Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mozliwe Inwestycje Narciarskie w Polsce - Karkonosze - Niedamirow


kowalczuk

Mozliwe Inwestycje Narciarskie w Polsce - Karkonosze - Niedamirow  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mozliwe Inwestycje Narciarskie w Polsce - Karkonosze - Niedamirow

    • TAK
    • NIE
      0
    • NIE MA DLA MNIE ZNACZENIA


Rekomendowane odpowiedzi

kowalczuk ale po co to nam pokazujesz ty nie pierdu pierdu gadu gadu tylko pokaż coś w czynach, co zalatwiliscie albo jakiego sponsora, bo ja tez moge takie tereny znaleśc to no problem jest, pokażcie jakies osiągnięcia, bo jak narazie to gadamy i gadamy a tu nic z tego- życze powodzenia ale chcial bym widzieć jakieś efekty:)

To musisz sie przeprowadzic w Alpy. Tam wszystko juz gotowe. (Tak prawde mowiac ja tez bym tak chcial) W Polsce niestety trzeba zaczynac od projektow i od poczatku, miec inwestora a i tak potem bedzie tylu "hamulcowych", ze moga wywrocic ten projekt do gory nogami. Zajrzyj sobie co pisza na stronach ekologow. I Ty i ja wiemy z jakiego systemu Polska wyrosla a tak naprawde to wbrew pozorom wiele sie tu jeszcze nie poprawilo. Istotnych, praktycznych zmian ja nie widze.

Chociaz jak Ty tej koncepcji nie lubisz (przynajmniej skoczyles tak na mnie od razu jakbym Ci krzywde jakas zrobil) to Czechy Ci powinny wystarczyc. 3 lata temu bylem w Dolomitach a potem przyjechalem tutaj. Tam byla juz ciapawka na pld. stokach i +10 stopni, a w Czechach mozna bylo jeszcze jezdzic nawet i po zamknieciu osrodkow w kwietniu. Polecam Ci n.p. Zacler. Maly przytulny i odosobniony, a traska nawet dosc stroma w dolnym odcinku. Albo Stoh w Spindlu, choc do tej mozna juz dojechac na nartach z sasiedniej stacji a potem wrocic, trzeba sie tylko dobrze rozejrzec na mapie bo drogowskazow nie ma (ale za to nie ma kolejek a traska naprawde super).

Ja czynow nie pokaze, bo jak mowilem to nie ode mnie zalezy. Ja takiej kasy nie mam zebym tu mogl cokolwiek zdzialac. A madrzy ludzie jak sie zdecyduja to tez od razu swoich planow nie ujawnia, zeby ich konkurencja w czyms nie ubiegla. Bynajmniej tak jest w Stanach i Kanadzie.

A pokazuje bo chce sobie z ludzmi na te tematy pogadac. Jak kogos nie interesuje nie musi czytac ani odpowiadac a przeciez sa tacy, ktorych to interesuje i tacy co cos wniosa do tego tematu. Temat jest o osrodkach narciarskich w Polsce a wiec zgodny z ta grupa.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugajson tu tylko chodzi o gadke

nikt jeszcze nie szukal terenu pod jakakolwiek inwestycje na forum

to taka zabawa:D

ktory bogaty inwestor kanadyjski wie gdzie sa w europie sudety:D :D

Czesciowo masz racje. Rodowity Kanadyjczyk czy Amerykanin nie wie. Ale o Chinach i innych krajach tez nie wiedzieli a popatrz ile tam kapitalu sie przenioslo. To dziala troche na innej zasadzie. Oni sie dowiaduja jak sie pojawia taka potrzeba i jest rynek ku temu. A czy wiesz ilu jest tam kanadyjczykow polskiego pochodzenia? A co w Stanach. Chicago n.p. to nie jest 2-gie najwieksze polskie miasto po Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem, poczytalem, pomyslalem i sie zasmucilem.

