilometrowej trasie ostatnie miejsce ale stracił do poprzedzajacego go zawodnika tylko 8 sekund... Oczywiście jak porownasz budowe ciala kolarza i narciarza to dostrzezesz znaczne roznice ale kierunek jest mniej wiecej podobny. Nie wiem jak to sie ma z downhillem ale szosowanie (czyli moja ulubiona dzialka ;)) czy kolarstwo gorskie wymagaja nie lada sily i to w `dluzszym przedziale czasowym`. Zjazd z gorki tymczasem trwa w porownaniu do pokonania stu+ kilometrowej gorki ulamek sekundy tylko ze obciazenie miesni jest pewnie wieksze. Ja po poltora roku na rowerze nie mam problemu z jazda na nartach w sensie wytrzymalosciowym. Moze tylko moja waga mi niezbyt pomaga (jakom kolarz ;)) ale cos mi sie wydaje ze w tej zimy troche dorzuce do pieca...;D

pozdrovienia w nowym sezonie

tymą_NS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...