Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

carving


Rossignol23

Rekomendowane odpowiedzi

Od ferii jeżdżę carvingowo. Uczyłem się z instruktorem na mało stromym płaskim stoku. Już mi nawet dobrze idzie- ale tylko na płaskich stokach.

Gdy jestem na stromszym nie umiem się mocno pochylić.

Jeśli ktoś wie jak mi pomóc i przełamac ten strach niech odpisze,

Pozdr. Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

carving

jezeli chodzi Ci o mocne fun`owe wychylenia na stromym stoku to nie dziwne ze nie mozesz sie mocno pochylic ;P takie odchyły robi się własnie na mało stromych stokach. Na bardzo stromych ja jezdze smigiem albo na krawedziach ale bez jakis kozackich wychylen ;) fun na stromym nie wchodzi w gre (w moim przypadku :P) ale moze są rzeznicy ktorzy robią 4łapki na padakach lol. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
Gość axelcarver

carving

ja przepraszam na wstepie za uproszczenie ale pod grzebieniem da sie bez problemu wyłozyc bo zazwyczaj jest w miare rowno - w ogole chyba na stromym spoko mozna sie kłasc i problem pojawia sie na stokach zmuldzonch pozdr

p.s. wydaje mis ie ale tylko wydaje jescze tego nie wiem na pewno bo tlko sobie rozmyslam a bedzie trzeba to sprawdzic ze w zasadzie przez to jak bardzo dopadniesz sniegu mozna bardoz fajnei kontrolowac predkosc i taka technika pokonac calkiem stromy stok przy bardzo malej predkosci w sposob calkiem nazwijmy to swobodny:-))))))

trudnosc pojawia sie wtedy kiedy nartka ci jakims cudem odskoczy i zaczniesz sie zsuwac na boku.... :-)))) poz

malo teoretyczny yaaroo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carving

No to tak jeśli chodzi o strome stoki to nie radze w funu w pełnej okazałości bo może pourywać ręce przy dość duzej szybkości, a pamietajmy , że fun to technika na małe prędkosci, ale jeżeli jzu na stromym to nie dotykaj rękami sniegu tzn. rób wychylenie ręka rób taki"samolocik" z wychyleniem ręki prowadzącej do skrętu a druga luźno idzie do góry w drugą stronę łapiąc równowage.Aha noi jescze jedna bardzo ważna rada nie rób trójkąta prostokątnego między reką dotykającaą śniegu a nartami i nogami bo wtedy to nie jest fun tylko dotknięcie śniegu za wszelką cenę a to jest bez sensu.Lepiej poćwiczyć spokojnie a później korzystac z pełnych dobrodziejstw fun-carvingu.

Pozdro.Jak chcesz dokładniej pogadać to wezme przykład z Maurycego i Ci podam mój numerr GG:D- 4743485!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

carving

Na stromym łatwiej :))

Musi być tylko w miarę równo i w miarę szeroko, żeby się dało `zawinąć`.

Wtedy da się jechać czysto na krawędziach z prędkością ospałego żółwia nawet na dużej stromiźnie. Oczywiście chwilowe prędkości są dosyć duże, ale głównie w poprzek stoku.

btw dlaczego zakładacie, że autor pytał o fun?

Carvijunior, to o czym piszesz najprawdopodobniej wynika z tego, że w skręcie ciętym na stromym narty na początku skrętu bardzo przyspieszają. Odruchowo się wtedy spinamy i próbujemy się `ratować`. I wszystko przestaje wychodzić... Trzeba się po prostu `wjeździć`. I dobrze od czasu do czasu na chwilę wziąć instruktora, żeby wyprostował ewentualne błędy.

Pozdrawiam, Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...