Poniewaz nedznie to widze jezeli chodzi o polskie Sudety, ze wzgledow klimatycznych - no chyba ze masz ten sam kierunek "filozoficzny" co ja ze od 2015 zaczyna pomalu powracac epoka lodowcowa - ale to zbyt dlugoterminowa inwestycja dla wielu z nas.

Wczesniej zaatlantycki inwestor musialby byc szalony, ale szykowac cos pod nastepne pokolenia.

Charakterystyka klimatyczna jest taka ze czeskie Karkonosze sa o duuuuuzo lepsze od naszych i calkiem przyzwoice ciagna, u nas coz - na kilkadzisiat wyjazdow regionalnych w tym sezonie polskie Sudety to byl jednocyfrowy procent, choc "robilem co moglem" aby bylo inaczej w tych stosunkach.

Rozumiem ze ziemia tansza, ale jezeli ma na niej lezec snieg to nie ma ta cena specjalnego znaczenia jezeli ten snieg szans nie ma na lezenie.

A zima 2 lata temu to wyglada ze byl "wyjatek od reguly".

Takze i niestey jezeli Twoja dzialalnosc nie jest zwiazna z jakas instytucja charytatywna to radzil bym zmykac z rodzimych Sudetow i walczyc zdecydowanie bardziej na wschod jezeli chodzi o RP - srednio tych kilka stopni mniej - chlodniej w trakcie zimy potrafi zrobic kolosalna roznice.

Acha, i wierz mi ze z tego co pisze to mi smutno jest i chcialbym sie mylic.

A Tobie zycze sukcesow bez wzgledu na lokalizacje.

W przypadku takowych wyjdzie to na pozytek mi/nam/wam/i komus tam jeszcze w przyszlosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

no to juz wszystko jasne najpierw byly dolomity

potem czechy no a teraz polska

i wszystko tajnie hehehe

ok bajki to ja moge sobie poczytac braci grim

:D

Ale sie zrobiles zgryzliwy....

Czy to nie wplyw Tokya i skosnookich spojrzen ;)

Poza tym dobrze jest wierzyc w bajki, dzieci z tego powodu potrafia byc duzo szczesliwsze od doroslych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem, poczytalem, pomyslalem i sie zasmucilem. ...

Twoje uwagi mogą być bardzo cenne. Ktokolwiek będzie inwestował musi szczegółowo rozważyć opłacalność sztucznego naśnieżania. Czesi naśnieżają i tam pomimo tak słabej zimy ciągle da się jeździć. Niemniej najlepszym miernikiem jest popyt na tego typu usługi, a ten zawsze był duży, jest i będzie coraz większy. Ludzie tu w Polsce płacą za stanie w kolejkach praktycznie, bo jak to nazwać, jeżeli nawet po 80% czasu spędzają w kolejkach. W Czechach też jest podobnie. A więc popyt znacznie większy niż podaż. Nikt nie twierdzi, ze mogą tu powstać stacje dorównujące alpejskim. Polacy nadal będą tam jeździć, ale to będzie tak jak dotychczas tylko na 1 tydzień w sezonie (chyba, że ludzkość wynajdzie sposób taniego i szybkiego przemieszczania się po Europie). Tutejsze i czeskie stacje będą na codzień i weekendy, choć Czesi mają zaskakująco dużą liczbę narciarzy n.p. z Holandii. Myślę, że w polskich Karkonoszach też na nich możną w jakimś stopniu liczyć, podobnie jak tradycyjnie na Niemców. W Alpach są świetne warunki a mimo tego wyciągi jeżdżą w wielu miejscach puste. Po prostu jest ich tam już aż tak wiele. Osobiście chciałbym doczekać tych czasów, że i tutaj tak będzie.

Z drugiej strony terenów pod narty w Karkonoszach praktycznie więcej już nie ma. Park Narodowy i Lasy Państwowe gdzie jest albo niemożliwe albo bardzo drogo. W pozostałych niższych pasmach sudeckich też raczej brak. Jeżeli coś się jeszcze znajdzie to na bardzo małą odosobnioną stację, chyba, że ekolodzy i Minister Ochrony Środowiska odpuszczą, na co się raczej nie zanosi - a może tu się mylę? Sudety Lift ze Szklarskiej musi zapłacić duże pieniądze za przekwalifikowanie gruntów z leśnych na narciarskie, a przecież to niewspółmiernie podnosi koszty inwestycji - choć w konsekwencji i tak zapłacą za to narciarze poprzez zwiększone ceny karnetów.

