Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Test ostrzałki Swing-Cut firmy Kunzmann


kaja45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym dzisiaj podzielić się z Wami wrażeniami podczas ponad rocznego używania ostrzałki służącej do serwisowania krawędzi nart tj. modelu Swing-Cut firmy Kunzmann.

A więc od początku model Swing-Cut, nr katalogowy 3002 został wyprodukowany przez niemiecka firmę KUNZMANN. Dotarła do mnie zapakowana w foliowe opakowanie, w środku znalazłem ostrzałkę Sswing-Cut koloru zielonego, dwa wkłady 20 x 30 mm, jeden wkład z niebieskim kamieniem Alu-Oxyd drugi z wycinkiem pilnika grubego tzw. raszpli oraz dwie plastikowe zaślepki koloru czarnego oraz instrukcję obsługi po polsku, angielsku, niemiecku i włosku. Muszę powiedzieć, że dobrze się ja trzyma, pokrętło zmiany kąta chodziło z dużym wyczuwalnym oporem. Wg. producenta ostrzałka ta nadaje się do ostrzenia krawędzi bocznych w zakresie od 90 do 85 stopni z możliwością regulacji co 1 stopień oraz krawędzi dolnej od 0,5 do 5 stopni do nart o małym promieniu skrętu i to jest prawda ostrzyłem narty o promieniu 11 m bez żadnego problemu, a to dzięki ruchomym elementom, które dopasowują się do krzywizny narty (naprawdę działa). Po roku użytkowania mogę śmiało stwierdzić, że jest to bardzo dobra ostrzałka dla amatora i nie tylko, naostrzymy nią każdą nartę od slalomki po gigantkę, dzięki wymiennym wkładom jest to narzędzie naprawdę super uniwersalne, ale nie jest ona pozbawiona wad.

Zalety:

• bardzo dobrze leży w ręce

• możliwość ostrzenia każdej narty

• duża wszechstronność w doborze narzędzi tzn. można do niej zamocować różne wkłady 20x30 mm np. pilnik gruby, drobny, z węglikiem spiekanym, kamień ceramiczny, kamień Alu-Oxyd, pilnik diamentowy i diament polerski

• możliwość ostrzenia dwóch płaszczyzn krawędzi

• standardowa raszpla w tym modelu naostrzyła wiele par nart i dalej jest ostra

• zamontowane magnesy, które przyciągają opiłki z krawędzi

• jest całkowicie rozbieralna i a co za tym łatwa w utrzymaniu jej w czystości

• dzięki niewielkiemu rozmiarowi można ją zabrać ze sobą na stok i tam podostrzyć krawędzie

Wady:

• nie jest tania (cena około 250-350 zł)

• po kilkumiesięcznym użytkowaniu pokrętło zmiany kąta chodzi lekko i przy ostrzeniu trzeba uważać, aby się nie przestawiło na inny kąt

• nie do końca rozwiązana sprawa ostrzenia krawędzi dolnej (są 2 śruby jedna mocuje narzędzie skrawające, natomiast druga do czego służy ? U mnie spełniała funkcję ogranicznika)

A tu zdjęcia foto:

ostrzalka-Swing-Cut-3002-Kunzmann.jpg

ostrzalka-Swing-Cut-3000-Kunzmann.jpg

Edytowane przez kaja45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...