Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

X Games Global Championship - raport


JJK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mialem wlasnie okazje w niedziele obejrzec czesc tych zawodow (a konkretnie superpipe narciarzy) i musze przyznac, ze choc jestem old-school, to jazda byla niezla.

Calosc to zawody miedzy druzynami USA, Kanady, Azji, Europy, Australii i Ameryki Pld - (po dwoch zawodnikow w kazdej dyscyplinie z kazdej druzyny), czesc letnia byla rozgrywana w Texasie, czesc zimowa (tylko superpipe) w moim sasiedztwie w Whistler. Robi to niezle wrazenie, zwlaszcza w konkurencji mezczyzn - pipe ma okolo 5 metrow glebokosci + goscie wylatuja do szesciu metrow w gore, a publicznosc stoi jakies poltora metra od krawedzi, wiec wlasciwie goscie lataja nad glowami.

Z tego co wiem, to narciarze rywalizuja w halfpipie jakies trzy lata (gadalem z paroma gosciami i twierdza ze jest latwiej niz na snowboardzie, co wydaje sie byc w miare oczywiste), takze konkurencja jest nowa. Nie da sie ukryc,ze goscie (a zawitali czolowi freestylerzy na swiecie) wyczyniaja niezle cuda, szczegolnie na rozgrzewce (1080 nie nalezalo do rzadkosci) - na samych zawodach, chyba ze wzgledu na transmisje telewizyjna, byli dosc dlugo przetrzymywani na starcie i kilku niezle glebnelo - zwlaszcza wypadki gdy nie trafiaja z powrotem w rure, tylko wala o krawedz wygladaly nieprzyjemnie.

No to tyle - kilka nieco chaotycznych obserwacji dla rozruszania forum

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X Games Global Championship - raport

Wygrali Shoya Okazaki(JPN) wśród panów i babka legenda Sarah Burke(CAN) z teamu Salomona - to jakby ktoś nie wiedział jakiej firmy twintipy sobie kupić, albo gdzie wyemigrować.

Właściwie to chciałem Cię zapytać JJK, czy w Kanadzie dużo narciarzy uprawia freestyle i czy często spotyka się dziewczyny na nartach w snowparku? Czy też jest to dziwactwo jak u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X Games Global Championship - raport

Okazaki byl jedynym, ktory nie zaliczyl gleby to i wygral. Poza tym gosc po prostu fruwal - nie wiem jak taki lekki facet dawal rade tak wysoko wyleciec w gore.

Sarah bardziej by pasowala do rywalizacji mezczyzn niz kobiet (ze wzgledu na umiejetnosci).

Co do freestyle i narciarzy to w snowparkach przewarzaja jednak snowboardzisci. Szczegolnie teraz pod koniec sezonu. Co do plci, to ciezko mi powiedziec, bo nie zagladam do snowparkow, ale jsli szukaz zony freestylerki, to raczej skonczysz ze snowboardzistka...

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X Games Global Championship - raport

Obejrzalem sobotni freestyle - gdzie sa te fajne kolezanki ze zdjec narciarskich???

Miales to nieszczescie, ze akurat w weekend obejrzalem kilka filmow z Nortshore Mnt w Vancouver, jak i jeszcze cos innego, gdzie gosc zapieprza po lesnej gorze na monocycle (ponoc jeden z najlepszych osci na swiecie - jezdzil na nim nad 600 metrowa przepascia, jak rowniez po poreczy mostu w Vancouver (btenowej bo betonowej, ale zawsze to porecz i sa dwi mozliwosc - albo ocean kilkadziesiat metrow nizej, albo asfalcik dwa metrynizej ;-) + ma sie rozumiec twardziele na dwokolowych rowerach. Coz to nie dla mnie - nie lubie lamac kosci + troszki za drogi sport jak na kieszen studenta.

Nie mniej mysle ze jak zalatwicie jakies "kibicki" to tych filmow to bedzie w porzo

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...