Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Problem z butami Fischer SOMA F7000


dan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pod koniec 2005 roku kupilem w Luxton-Bis (pozdrawiam!:) ) buty Fischer SOMA F7000. W sklepie mierzylem je dosyc dlugo i musze przyznac, ze bardzo mi pasowaly - nic nie uciskalo, trzymanie bardzo dobre, regulacja takze. Na wszelki wypadek pochodzilem w nich jeszcze po domu, zeby upewnic sie w wyborze. Suche testy wypadly bardzo pomyslnie.

Problemy pojawily sie na stoku. Po ok. 20 min jazdy odczuwam istotny bol podeszwy stopy. Na tyle istotny, ze odbiera mi przyjemnosc z szusowania. :(

Dopiero lekkie odpuszczenie klamer na 5 min poprawia sytuacje na jakis czas. Wlasciwie musze je odpinac przy kazdym wjezdzie krzeselkiem/gondolka. Przy orczyku odpinanie nie pomaga.

Moja samodzielna diagnoza wskazuje na zbyt waski spod buta - tam gdzie jest wkladka. Moja stopa jest raczej srednio-szeroka. Powiedzialbym - w normie. Rozpoznane mam tez lekkie plaskostopie poprzeczne. Dodam, ze w poprzednich butach nie mialem takich problemow.

Co robic? :confused: Kupic nowe buty? Jesli tak, to ktore z Fischerow maja troche szersza skorupe niz SOMA F7000?

Bede wdzieczny za kazda pomoc i wskazowki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomka na tym forum:)))...nie wiem czy Ci doradzę,pewnie sa lepsi fachowcy tutaj,ale wydaje mi się że buty Fischera podobnie jak Lange są z natury dosyć twarde(skorupa)...ten but to flex 90-100 to może nie jest dużo,ale biorąc pod uwagę że ten model jest raczej wąski w podbiciu może dawać efekt ciasnego...ja też mierzyłem ten but i mi wydał sie od razu za twardy natomiast wygodniejszy był MX7,ale to bardzo indywidualna sprawa,więc nie można powiedzieć że norma:)...dosyc często po kilku zjazdach miałem podobny problem,rozpinałem klamry,cos jakby uwierało,parło....ale przyznam że na "przypadkowych" butach z wypożyczalni!....natomiast ja zdecydowałem sie na Nordicy GTS 8 z flex 80....niesamowicie wygodne buty,dopasowane,bo to bardzo ważne...numeracja w moim przypadku zgodna z butami "cywilnymi" tzn. że kupiłem buty takie jak nosze adidasy czy pantofle...z lekkim czucie palców a w pozycji narciarskiej cała stopa idzie do tyłu i jest ok...może poprostu sprawdz ten element?...but za lużny będzie tez się żle ukladał,pięta MUSI byc praktycznie nieruchoma...nie wiem czy Ci pomogłem,ale zawsze to coś...pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mialem podobny problem one sa strasznie waskie kiedy je mierzyłem niby było oki trzymały rewelacyjnie jednak po kilku godzinach jazdy czar pryskał nogi bolały i po jezdzie ja je sprzedałem i wymieniłem na buty firmy ktora "robi buty" moim zdaniem nie wyszły im te buciki co mozna było zobaczyc po ich cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...