Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty racecarving


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

Porównałby ktoś te narty ( modele 2007/2008):

- Rossignol R9X

- Voelkl Racetiger RC

- Fischer Progressor

- Head Supershape Speed ( na 2008/2009 zupelnie nowy model ).

Planuje zmienić moje Head Supershape na coś racecarvingowego.To moje typy w sumie.Rossi na przyszly sezon jakoś nie przemiawia do mnie, Volkl bez roznicy z ktorego sezonu tego czy przyszlego, progressor z tego sezonu , speedy heada najlepiej z przyszlego bo nowa konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałby ktoś te narty ( modele 2007/2008):

- Rossignol R9X

- Voelkl Racetiger RC

- Fischer Progressor

- Head Supershape Speed ( na 2008/2009 zupelnie nowy model ).

Planuje zmienić moje Head Supershape na coś racecarvingowego.To moje typy w sumie.Rossi na przyszly sezon jakoś nie przemiawia do mnie, Volkl bez roznicy z ktorego sezonu tego czy przyszlego, progressor z tego sezonu , speedy heada najlepiej z przyszlego bo nowa konstrukcja.

zadałeś klina:D ...wszystkie są super:rolleyes: Heady to raczej slalomka z klimatem gigantki,Fischer typowy race mountain,Rosołek to długi skręt-gigant...najbardziej to chyba felki...przynajmiej z nazwy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jak byś z każdej wziął tą samą dł +/- 2 cm to Velki mają najwiekszy promień zależy co lubisz ja na next sezon chyba zakupie 2 pary felkli sl + rc racing i wg mnie to najlepszy wybór ale musisz sobie zadać jedno ale to zajebi*** ważne pytanie co bedziesz czynił na tych nartach? Jak to deska na tyki to ja bym brał Volkle ale jak do wszystkiego to Fischera lub Rosoła który ponoć ma być własnie uniwersalny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

178cm wzrostu, 80 kg wagi , jazda czysto na krawedzi , poziom wysoki , jazda czysto amatorska- 173cm długie?Czy 178cm ?Mowie o Racetiger RC.

Ciągła jazda na nartach o promieniu 10m przy Suprshapach , jest meczaca przez caly dzien, dlatego chce zmienić lub miec drugie dotakowe o wiekszym promieniu.

A może Racetiger GS lub RC4 RC ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o racetigera GS racing ?? czy o RC bo już nie wiem ja pisałem o GS :D bo myslałem że o nim mowa:) i jak mowisz ze umiejętnosci bdb to smiało bierz go albo Fischera który wg mnie jest lepszy na polskie stoki przy 175 cm fischer r 16m a volkl 17,8 a te 2 metry to zawsze coś jak jest ciasno :D ale jak jesteś dobry to bierz 180!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mialem napisac Homar !!

Ja przy wzrost 173 celuje w 175.

Wiec ty jak czujesz power w nogach to lykaj 180 i GS :)

A jak chcesz "bardziej lajtowy" gigant to fischer ma okolo 3 metry mniejszy radius a tez sie dobrze bedziesz bawil.

Ale ja w tym rozwiazaniu wole osobno slalomke a osobno na gigant.

Chocby dlatego ze nie tylko polskie stoki a jesli czasem to nie zawsze zle zrobione na gs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej pisalem o Racetiger RC.Poprzegladelm jednak troche informacji i zaczalem sie zastanawiac nad Racetiger GS.

RC - jest w długosci 173 ( r=16,4 ) i 178 ( 17,3 )

GS - w długości 175 ( 19,0 ) i 180 ( 19,1 ).

Fischer RC4 RC - 175 ( 16,0 )

Rossi R9X z tego sezonu - 174 ( 16 ).

Doszedlem tez do wniosku , ze faktycznie najlepszym rozwiazaniem bedzie jak sobie Head Supershape o r=10 przy 160cm zostawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak kolega nie chce cały dzień walczyć na extermalnych slalomkach(nogi wchodzą do du....) to warto przetestować gigantowe , sklepówki , serwisowe ( czasem wbrew pozorom nie są aż tak trudne do zwykłych zjadaczy chleba). A tak jak wyżej ktoś nadmienił DYNASTAR to naprawdę rarytas na stokach (cena!!!!). Warto poprostu przetestować kilka par nart i samemu wybrać taką która najlepiej leży.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...