Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie gigantki na polskie giganty ?


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie prosze o swoich doswiadczeniach, jezeli startujecie w gigantach to na jakich nartach, tzn promien i dlugosc.

Ja mam gigantki 184cm i promien 24m, jak sa bramki przelotowe to jest super :D ale jak sa badziej podkrecone to ide czesciowo w zeslizg :(

Zastanawiam sie nad zakupem bardziej cywilnych gigantek np Fischera RC ale nie wiem czy 180 czy 175, waze ok, 78kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;) Jesli chcesz Wc RC to przy twojej wadze wziąłbym 185(r:18) ;) spoko sobie poradzisz a spidzior bedzie jeszcze wiekszy ja na podkręconych gigantach czesto mam problemy z płynna jazdą, z tym że ja mam 181cm wzrostu i 65 kg a gigantki mam 180 ;) i czasami występują "problemy" ale ogólnie daje rade, wiec ty dasz napewno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Na polskie giganty najlepiej mieć dłuższe slalomki :D

Serio :D

... nie do konca sie zgodze, bo powiedzmy w takich Kluszkowcach, na poczatku plasko i tu dlugie narty sie przydaja, potem 3 skrety ciasne na sciance i tam mam troche zeslizgu (powiedzmy slalomki bylyby lepsze) ale potem do dolu znowu dluzsze sa lepsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
... nie do konca sie zgodze, bo powiedzmy w takich Kluszkowcach, na poczatku plasko i tu dlugie narty sie przydaja, potem 3 skrety ciasne na sciance i tam mam troche zeslizgu (powiedzmy slalomki bylyby lepsze) ale potem do dolu znowu dluzsze sa lepsze ...

Powiedzmy sobie szczerze.

WSZYSTKIE POLSKIE AMATORSKIE GIGANTY ustawiane są wąsko, tak że da się spokojnie przejechać na slalomkach.

Nie rozpisuję się tutaj na temat Mistrzostw Polski.

Mówię tutaj o imprezach rekreacyjnych, które są organizowane w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze.

WSZYSTKIE POLSKIE AMATORSKIE GIGANTY ustawiane są wąsko, tak że da się spokojnie przejechać na slalomkach.

Nie rozpisuję się tutaj na temat Mistrzostw Polski.

Mówię tutaj o imprezach rekreacyjnych, które są organizowane w naszym kraju.

Bobic, no to powiedz jeszcze szczerze co to znaczy "da sie przejechac" - lepiej rzezbic slalomki w dluzszym skrecie czy tez uslizgiwac gigantki w wezszym :confused:

Chodzi oczywiscie o czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Może i masz rację Maćko :)

ale na zawodach w Polsce to różnie bywa.

OK, wycofuję się z mojej tezy. Uchylam pola zawodowcom. Nie będę się upierał. :)

Slalomka jest do slalomu, gigantka do giganta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slalomka jest do slalomu, gigantka do giganta:)

Otóż to!!! :)

Tak z własnych obserwacji to obecnie stawiane giganty są w większości pod nartę GS (wyjątek to ostatni Wintercup w Ustrzykach). Pojawiają się narty nawet o długości 194cm i startujący na nich osiągają bardzo dobre rezultaty. Jednak długa narta jest dużo bardziej stabilna a przy odrobinie umiejętności daje dużo większe efekty (czas) niż slalomka. Zresztą zauważyłem, że zaczyna się powracać na długie narty (wśród kadry instruktorskiej i wielu dobrych rajderów) i odstawiać w kąt slalomki. W końcu slalomki to tak naprawdę mało uniwersalne i małokomfortowe narty :)

Pozdrawiam

MackoS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćko, to już nie Elan ?

Zresztą w tym roku to chyba trendy zmienić się na Blizzarda :D

A mam jeszcze gdzieś w piwnicy jakieś stare elany :D

CPP się skończył to i sponsoring się skończył. A co do Blizz to fajne narty mają i jedne takie dłuższe, ujeżdżam już od tamtego roku i sobie chwalę :)

pozdr

MackoS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze gdzieś w piwnicy jakieś stare elany :D

CPP się skończył to i sponsoring się skończył. A co do Blizz to fajne narty mają i jedne takie dłuższe, ujeżdżam już od tamtego roku i sobie chwalę :)

pozdr

MackoS

Maćko,

Dotarlem do Twojej galerii z Moeltallera, widzialem ze trenowaliscie tam, czy mozesz napisac, jakie tam sa zwyczaje, tzn, czy jest jakas rozpiska typu godziny treningu, oznaczenie tras treningowych itd, i jeszcze jaka trasa jest wygrodzona do treningu (plaska, stroma, dluga, krotka itd).

Pozdr,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak przy "polskich AMATORSKICH gigantach" sprawdzały by się np SX 12 Atomica albo X-Fight 1 Rossi, lub ewentualnie SX B5i (chociaż jakoś nie potrafię sie do nich przekonać jako do narty na której da się pojechać tak jak na SX12?). Bo Blizzard w tym segmencie raczej odpada, z CMX PRO IQ (za gruby troche pod butem, no i przez to ten promień troche mały)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...