Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wysokość stania ...


marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś zgadł 65 kg i 183 cm wiec nóżki raczej długaśne a twardziel no może coś w tym jest wszystko mam wieksze niż trzeba gigantki przydługie flex za wielki - trzeba walczyć xD

WSZYSTKO masz większe niż trzeba... ???:eek: Chłopie KAŻDA Ci powie że od przybytku głowa nie boli ...:) tylko ten za wielki flex :( nad tym musisz popracować :rolleyes: A tak powazniej to straszna tyczka z Ciebie , sylwetka kolarska !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli te buty co pokazales na zdjeciu to jest model Pro to nie bedziesz musial rzezbic, ale jezeli to sa Race R to najprawdopodobniej tak.

jezeli bedziesz to sam robil to w jaki sposob ? mala szlifierka typu Dremel ? + smarowanie nogi szminka i wkladanie do pustej skorupy zeby zaznaczyc miejsca do zebrania ?, masz na to jakas metode ??? pytam dla tego ze zabieram sie wlasnie do tego tematu, mam tegoroczne Rossi WC do dopasowania :D

No , właśnie skończyłem:cool: Najpierw kilkakrotnie założyłem buty aby wyczuć ewentualne " hot spots " , obowiązkowo z wkładkami SIDASA . Były : okolice ścięgna achillesa w obu butach , zewnętrzna strona stopy prawej po środku , wewnętrzna część stopy lewej też na środku . Zaznaczyłem sobie te miejsca na skorupie flamastrem . Rozkręciłem obie skorupy , gołe stopy do środka dolnych części , teraz przemieszczając stopę lekko do góry mogłem już dokładnie wyczuć podejrzane miejsca . Pokolorowałem je markerem od wewnątrz - i do roboty . Narzędzie jest typu DREMEL z frezem do plastików wielkości pestki czereśni w ksatałcie buławy . Obroty robocze 17000 / min , dobra lampa , odkurzacz pod ręką . Zbieram warstewkę plasiku na sporej powierzchni wokół hot spota , gdy znika zabarwienie od markera znowu goła stopa do środka i próba . Powtarzam to trzy razy , frez trzeba prowadzić delikatnie bez przyciskania , obroty robią swoje . Myślę że zdjąłem około 1 mm na kilku cm2 wokół każdego hot spota .

Teraz właściwa przymiarka , po skęceniu skorup do kupy . Jest lepiej niż lepiej ! Uciskające spoty zniknęły , mam jednakowy , mocny " obcisk " całej stopy , siędzę w butach ponad godzinę , troszkę drętwieją ale to normalne . Niemniej nie wykluczam drobnych poprawek po powrocie z Kasprowego za tydzień .

Polecam tą metodę , trzeba zainwestować trochę czasu i cierpliwosci ale efekt jest zaskakująco dobry - jeden warunek : trzeba mieć skorupy typu plug , z dostatecznie grubymi ściankami , nadającymi się do frezowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus a czy otwierales skorupe? chodzi mi o to czy po rozkreceniu buta, rozchylales dolna czesc na boki tak zebys widzial bezposrednio frezowane miejsca, do tego trzeba by miec jakies narzedzia (imadla?), i jeszcze jedno pytanie, czy frez o ktorym piszesz to byl kamien czy metalowa bulawka z nacieciami ? i jescze czy Dremel ma wystarczajaca moc zeby sobie poradzic z tym zadaniem.

Ja mam juz zakupiony taki pseudo Dremel 160W i frez z kamienia, robilem juz probe i co mnie pozytywnie zaskoczylo to ze frez nie zapycha sie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie było potrzeby rozchylania skorupy . TECNICA jest dosyć obszerna w przedniej części i tam nie musiałem nic poprawiać . Te miejsca które musiałem frezować są akurat dostępne jak na tacy . Mam stalową buławkę z nacięciami , Dremel daję sobie znakomicie radę nic się nie zapycha , oczywiście użyłem wałka giętkiego ! Trzeba tylko uważać z obrotami , nie więcej niż 17000 bo powyżej tworzywo może zacząć się topić i zaklei frez ! Jeśli będziesz musiał rozchylić skorupę to uruchom sobie w głowie " pomysłowego Dobromira " na pewno dasz sobie radę , można chyba z kawałka deski , drutu i kilku haczyków zbudować sobie statyw . Najlepiej trzymać skorupę na kolanach i operować frezem delikatnie , broń Bóg zdzierać na jeden raz , powoli , etapami i będzie grało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...