Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Francja w połowie kwietnia.


Pit1967

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym po raz pierwszy pojechać do Francji w połowie kwietnia. Co możecie mi polecić? Byłem wielokrotnie we Włoszech i w Austrii a teraz chciałbym zobaczyć jak wygląda narciarstwo u "żabojadów". Jak wygląda sytuacja ze śniegiem w tym okresie? Może macie jakieś fajne namiary na apartament?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Śnieg jest, dużo sniegu ponad 2000 m npm. Jak przyjechaliśmy, to w nocy na dole deszcz, a u góry padał bielutki snieżek :)

Warunki były zajefajne - wjeżdżałeś o 7.30 gondolą, jeździłeś do 13, zjeżdżałeś, zostawiałeś sprzęt, zrzucałeś ciuchy narciarskie i szedłeś na basen i w inne ciekawe miejsca.

Można też było zjechać na dół, wziąć wypożyczyć rower i z powrotem udać się do góry gondolą, by zrobić sobie niezły downhill.

Wieczorem albo do knajpki, albo na wieczorne jeżdżenie na lodowisku.

Tak wygląda życie w Les 2 Alpes.

Jedyny minus - pierońsko daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jade do Risoul mowią że tam jest spoko:) wiec jade:)

Nie chcę Cię zniechęcać, ale rejon Risoul-Vars nie należy do najlepszych miejsc we Francji (oczywiście ja tak twierdzę): mało urozmaicony i kiepska infrastruktura, która nie dorównóje tym np w 3V, EK,Paradiski, czy nawet 2 Alpes lub Alp d'huez. Dodatkowo jest najdalej ze wszystkich wymienionych.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym po raz pierwszy pojechać do Francji w połowie kwietnia. Co możecie mi polecić? Byłem wielokrotnie we Włoszech i w Austrii a teraz chciałbym zobaczyć jak wygląda narciarstwo u "żabojadów". Jak wygląda sytuacja ze śniegiem w tym okresie? Może macie jakieś fajne namiary na apartament?

Pozdrawiam

Piotr

W połowie kwietnia wybór mniejszy: Tignes, Val Thorens, Les 2 Alpes i w takiej kolejności najlepiej wybieraj. Warunki w tych miejscach będą dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym tam z takiego lotu takiej odleglosci w ciemno nie jechał bo sie można przejechać pomachać i wrócić,:) lepiej sobie coś zarezerwuj i jedz na gotowe bo jest najbezpieczniej, tylko nie przez biuro bo cie skroją:)

Spokojnie jedź w ciemno. Nocleg znajdziesz w jednej z agencji (adresy na stronach stacji) np .http://tignes.net/GB_agences-immobilieres.html W dniu przyjazdu, a jest to przeważnie sobota są one czynne do godz. 20:00. Jeśli chcesz mieć pewne noclegi - wejdź na stronę internetową i zarezerwój płacąc kartą kredytową lub skontaktuj się z polskim odziałem Interhome w Warszawie. Tam rerezerwujesz nocleg po polsku i zapłacisz w PLN natomiast klucze do wybranego apartamentu będą już czekały do odbioru w ich przedstawicielstwie w wybranej stacji. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady i tak obszerną odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie do Fanatyka. W któtym rejonie (Tignes) najlepiej szukać kwater. Z mapki wynika, iż samo Tignes składa się z sąsiadujących ze sobą "dzielnic" leżacych na różnych wysokościach, bo w Val d`Isere na pewno będzie drożej. Patrząc na wysokości na jakich znajduje się teren narciarski, sądzę że w połowie kwietnia nie powinno być problemu z jazdą na całym obszarze i z przemieszczaniem się do Val d`Isere i warto wykupić karnet na cały obszar L`Espace Killy. Mam rację ?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady i tak obszerną odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie do Fanatyka. W któtym rejonie (Tignes) najlepiej szukać kwater. Z mapki wynika, iż samo Tignes składa się z sąsiadujących ze sobą "dzielnic" leżacych na różnych wysokościach, bo w Val d`Isere na pewno będzie drożej. Patrząc na wysokości na jakich znajduje się teren narciarski, sądzę że w połowie kwietnia nie powinno być problemu z jazdą na całym obszarze i z przemieszczaniem się do Val d`Isere i warto wykupić karnet na cały obszar L`Espace Killy. Mam rację ?

Pozdro.

Ja zawsze mieszkam w częsci Val Claret. W rezydencji Les Hameau du Borsat. Przy jej balkonach sunie do góry krzesło TSD Fresse, a w dół trasa Prariond, która prowadzi również do miejsca z którego można wystartować we wszystkie kierunki. Generalnie wszędzie gdzie zamieszkasz w Val Claret jest blisko. Podobnie jest w Tignes Le Lac z tym, że to jest większe. Unikaj Tignes le Lavachet z tej dzielnicy trzeba iść pieszo do wyciągów jak trafisz kiepsko to nawet ze 150m zjazd natomiast jest pod narciarnie. W kwietniu wybieraj z tych dzielnic, gdyż poniżej: Les Boisses, Brevieres zima się kończy. W Val d'Isere będzie drożej o około 20-30%. KONIECZNIE WYKUP KARNET NA CALY REGION!!! Być w Tignes, a nie jeździć w Val to grzech tym bardziej, że trasy są tam znakomite, a dopłata mała. Jeśli chodzi o warunki śniegowe mogą być tylko dobre i bardzo dobre oraz bardzo duże prawdopodobieństwo słonecznych dni przez cały pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Ja zawsze mieszkam w częsci Val Claret. W rezydencji Les Hameau du Borsat. Przy jej balkonach sunie do góry krzesło TSD Fresse, a w dół trasa Prariond, która prowadzi również do miejsca z którego można wystartować we wszystkie kierunki. .

Masz na myśli : http://www.ski-france.com/accomodation.phtml?accId=57&langId=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to:

http://www.ski-france.com/accomodation-Hameau-du-Borsat-Tignes-Espace-Killy_636___14.html?weId=

Tylko ja mniej za to płaciłem. Ogólnie to ta strona nie jest najtańsza.

Jeśli szukasz tanich miejsc do nocowania to napisz do tej agencji: info@agence-tilt.com

Jest to duża agencja działająca w Tignes. Na zapytania mają dużo niższe ceny niż na ich stronie internetowej.

Ja od nich dostałem ofertę w styczniu w pakiecie - spanie + skipas(Espace Kilky) w studio 4 os za 260 Euro/os.:):) oczywiście w typowej francuskiej szufladzie. Jeśli lubisz duże app to cena pewnie wzrośnie o 40-50 eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...