Następną kwestią są już dokonywane i planowane w tym zakresie inwestycje - Świeradów Zdrój, Kowary, Karpacz, Szklarska Poręba, Sienna - Biała Woda czyli Czarna Góra. Nie pamiętam czasów żeby ich było tu aż tak wiele, a to jeszcze bardziej uszczupli ilość dostępnych terenów.

Pozdr., RK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
hehehe

no to juz wszystko jasne najpierw byly dolomity

potem czechy no a teraz polska

i wszystko tajnie hehehe

ok bajki to ja moge sobie poczytac braci grim

:D :D :D

Szczerze, to Twoje poczucie humoru nie jest na miejscu.

Próbujesz być dowcipny, a na razie puszczasz tylko brzydkie bąki.

Jak sam zauważyłeś, coraz więcej osób próbuje zwrócić Ci uwagę, że jesteś zbyt uszczypliwy, Ty nie reagujesz.. Przemyśl to sobie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie zauważyłem, ze nie można tu mieć swojego zdania

w sumie można to podciągnąć pod ograniczanie swobód obywatelskich;)

(bo jak dotąd nikogo nie obraziłem)

a jeżeli są to próby wychowawcze to chyba podchodzą pod punkt mała dyktatura (administrator):P

demokracja to ciężki temat:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie zauważyłem, ze nie można tu mieć swojego zdania

w sumie można to podciągnąć pod ograniczanie swobód obywatelskich;)

(bo jak dotąd nikogo nie obraziłem)

a jeżeli są to próby wychowawcze to chyba podchodzą pod punkt mała dyktatura (administrator):P

demokracja to ciężki temat:mad:

teraz ja przywale ostro bo juz nie moge Bobic zwracał Ci uwage a ty dalej niereagujesz?? bo masz taką bariere jakąś ze nie przyjmujesz słow krytykki? czlowieku ogarnij troche, wsyzstkich traktujesz jak swoich wrogow relax take it easy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Słuchajcie, nie o to chodzi, by się kłócić.

Jeśli gość się pyta o porady dot. inwestycji, a MY możemy mu pomóc, to dlaczego nie?

Nawet jeśli tylko pisze pracę magisterską i nic z tego nie będzie.

Ot taki urok forum internetowych.

Jak ktoś nie ma nic mądrego (w większości przypadków, bo czasem każdy może zrobić sobie jajca) do powiedzenia, to dlaczego od razu robi sobie z pytającego głąba ?

To nie jest miłe, a świadczy tylko o poziomie kultury piszących na forum.

A chyba nie chcemy (a może ktoś jednak chce?), by pisali o nas, że na "jackowie" to same głąby i chamy pisują.

To tyle.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana Kowalczuka.

Przemyśl ,tereny Beskidów Sląskiego i Zywieckiego . Weź pod uwagę bliskość Aglomeracji Sląskiej ( ok 4 mln ludzi) , Krakowa . A co do górek na których by mozna było cos takiego zrobić , nic prostrzego zerknij na mapę i sprawdż Romankę , Rysiankę ,Lipowską . To są bez porównania większe góry (ponad 1300m npm) niz choćby wspaniale prosperująca Velka Raca (ok 900 m npm). Wiem że tam są jakieś parki krajobrazowe czy rezerwaty ale z odrobiną dobrej woli można chyba zrobić wszystko . Jesli chodzi o przewyższenia to będzie tego ok 600 w pionie więc trasy by były długie .

To tyle odemnie pozdrawiam i życzę wytrwałości .

