Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

RATUNKU !!! SŁOWACJA MIT CZY FAKT ???


poldek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat, otóż wybieram się około 19 marca na nartki. Początkowo miała być to Słowacja, ale znajomi wrócili właśnie z Velkiej Racy i Chopoka i niestety nie wystawili dobrych komentarzy: ceny ok. 60 zł. za skipas i to do 16.00, muldy jak cholera, knajpy późny Gierek, obsługa wczesny Gomółka, aha chwalili sobie to, że nie ma kolejek do wyciągów i górki tez nic sobie. Ale czy to może dziwić skoro jest tam tak jak oni mi to przedstawili.

W Polsce byłem w ty roku w Białce, Krynicy, Wierchomli i Korbielowej. Miałem mieszane odczucia - szczególnie wkurzał mnie tłok, ale jeśli idzie o knajpy, noclegi czy obsługę to nie mogę się przyczepić. Chciałem, więc wypróbować tak chwaloną Słowację. Niestety po przytoczonym opisie wrażeń z dwóch wyjazdów (nadmieniam, że opisy pochodzą od ludzi nie znających się i będących po raz pierwszy na Słowacji) mam poważny dylemat.

Pozdrawiam Poldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU !!! SŁOWACJA MIT CZY FAKT ???

Co do cen:60 zł za karnet na cały dzien to niedużo ( w/g mnie to nie 60 a 70 zł). Poza tym, masz możliwosci rozne. Nie musisz kupowac całego dnia. Wejdz na strony stacji słowackich; sa tam cenniki. Kolejek do wyciagów nie ma bo Słowacy ostatnio prawie wszedzie zainwestowali w nowe wyciagi, o duzo wiekszej przepustowosci i komforcie. I własciwie tylko z tego powodu warto tam pojechac. Trasy przygotowane sa zwykle dobrze, choc po poludniu tworza sie muldy co jest normą. Wszystko zalezy od tego ile osob jezdzi w danym dniu- im wiecej tym szybciej pojawia sie muldy i lód. Co do noclegow standard ktory ja znam z okolic tatr wysokich jest OK. Zasada jest dostepnosc wyposazonej kuchni, i czystość. Co do obsługi, bywa różnie. Ogólne wrazenie z pobytu w Słowacji moze byc małym przypomnieniem z historii,ale to tylko w aspekcie zachowania sie ludzi (co niektórych). Reasumując; jedź. Ja mieszkam niedaleko Velkiej Raczy czy Vratnej i wole tam jezdzic ze wzgledu na brak kolejek i wygodne wyciagi. Teraz kiedy skonczyly sie ferie powinno byc jeszcze lepiej. Baza gastronomiczna jak sadze rozwinie sie lepiej z czasem. Słowacy najpierw zainwestowali w to co narciarzy interesuje przedewszystkim....

Zycze udanego pobytu. Zdravim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...