Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol Radical R9s TI Oversize 2007/08


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

A Klimku ;) wiesz co nie chce Ci mącić w głowie ale ... :D nawet tutaj na forum taki jeden pan pisał o tej narcie że jest mułowata ( ile w nią wcisniesz tyle zabierze i nic nie odda) przez co również wolna ze skrętu w skręt co sie tyczyło zarówno 9x jak i 9s mój kolega po testach podzielił to zdanie (a on na rzeczy sie raczej zna) ja sam nie ujeżdżałem ale coś w tym musi być... może lepiej byłoby najpierw spróbować jakiegoś testa w zeszłym roku z rosoła był naprawde ciekawy demo tour no tylko tego roku zeszłorocznej nie sprawdzisz raczej ale sa napewno jakieś wypożyczalnie które mają to na stanie ;)

a co do długosci to ambro bez przesady :o to slalomka jest i nawet jak by aklim był niewiadomo jakim bykiem to jak dla mnie 165 to dla mnie maks... 173 to do rekreacyjnej jazdy coś przypominającego gigantke bym polecił ale nie slalomke ;)

co do długości to zgadzam się ,165 powinno być OK

ale z tą mułowatością toś mi zabił klina:confused: , bo w zeszłorocznym

NTN-nie zebrały raczej dobre opinie:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam rowniez, tak na marginesie to jestem kolezanką anie kolegą, ale można było sie pomylić:) a co do jazdy to jestem chyba dośc zaawansowana,obecnie mam head world cup 160 cm z sezonu chyba 2005/06 i myśle, ze najwyzsza pora na zmiane a poza tym one są dla mnie za dlugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wszystko zależy jak bardzo ambitną nartę chcesz kupić.

Od najtrudniejszej do "najłatwiejszej":

-Rossignol 9S

-Atomic SL10

-ELAN SL

co do długości to 150 przy Rossim będzie ok przy pozostałych możesz pokusić się po parę cm więcej. ;) Życzę trafnego wyboru i wiele radości z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki wielkie za informacje, ale mam jeszcze jeden typ: atomic st12:D i chyba to będzie najlepszy wybór, boje sie troche tych rossignoli, jezdze dobrze na krawedziach, nie boje sie predkości itd. ale nie ćwicze nóg przez cały rok i chyba sobie na nich jeszcze za bardzo nie poradze, sorry ze tak nudze ale zadko zmieniam sprzet a jak juz, to chce byc z niego zadowolona;p a co do elanów sl to słyszałam ze sie rozwarstwiają;/ takze chyba nie bardzo mi pasują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadko zmieniam sprzet a jak juz, to chce byc z niego zadowolona;p

Jak większość z nas ;) Kto kupuje narty z których nie będzie miał przyjemności ? :P

Co do tych Atomików to uważam ze to bardzo dobry pomysł. ST12 jest bardzo ciekawa nartka slalomowa lecz bardziej wszechstronna niż Rossi i miększa. No i skonstruowana z myślą kobietkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość z nas ;) Kto kupuje narty z których nie będzie miał przyjemności ? :P

Co do tych Atomików to uważam ze to bardzo dobry pomysł. ST12 jest bardzo ciekawa nartka slalomowa lecz bardziej wszechstronna niż Rossi i miększa. No i skonstruowana z myślą kobietkach :)

100% prawda,ale przyjemna narta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ross s9 i inne modele tej firmy moża wypróbować było w zeszłym sezonie w szpindlu:) Mają centrum testowe rossignola - z tego co pamiętam pierwsze 2h są za darmo. Kaucja chyba 1000koron. Polecam!

Ja w lutym tego roku wypróbowałam pierwszy raz rossignole s9 i się w nich zakochałam:) Nie mam dużego doświadczenia w modelach nart, poprzednie były typowo dla początkująchych, a po 2godzinach na s9 stwierdziłam, że mój poziom umięjętności znacząco wzrósł!!hehehe:) Te narty świetnie się trzymają śniegu, "same" skręcają! Tak jak mówiła maxima- nie trzeba mieć bardzo silnych nóg!

Nart slalomowe, ale nawet na gigancie można osiągnąć na nich niezłe prędkości ( mi się udało 79km/h )

Kiedy postanowiłam je kupić(koniec lutego), przeszukałam wszystkie sklepy we wrocławiu i niestety nie znalazłam już żadnego modelu o interesującej mnie długości i zmuszona byłam nabyć s8 (moim zdaniem naprawdę niewiele się różnią)- zresztą ostatnią parę w całym mieście!Widać miały wzięcie!

Namawiano mnie również na atomiki sl10(nowość)-ale nie było mi dane znalezienie ich w żadnej wypożyczalni a w ciemno nart nie ma co kupować.

aaa- do ptoku- polecam 155.

Ja mam 150 przy wzroście 163 i są w sam raz:)

Edytowane przez monisiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dziewczyny, że się wypowiedziałyście. Ja od tego sezonu rozpoczynam przygodę z 8s (definitywnie zaniechałam ich sprzedaży) i skoro Wy je tak chwalicie to już jestem pewna, że będę z nich zadowolona ;) niestety wyprobuję je pewnie dopiero w lutym :( chyba, że w międzyczasie wypali jakiś wyjazd weekendowy gdziekolwiek :) Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki rosołów 8/9s no i użytkowników oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Witam, zastanawiam sie nad kupnem nart Rossignol 9s lecz raczej z sezonu 2006/2007. Jeżdżę na nartach ładnych kilka lat. Moje obecne deski to volkl p60 (Juniorskie xD) te czerwone.. ;p one sa chyba gigantowe. Jednak tamte narty kupowalem.. bo mi sie podobaly;P teraz chce wybrac cos bardziej pod siebie.. Jezdze krotkim skretem, dosc szybko, uwazam sie za dosc dobrego narciarza. Pytanie... czy dam im rade? jesli nie to jakie narty polecacie? Najlepiej uzywane do 1000zl max.

Pozdrawiam, dzieki za odpowiedzi : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz się za dobrego narciarza to jakoś tam

dasz sobie radei. Na początku możesz mieć problemy gdyż to na prawdę duży przeskok z juniorskiej deseczki na topowy model slalomowy. Jeśli nie czujesz się do końca na siłach na taką zmianę może pomyśl o modelu niżej - 8S ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może warto dorzucić tą stówke i kupić nówki :

http://allegro.pl/item518267708_okazja_nowe_rossignol_radical_8s_165cm_krakow.html

lub 200 ziko i masz lekko używane dechy z tego sezonu:

http://allegro.pl/item523242396_rossignol_r_8s_wc_165_cm_2008_2009.html

Jeśli nie zależy Ci na rossignolach to może rozejrzyj się za atomikami SL10. To też slalomka i też nie najwyższy model. Powinno być ich więcej niż 8Sów

A Xfighty5 to najniższy model z tej grupy Rossi. Prędzej polecałbym "dwójki" (Xfight2 Oversize) ale nie wiem czy znajdziesz gdzieś używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...