Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Funcarving- POMOCY!!


szczypek

Rekomendowane odpowiedzi

Funcarving- POMOCY!!

OK Mialem kilka pytan podczas jazdy ale jak wiadomo po powroicie wszystko wyleciao mi z glowy. Kilka ktore pamietam:

- co zrobic z rekami w podstawowym funcarvingu?

- jak powinno wygladac prawidlowe przejscie ze skretu do skretu?

- jakie narty na poczatek bylyby najlepsze? (twardosc, r skretu) (ja cwiczylem na nartach typu snowblade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funcarving- POMOCY!!

1.

witam, co do rączek to się niemartw, jak zaczniesz juz robić ładne skręty z głębokim pochyleniem to będziesz nimi sunoł po sniegu i tyle:-) tymczasem podczas cwiczeń trzymaj je szeroko rozłożone z przodu ( takie ustawianie pomaga w utrzymaniu równowagi w skręcie )

2.

co do przechodzenia ze skrętu w skręt, napisze krutko "kompensacja", jezeli niewiesz o co chodzi to polecam skoczyć tutaj:

http://narty.onet.pl/carving/kompensacja_01.html.php3

to zdecydowanie pomaga, dzieki kompensacji jeździ się zdecydowanie dynamiczniej, bez kompensacji funu nigdy się nienauczysz, także przetrenuj ten element jazdy.

3.

a jezeli chodzi o narty, to każdy poleci ci co innego, pamietaj jednak o tym że nartki powinny miec promień skrętu najlepiej w granicach 11-12 metrów, i niezadużą twardość ( chyba że ważysz dosyć dużo ) narty twarde będą bardziej dynamiczne, jednak nauka na nich bedzie pochłaniac zdecydowanie więcej energii, na nartkach trochę miększych ( typowych funach ) mozna dłużej się pobawić.

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funcarving- POMOCY!!

nooo i masz sedno sprawy - kolega TURIM wie o co chodzi moge tylko sie podpisać pod tym. Kompensacja to podstawa , fun spodobal mi sie od zeszlego sezonu i wydawalo mi sie ze jezdze fun dopiero na kursie otworzono mi oczy co to jest fun i jak to ma wygladac. 70% osob dotykajac reka sniegu przy bucie mysli ze jezdzi fun a to nie tedy droga (ja tez tak robilem) dopiero jak "poczujesz` kompenacje to mozna myslec dalej jak powiedzial moj wykladowca ;-) "snieg sam przyjdzie do Ciebie nie siegaj na siłe" i wiesz... to działa :)) po parunastu wypadach przyszedl do mnie ;-) coprawda pare razy tak blisko ze mialem go w zebach ale to wlasnie jest FUNNNNNN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funcarving- POMOCY!!

To podobnie jak ja ja mam 178 i 75kg przetestowalem atomic sl9 , fischer race sc , fischer WC i ........ za radą skiexpertów na spotkaniu w maksie "w ciemno" kupiłem RADARC 155 2004/05 z fabrycznym boosterem 25mm :) pojezdzilem pół roku :) sprzedałem i kupiłem .... RADARC 155 2004/05 dodałem płyte 18mm no i mam 7,5cm pod butem :))). Później załatwilem takie same tesciowi i szwagrowi a wersje 143 (damskie) żonie wiec teraz mamy 4 radary:). Narta jest genialna - poczytaj na forum byl gdzies watek.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funcarving- POMOCY!!

hmm no cóż ze sprzetem to może być problem bo wybór jest naprawdę ogromny:-) ku mojej radości i napewno kolegi NEXCOMA też:-)

hmm NEXCOM kilka słów już Ci napisał na ten temat:-) ( dziwię się że zapoimniał o ELANACH HCX ) z twoja wagą to możesz brać zasadniczo każdą nartę, począwszy od łatwych i łagodnych HEADÓW BIG EASY( około 11 metrów promień ) naprawde przyjemnych nartek, aczkolwiek troszku miękkich (ale do początków carwowania i funu to w sam raz) narty te maja jedną olbrzymią zaletę, są tanie ( za około 400 zł powinienes dorawać w niezłym stanie ).

możesz też poszukać czegoś bardziej ambitnego, np. Elany HCX czy atomy sl9, czy radarcach ( narty również dosyć łatwe do ugiecia, lecz troszkę bardziej wymagające niż wyżej wymienione HEADY )nartki te są jednak trochu drozsze ( mowa cały czas o uzywanych-moim zdaniem do nauki szkoda pakowac kupe kasy na nowe) ale myślę że powinieneś je kupić za jakieś 700 zł ( dziwi mnie różnica w cenach ATOMA i ELANA- zasadniczo nierozumiem dlaczego ATOMY są zdecydowanie drozsze, bo moim zdanie lepsze niesą)

możesz też rozejżeć się za nartkami o jeszcze większej sztywności,a co za tym idzie o większej cenie. Mówię tu o Elanach SLX, czy Atomach Sl 11, fiszerach RC4 , czy Voklach P60 ( niestety 11 mają troche większy promień, ale też na nich można pofunować:-))za używane narty w dobrym stanie z tej grupy trzeba liczyć ponad 1000 zł.

Myslę że jakbyś napisał ile możesz przeznaczyć na deski to można by pomyśleć co warto brać.

ps. na myśli miałem narty o wysokości góra 160 cm- w zalezności o modelu:-)

pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...