Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór butów


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

Gość scatman_wawa

Witaj.

Ja jestem posiadaczem i użytkownikiem Fluidów 120. Buty te sa oceniane jako instruktorskie, dlatego że pomimo swojej twardości skorupy, zapewniają dostateczną miękkość kapcia, żeby można w nich wytrzymać 8 gopdzin nonstop. World cup odradzam, chyba że chcesz pojechać 3 zjazdy na maxa a potem posiedzieć w knajpie bez butów. World cupy są zawsze niewygodne, bo mają być niewygodne, natomiast bardzo stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Lange Fluid 120 - bardzo fajny model, bardzo dobry zarazem.

Albo Lange World Cup Comp HP FIT - flex rowniez 120.

Najlepiej przymierzyc - a jak beda pasowac, to napisz - cos pomyslimy ;)

Jak się mają Fluidy do Progressora lub Tecnici Diablo Magnesio?

Wiesz może ?

scatman_wawa , napisz coś więcej proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez nie jest tak. WC jak widac maja kilka modeli.

Ten najwyzszy - WC 160 ma wkladke o szerokosci 92mm, czyli dla NORMALNEGO smiertelnika nie do wytrzymania.

Te, ktore ja Ci podalem, maja juz 97, a to jest duuuza roznica.

Co do Fluidow, to Scatman powiedzial wszystko - wygodne buty o porzadnej twardosci.

Tak, kapec zrobiony w systemie 3D - adoptujacy sie do Twojej nogi.

Przymierz, zobacz - ja w kazdym badz razie polecam. A zreszta nie tylko ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie do mnie nie ustosunkowwal, wiec sie sam "odstosunkuje" a moze innym tez.

Wlasnie dzis po testach haed raptor 120 rozmiar 27,5.

Jest bardzo dobrze, godz. na nogach, drobne regulacje i korekty ustawien, generalnie bez problemow + but trzyma.

Czyli i w miare komfortowo i w miare profeslonalnie.

Wiadomo ze jak sie mroz pojawi to insza inszosc ale to dopiero pierwsze przymiarki i ulozenia, a w porownaniu do rd - to na tym mozna jezdzic caly dzien, z rd na pare zjazdow.

Do tego mozna kupic nowki - oczywiscie ostatni sezon - za calkiem przywoita kaske.

Wstepnie polecam, ewentualne doswiadczenia empiryczne mam nadzieje ze w ciagu 2,5 - 3 tyg. gdyby kogos interesowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie do mnie nie ustosunkowwal, wiec sie sam "odstosunkuje" a moze innym tez.

Wlasnie dzis po testach haed raptor 120 rozmiar 27,5.

Jest bardzo dobrze, godz. na nogach, drobne regulacje i korekty ustawien, generalnie bez problemow + but trzyma.

Czyli i w miare komfortowo i w miare profeslonalnie.

Wiadomo ze jak sie mroz pojawi to insza inszosc ale to dopiero pierwsze przymiarki i ulozenia, a w porownaniu do rd - to na tym mozna jezdzic caly dzien, z rd na pare zjazdow.

No wiesz, jak mogłeś w lodówce nie przeprowadzić testów, jak nie masz takiej dużej żeby do nie wleźć to mogę Ci taką sesje u moich klientów we Wrocławiu załatwić w chłodni, będziesz mógł nawet tam z przypiętymi nartami przebywać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem zaprzeczeniem jakiego kolwiek racjonalnego podejscia do kupna butów. A było to tak .... 3 sezony temu zacząłem się rozglądać z racji wyklepanych starych Salomon EQUIPE , na co padło: Salomon i Lange szukam ale cóż, ceny kosmos! po sezonie jak już było wmiarę spokojnie na Allegro przeglądam i patrzę ....są! Salomon Course 130 (takie jak Anja Parson miała swego czasu) cena... licytacja rozmiar 27,5 i opis "...buty mojego taty, prawie nie używane po jednym zjeździe nie mógł wytrzymać w nich , dlatego wystawiam je... cena kto ile da " . Wiecie ile dałem za nie?

