Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trudny wybór - skicross (sx 12 vs fischer progrssor vs może coś innego)


Piotrek89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 18 lat, na nartach jeżdżę gdzieś tak od 10. 184cm, 74kg. Obecnie jeżdżę na Atomic SX 10 długość 170 cm, w sumie dość przyjemnie mi się na nich śmiga, ale mój mam możliwość oddania ich ojcu, i kupna czegoś nowego. W zawodach nie startuję, za trasę zapuszczam się okazjonalnie, preferuję raczej dłuższy skręt. Dlatego zdecydowałem się kupić któryś z modeli do skicrosu o długości około 175 cm. Waham się pomiędzy Atomic SX 12, Fischer Progressor, i Atomic SX B5, ale jestem otwarty również na inne propozycje. Proszę o pomoc w wyborze, bo te narty będą mi raczej musiały starczyć do końca studiów. A może te narty są zbyt twarde jak na moją masę, i ciężko będzie mi je wygiąć w skręcie? Jeśli macie jakieś doświadczenie związane z tym sprzętem proszę piszcie.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kupisz to twoj wybor ja postaram sie pomóc, a wiec z tych trzech nart jezdziłem przez moze godzine na B5 - ruchome wiazanie u kolegi + bardzo chciałem zobaczyc jak sie jezdzi na nartach do skiercrossu :D mowie o narcie z poprzedniego sezonu oczywiscie, wrazenia super i tak jak nie lubie Sl12 i całego atomowego rejsa tak ten był super !! przprowadził sie jak po szynach, mysle ze po 10 latach jazdy i wadze 74 kg spokojnie je ogarniesz, długosc 174, jesli jednak bojisz sie ze nie sprostasz jej to bierz tego sx 12. A co do Fischera to moja wypowiedz bedzie subiektywna :cool: ale co tam wiec ponoc to taki wordlcup o innym promieniu ni sc ni rc, jazda na nim musi byc tak samo super jak i na tych B5. Z tym ze cała ta zabawa ma swoje minusy a mianowcie to ze do długiego skretu ktory chyba kazdy lubi ;) potrzeba miejsca na stoku a z tym w polsce kiepsko wiec 100% radosci z tej narty - tylko zagranicą

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skoro te narty są do siebie na tyle zbliżone to chyba zadecyduje cena, i tu dwa pytania:

1. Czy to prawda, że te modele Atomica są kompatybilne tylko z wiązaniami Neox?

2. Czy znacie jakiś sklep internetowy, albo stacjonarny na terenie Śląska, gdzie można kupić którąś z tych nart po niższej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...