Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head iSuperShape Magnum vs. Dynastar Contact 10 vs. Volkl Tigershark 10 ft.


PG

Rekomendowane odpowiedzi

Head iSuperShape Magnum

vs.

Dynastar Contact 10

vs.

Volkl Tigershark 10 ft.

... i co polecacie z tej palety?

Do tej pory jeździłem na Atomach Freezone 10.11, ale już nie chcę takich short'ów, a oczekuję ostrych zabawek do krótkich i średnich skrętów na trasach o różnym stopniu przygotowania - wiadomo jak to u nas bywa ...

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawilbym chyba na Head-a.

Choc moze byc z nim roznie na "roznie" przygotowanych stokach.

Ale voelkl 10ft tez nie jest elastyczny odnosnie przygotowania nawierzchni (ponoc bardziel uniwersalny jest 12ft)

Poza tym troche greenhorn jestem, ale az glupio bylo sie nie odezwac skoro madrzejsi cie "zaniedbuja" ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno mieć pretensję, są to w sumie tegoroczne modele, więc znaleźć kogoś kto miał je wszystkie na nogach jest raczej trudno;)

Porównując je na papierze to zbliżone najbardziej są Volkl i Dynastar, Head ma najmniejszy promień skrętu i w związku z tym jest dla tych co bardziej lubią kręcić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "mądrzejsi" są mądrzejsi, to się pochopnie nie wypowiadają. Będąc "mądrzejszym" należałoby na tych trzech nartach sobie pojeździć i to w dość różnych warunkach. Wtedy ew. możnaby wydać jakąś opinię. Oczywiście można ocenić na sucho na podstawie danych katalogowych i zaleceń producenta.

Naogół opinie są tego typu, że ktoś ostatnio zakupił sobie taką nartę i ma na niej kilka dni w Białce, czy nawet gdzieś znacznie wyżej. I co powie, że chyba się pomylił. Poza testami, jak choćby publikowanymi na tym portalu(można poszukać także w sieci, np. u Niemców), to jeszcze tylko zalecenia producentów są coś warte. A nie czyjeś indywidualne odczucia. Bo mogą być bardzo różne. Nie ze złej woli. To kwestia stylu jazdy, terenu, śniegu itd.

Tu nie ma "zawodowych" testerów, co by nic nie robili tylko uganiali się na nieoznakowanych nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dynastara to...moim zdniem nie ma sensu kupno modelu 07/08, bo niczym prócz szaty graficznej się nie różni od modelu 06/07...(bynajmniej tak twierdzi sprzedawca w sklepie) Ja mam Dyna...z roku 06/07...kupiłem w tym roku...dopiero raz jeździłem, więc trudno mi coś wielkiego powiedzieć...generalnie fajna narta do wszystkiego, dobrze kręci, poskakać tyż można, twarda...ja póki co jestem MEGA ZADOWOLONY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...