PS. Co do smarkatych , torpedujących wszystko co może byc dobre w naszym kraju , na pohybel nim!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz bobic ja ciebie nie obrażam

ale zobacz na swoja wypowiedz bardziej krytycznie!!!

kogo w niej faworyzujesz a kogo nazywasz głąbem

jako moderator to ty powinieneś mieć trochę więcej kultury i taktu zęby prowadzić dyskusje

a nie pisać pod publiczkę która już znasz

masz jakiś problem to pisz prywatnie na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Oj gościu wyluzuj proszę, bo psujesz atmosferę.

Nie uważam, bym pisał pod publiczkę. Ale masz rację - większość znam.

Przeczytaj uważnie co napisałem, może zrozumiesz.

Wybacz, ale rozmowa dłuższa na ten temat nie ma sensu.

Pozdrawiam i wróćmy do tematu, bo odbiegamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak nawiązując do tematu, to ja nie widzę w Polsce miejsca na jakiegoś inwestora w tym temacie

może ktoś poda jakąś inwestycje gdziekolwiek w Polsce gdzie jakiś bardzo znany inwestor w świecie narciarskim buduje osadę narciarska?????!!!!!!!!

Tu raczej sie sprawdzi to co sie dzieje w Jurgowie gdzie mieszkańcy Jurgowa założyli sobie spółkę wybudowali niezła osadę, rozwijają ja i czerpią z tego niezłe korzyści -

tak samo było w Austrii i Niemczech na początku, a dopiero potem przychodzili więksi i rozwijali dalej infrastrukturę

i na tym kończę ten temat bo lobię z racji wykonywanego zawodu mówić o konkretach, a nie snuć marzenia i szukać górek o długości 500 m

żeby zainteresować takim cudem jakiś wyimaginowanych inwestorów, którzy notabene maja dozo lepsze górki do inwestowania w Kanadzie.

No ale znowu ktoś sie przyczepi ze sie czepiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Dlaczego nie widzisz miejsca pod inwestycje ?

Dlaczego np. ruszył Świeradów, który od kilku lat gdzieś dogorywał i nie działał żaden wyciąg - może butmistrz był zły ? ;)

Teraz Zasada szybciutko, by nikt mu się do drzew nie poprzykuwał, powycinał kawał lasu i Świeradów odżywa.

Dlaczego nie mogą powstać nowe ośrodki ?

Bo polska mentalność jest taka, że lepiej się kłócić, niż współdziałać ?

Mam nadzieję, że to się zmienia.

Ja stawiam na Szczyrk, Brenna, bo wiem, że plany zagospodarowania istnieją, i są realne do wykonania.

Może wtedy ktoś zauważy, że jednak Szczyrk nie zniknął z mapy polskich kurortów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś poda jakąś inwestycje gdziekolwiek w Polsce gdzie jakiś bardzo znany inwestor w świecie narciarskim buduje osadę narciarska?????!!!!!!!!

wiadomo ze sektor ten w Polsce bedzie sie rozwijal - ale my na tym forum szukamy miejsca pod inwestycje dla jakis wielkich inwestorow kanadyjskich

i to jest dla mnie nie realna sprawa (w dodatku w Sudetach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze kończąc moja wypowiedz

jak broniłem na forum polskich górek to wszyscy wsiedli na mnie, ze Alpy to są dopiero góry a Polskie to nędza

jak trochę pojeździłem po Polskich górkach i rozmawiałem z rożnymi narciarzami to ten trend sie potwierdzał wszędzie, z małymi wyjątkami.

A z trendem nie należy sie kopać.

i w takiej ogólnej atmosferze nie widzę żadnego inwestora który mając cały świat zdecyduje sie wywalić pieniądze na Sudety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Wiesz, są różni zboczeńcy, którzy mają kasę, a nie mają co z nią zrobić.

Może to jakaś Polonia?

W Alpach niestety masz już wszystko podzielone.

Spróbuj np. na jakiś Tuxie albo w innym ośrodku zbudować wyciąg - marzenia.

I tak jest wszędzie za granicą.

Tylko u nas są jeszcze szanse, by ktoś z poza układu wszedł i coś wybudował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...