Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ktory model buta wybrac. pomozcie


tricky1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1.Mam dylemat. zastanawiam sie nad kupnem nowych butow. Na moje umiejetnosci polecono mi twardosc 110. Po sprawdzeniu ofert widze ze wybor mam pomiedzy "Nordica Speedmachine 10" a "Atomic B-Tech 110". Mozecie mi polecic ktory z nich jest lepszy? ma ktos moze doswiadczenia z ktoryms z tych modeli?

2.Nawiasem, zastanawiam sie tez czy nie kupic jakis 90. powinny byc chyba bardziej komfortowe. Mozecie cos polecic?

Wiem ze pytanie jest zlozone ale prosze Was o pomoc.

pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś dobrze mówi, uzupełnij profil a my Ci powiemy jaki felx będzie ok ;)

i potwierdzam, wygoda przede wszystkim. Trzeba oczywiście także pamiętać o odpowiednim trzymaniu pięty. ;)

a czy jest jakieś ustrojstwo co usztywni mi piętę? Z lewą nogą jest OK, ale prawą mam (tak odczuwam) troszkę za luźną (mogą ją - piętę - lekko poruszać w bucie). Czy są jakieś wkładki usztywniajace. Używam Atomic M 80. Butów nie zmienię, bo są wygodne i raczej odpowiednie na moje umiejetności.

Koledzy, co prowadzą sklep i serwis narciarski w Gdyni, wspominali o jakimś ustrojstwie, łatwo dopasowującym się, ale nie mają tego jeszcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam mam model speedmachine 8 z flexem 100 i jestem zadowolony a wygoda to zalezy jak pospinam jak na maxa to po zjezdzie musze rozpiac jak troche luzniej do swobodniejszej jazdy to moge jezdzic pol dnia i jest wygodnie i tez mysle ze flex 100 ci w zupelnosci wystarczy. Co do usztywnienia piety w butach firmy LOWA daja takie kopytka pod piete jak jest za luzno i niby pomaga ale tego nie moge potwierdzic czy dziala nigdy takiego czegos nie stosowalem a jak jest z butami innych firm tego nie wiem sa jeszce wkladki ktore pod wplywem ciepla ci formuja do stopy lecz tez nie wiem czy to cos da nie mialem tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie miałem nigdy Nordiców. Jeśli te co mierzyłeś są jak najbardziej ok to bierz. Możesz oczywiście popytać w sklepie o inne podobne do tych. Ja osobiście Ci nic nie poradzę bo jeden model z flexem 100 drugiemu nie równy. ;)

Ja sam jeżdżę w Rossignolach Radical 12. Naprawdę polecam. Flex 80-90 - do moich slalomek styka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna mam buty Atonica B-Tech 90 i jestem zadowolony! Ale tak jak Ci powiedzieli but musi być wygodny, kup ten który uznasz za bardziej komfortowy, ja w sklepie siedziałem, łaziłem, kucałem itp jakieś 35min:) Myślę że flex 90 Ci wystarczy, szczególnie ze jezdzisz rekreacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Witam

1.Mam dylemat. zastanawiam sie nad kupnem nowych butow. Na moje umiejetnosci polecono mi twardosc 110. Po sprawdzeniu ofert widze ze wybor mam pomiedzy "Nordica Speedmachine 10" a "Atomic B-Tech 110". Mozecie mi polecic ktory z nich jest lepszy? ma ktos moze doswiadczenia z ktoryms z tych modeli?

2.Nawiasem, zastanawiam sie tez czy nie kupic jakis 90. powinny byc chyba bardziej komfortowe. Mozecie cos polecic?

Wiem ze pytanie jest zlozone ale prosze Was o pomoc.

pozdrwiam

aktualnie mam nordice GTS 8 flex 70-80 ...nie wyobrażam sobie wygodniejszych butów:)....miałem Heady,kiedyś Rosoły....ale nic mi nie pasuje jak Nordica....oczywiscie to moje zdanie na podstawie mojej "nogi"...but musi pasować każdemu indywidualnie....Nordica to najstarsza firma buciarska:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mozecie mi polecic ktory z nich jest lepszy? ma ktos moze doswiadczenia z ktoryms z tych modeli?

WYGODNIEJSZY!!!

Tak naprawdę marka nie jest ważna. Ważne jest dobór flexu do umiejętności i wybór najbardziej komfortowego z danego przedziału twardości.

pozdr i udanych zakupów

MackoS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...