Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka maszyna najbardziej "oszczędza" krawędź ??


parówa

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie posiadam przydomowego warsztatu i muszę się zdać na serwis maszynowy. Gdzieś wyczytałem, że system Montany z ostrzeniem taśmą ceramiczną jest bardziej "łaskawy" dla krawędzi. Czy jest to tylko chwyt marketingowy czy prawda ??? I jeszcze jedno - co sądzicie o tym www.windsport.pl/Import/Reichmann/SF-2%20PRO ??? Będzie działać czy lepiej zrobi to człowiek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze wyczytałeś ja mam porównanie, dawniej narty robili mi majstry na maszynie ale własnymi rencoma ;) a od dwóch sezonów robi to własnie taki kombajn z montany coś wspaniałego jak dla mnie, kiedyś (jako że właściciel to moj znajomy) chciał mi pokazać jej dokładność wiec wziął narte która miała rdze na krawędzi i zapakował do środka, przy minimalnym "ostrzeniu?" maszyna nie zebrała nawet całej rdzy wiec jest raczej baardzo delikanta jesli sie zechce ;) wiem napewno zaraz ktoś napisze że nic nie zrobi nart tak dobrze jak człowiek... może, ale ja wole jak robi to maszyna a smarowanko samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w naszym serwisie mamy montane snowboard lc jeden z prostszych modeli, generalnie barzo fajnie się na niej robi serwis, jedyny minus to to że musimy zmieniać papier w każdej fazie, w zależności od wymagań klienta oraz "zniszczenia" zoli, no i wykończenie papierem "diamentowym - to takie jakby polerowanie i przygotowanie pod smarowanie. Z tego co mi wiadomo klienci są zadowoleni, co mnie cieszy osobiście, w tym roku juz kilkanaście serwisów poszło ;) Ale tu nei należy się sugerować firmą a opinią innych nt. umiejętności serwisantów. Bo nawet w najlepszje maszynie można łatwo spiepszyć nartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma to nie koniecznie jest super rozwiązanie.

Gdybyście przeczytali uważnie opis maszyny (link w pierwszym poście) to można się doczytać, że szlif taśmą jest wstępny, w celu zaoszczędzenia dysków.

Dlaczego dysk ?

Im sztywniejsze narzędzie tym precyzyjniejsza obróbka.

Każda taśma ulega odkształceniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma to nie koniecznie jest super rozwiązanie.

Gdybyście przeczytali uważnie opis maszyny (link w pierwszym poście) to można się doczytać, że szlif taśmą jest wstępny, w celu zaoszczędzenia dysków.

Dlaczego dysk ?

Im sztywniejsze narzędzie tym precyzyjniejsza obróbka.

Każda taśma ulega odkształceniom.

... problem w tym, ze dysk jest drogi i serwisy zwykle daja narty na tasme po to zeby krawedz troche sie podniosla i dopiero potem na dysk, w kazdym razie nie chca wyrownywac zoli dyskiem - zaznaczam ze nie jestem ekspertem w dziedzinie maszyn wiec chetnie poslucham co masz do powiedzenia. W serwisie do ktorego daje narty do wyrownania raz w sezonie nie chca mi wyrownywac na kamieniu (szef zakazal:mad:) tylko na tasmie i ewentualnie dopiero struktura na kamieniu, a ja bym chcial wyrownanie na kamieniu (dysku) bez struktury i podnoszenia krawedzi poniewaz:

(1) dysk bedzie dokladniejszy (zgodnie z tym co piszesz)

(2) tasma pozostawia wloski ktore spowalniaja - czy moje żądanie ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... problem w tym, ze dysk jest drogi i serwisy zwykle daja narty na tasme po to zeby krawedz troche sie podniosla i dopiero potem na dysk, w kazdym razie nie chca wyrownywac zoli dyskiem - zaznaczam ze nie jestem ekspertem w dziedzinie maszyn wiec chetnie poslucham co masz do powiedzenia. W serwisie do ktorego daje narty do wyrownania raz w sezonie nie chca mi wyrownywac na kamieniu (szef zakazal:mad:) tylko na tasmie i ewentualnie dopiero struktura na kamieniu, a ja bym chcial wyrownanie na kamieniu (dysku) bez struktury i podnoszenia krawedzi poniewaz:

(1) dysk bedzie dokladniejszy (zgodnie z tym co piszesz)

(2) tasma pozostawia wloski ktore spowalniaja - czy moje żądanie ma sens?

Otóż was zaskocze jesli dysk to takie kamienne cudo kręconce sie inside maszyny :) to własnie takie jest w tym kombajnie o którym pisałem nie od parady nazywa sie to coś "najlepsza maszyną na swiecie " :D ale na dokładniejsze pytania nie odpowiem - nie znam sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że maszyna nie zrobi podniesienia na potrzebnych kawałkach krawędzi narty wg potrzeb indywidualnych.

Na upartego pewnie jest to wykonalne, ale nie znam serwisu w którym by ktoś chciał się w to bawić.

Tak więc jeżeli coś w narcie nie pasuje - jest zbyt radykalna, lub za wolna w skręcie nie poprawisz jej na maszynie i trzeba ręką :(

Czyli i tak potrzeba narzędzi własnych.

Czasami dopiero po jeździe okazuje się, że coś by warto poprawić. A jak serwis na miejscu jest "cienki" ?

Ślizgi do zrobienia struktury na kamień ( i tylko na kamień ) jak najbardziej, krawędzie nigdy, bo i tak jak ktoś chce dobrze trzeba diamentami poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...