Acha cena w Skiteamie była za nie 1599zł

PS. jak zgadniecie opowiem dalej historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Witam.

Ja swoje fluidy 120 zanabyłem drogą kupna własnie w warszawskim skiteamie. Miałem dopiero okazję pojeździć na nich 4 dni, ale moje wrażenia:

- komfort, bardzo dobry, wygodny kapeć, dobrze doregulowane klamry, możliwość ustawiwnia kantingu. Praktycznie cały dzień można przechodzić bez rozpinania klamer. Nie wiem jak sprawdzą sie na duzych mrozach bo teraz na Molltalu było lekko poniżej zera.

- precyzja, but twardy, choć na pierwsze założenie nie byłem go pewien. Jednak jak sie przyzwyczai człowek to naprawde można mu zaufać. Noga dobrze opięta i nartki prowadzi bardzo dokładnie. Na predkościach za dużychy nie sprawdzny, bo niestety pierwszy wyjazd i jeszcze nie czułem się żebym mógł popuścić wodze fantazji. Po 24 października jak pojeżdżę kolejne dni to powiem może cos więcej o tym buciku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzysta złotych mnie kosztowały i jakieś grosze za przesyłkę!

No więc dalej... czekam , czekam wiem że facet wysłał , do pracy żonka posyła mi sms,a że butki doszły i teraz strach czy dopasuję je. Zdaleka widzę że w piwnicy jest wieczór degustacyjny (win z domowej pywniczki) Father i Racecarverek z czerwonymi licami jak pupa pawiana oświadczają że mierzyli i ni w ząb im nie pasują!!!!

Gult (łykam głośno) ok trzeba przym. i już!

Ale jak wsadziłem nogę do niego to wiedziałem że but jest jak ulał na mnie!!

PS. Kazdy głupi ma szczęście!!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede katował już 3 sezon Tecnici Diabolo UF i jak dla mnie sa swietne natomiast od paru już osob słyszalem niepokojące wiesci że tecnica robi buty dla ludzi bez kostek i po paru dniach jazdy nie da sie w nich wytrzymać - u mnie był problem podobny z tym że po 5 dniach i 2 tygodniowym odpoczynku (zagojenie ran i zejscie opuchlizny ;)) wszystko do tej pory jest swietnie but wsumie nie jest jakiś mega twardy ale wydaje sie "uniwersalny" na tykach ogarniesz cały dzien w nich przejezdzisz ;) magma to ta sama budowa jednak co do dragona to jeszcze od nikogo nie słyszałem specjalnych recenzji z jazdy wkoncu to nowy model :) ja bym brał tecnici aczkolwiek poczekał bym jeszcze chwilke jesli Ci sie nie spieszy bo wydaje mi sie że tysia za buty z zeszłego sezonu to dość wyżeźbiona cena i za jakiś miesiąć na allegro kupisz taniej.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem.

Fluida nie miałem gdzie przymierzyc , wiec zapolowałem na nowe Tecnica Dragon 110 UF na ebayu.de.No i sie udało.Wygrałem licytacje.:)

Wyszły mnie razem z przesyłką 850zł.Czyli połowa ceny u nas w kraju.

Czekam teraz na paczke.

Dziekuje Bobic za chęci związane z Fluidem.

Edytowane przez marczello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez nie jest tak. WC jak widac maja kilka modeli.

Ten najwyzszy - WC 160 ma wkladke o szerokosci 92mm, czyli dla NORMALNEGO smiertelnika nie do wytrzymania.

.... no dobra ale tych butow nie zaklada sie prosto z polki na noge tylko szlifuje sie skorupe i jak dobrze sie to zrobi to moga byc calkiem wygodne, zawodnik wbrew pozorom spedza w tych butach duzo wiecej czasu niz amator :D wiec jakos przezyc musi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...