Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Które buty będą lepsze


darex3

Rekomendowane odpowiedzi

Zracam się z prośbą o pomoc w wybraniu wielkości buta. Wczoraj mierzyłem Imacty 10 .Dla mnie but rewelacyjny ,niesamowicie trzyma pięte. Mam tylko problem z wielkością. Długość mojej lewej stopy to 28 mm, Prawej 25 mm. Po założeniu nr 28.5 okazało się ze lewy but uciska nico duzego palca jest chyba za krótki, chociaż w rossignolach radcal sensor 3 o nr 28.5 tego nie odczuwam .But nr 29 jest również dobrze trzyma piętę ,ale prawa stopa ma więcej luzu ,szczególnie palce. Mam pytanie ,czy liczyć na to że but się nieco "powiększy"czy kupić nr 29. Pozdrawiam i proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałam ostatnio buty to gościu powiedział że njwazniejsze żeby but dobrze trzymał piete, wydawało mi się że jest nawet za mały ( jeśli chodzi o palce) ale teraz jest ok. zawsze możesz kupić ten większy jeśli masz obawę ze będzie za maly i ubrać skarpety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zracam się z prośbą o pomoc w wybraniu wielkości buta. Wczoraj mierzyłem Imacty 10 .Dla mnie but rewelacyjny ,niesamowicie trzyma pięte. Mam tylko problem z wielkością. Długość mojej lewej stopy to 28 mm, Prawej 25 mm. Po założeniu nr 28.5 okazało się ze lewy but uciska nico duzego palca jest chyba za krótki, chociaż w rossignolach radcal sensor 3 o nr 28.5 tego nie odczuwam .But nr 29 jest również dobrze trzyma piętę ,ale prawa stopa ma więcej luzu ,szczególnie palce. Mam pytanie ,czy liczyć na to że but się nieco "powiększy"czy kupić nr 29. Pozdrawiam i proszę o odpowiedż.

nie pozostaje Ci nic innego jak kupic 2 pary bo to jedne musisz miec 25 a drugie 28 z tego co rozumiem, bo niezbyt fajnym będzie jeździć w bucie o 3 rozmiary za dużym- zastanow sie naprawde nad zakupem 2 par jeżeli oczywiście finanse na to pozwolą, jeżeli nie to tak jak było mowione przede mną:) pięta jak w gipsie to podstawa, palce lekki poruszac ale nie podwijać i musisz czuć się komfortowo życze udanych zakupów acha te połowki buta to szerokośc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość mojej lewej stopy to 28 mm, Prawej 25 mm. Po założeniu nr 28.5 okazało się ze lewy but uciska nico duzego palca jest chyba za krótki, chociaż w rossignolach radcal sensor 3 o nr 28.5 tego nie odczuwam ..

28 mm to 2,8 cm prawdopodobnie chodzi o 28cm i 25 cm, czyli roznica 3 numerow ??? czyli 3 cm (30mm) ??? chyba cos tu nie gra, jezeli to jest natomiast roznica 3mm to jest to niewiele. Moge doradzic tylko tyle ze but ma byc dobrze dopasowany po zapieciu klamer (to wazne) bo przy zapinaniu stopa troche sie cofa. Dodatkowo warto wiedziec, ze rozmiary skorupy sa co caly numer natomiast wkladki wewnetrznej co pol numeru, czyli np 28 i 28,5 moga miec ta sama skorupe ale moze to byc rowniez 27,5 i 28 to juz zalezy od konkretnego modelu. Czyli mogla byc taka sytuacja ze w sensorach skorupa dla rozmiaru 28.5 ma rozmiar 29 natomiast te ktore mierzyles maja jedna skorupe dla rozmiaru 28 i 28,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But na dlugosc to Ci sie na pewno nie powiekszy bo to przeciez plastik.

Jezeli juz cos to wklada sie troszke 'ubije' i but moze byc ciut luzniejszy na szerokosc.

Ja mam podobna sytuacje. Lewa stopa jest troche wieksza. Wzialem mniejsze ale u mnie palec nie dobijal jakos strasznie do przodu buta (chociaz czulem przod buta ). Poza tym po zapieciu klamer i ugieciu nog w kolanach stopa sie cofa i u mnie jest ok.

Wez pod uwage tez to ze, prawa stopa w bucie 29 bedzie miala nawet 5mm luzu z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

but dla średniozaawans. jaki flex?

Witam,

poszukuje dla siebie butow, ale nie bardzo jestem zorientowana jaki flex bedzie dla mnie dobry. Jestem sredniozaawnsowaną narciarka (chociaz to pojecie wzgledne). Nie znam tej Waszej skali,wiec napisze cos o sobie:) Uwazam ze jezdze niezle technicznie (mam za soba ze 3 wyjazdy pod okiem instruktora), lubie czasem pojezdzic sobie szybko i odwaznie;) Generalnie na nartach jestem do ok.10 dni/rok, no i spedzam stoku caly dzien. Acha no i waze 55kg. Mam nadzieje ze te info wastarcza Wam, by udzielic mi rady, (a moze nawet podpowiecie mi konkretny model?), za ktorą bede bardzo wdzięczna:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,:)

jak wazysz tyle to myśle ze flex 60-70 to będzie target w ktory powinnaś celować co do konkretnych modeli to jak wiesz cięzko cos mowić, bo kazdy ma inną stope- pozostaje ci mierzyć mierzyć i mierzyć modele ktore mają ten flex to np

Atomic M70w

Dalbello Raya 7

Dalbello Aspire 70

Fischer Soma Vision 65

Head WOMEN’S i-TYPE 12 SUPERHEAT 3

Salomon DIVINE 6

Lange Venus 75 White

Lange Exclusive 70 Black

Rossignol XENA X 6

Salomon DIVINE RS 7

jest w czym wybierać- modele podane przeze mnie to modele butów dla kobiet:) nie pozostaje nic więcej tylko uposażyć się w skarpetę i jeździsz szukać:) pamiętaj nie moge gnieśc cisnąc a co najwazniejsze pięta nieruchomo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór butów

Podaje podstawowe wskazowki do wyboru butów-

1.Twoja budowa ciala.Jeśli w biodrach czy w dolnej części tułowia jesteś stosunkowo cięźki-żka,pomyśl o butach bardziej miękkich .

2.Twoje umiejetności narciarskie.Jeśli nie jesteś ekspertem i jeszcze nie wiesz co lubisz,raczej stroń od półek z najbardziej sztywnymi butami.

3.Rodzaj jazdy ,jaki zamirzaś uprawiać.,

!!!Zwróć uwagę na kąt pochylenia do przodu-póżniej wykorzystana tak zawana linia przód-tył.Buty narciarskie są pochylone do przodu po to,by środek ciężkości narciarza pozostał ponad stopami,podczas gdy narciarz pochyla się i prostuje w linii pionowej wykonując przy tym ruchyy o duzym zasięgu.-tak twierdzi Ron LeMaster-"Narciarz doskonały";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jednak w pewnych przypadkach moze sie powiekszyc, np wtedy gdy mamy wkladke o pol numeru mniejsza niz skorupe (w poprzednim poscie o tym pisalem tylko nie podalem konkluzji :D)

Ale wtedy tylko wkladke troche naciagasz a skorupa to juz nie pusci.

Jak ktos pisze ze dobija palcami i musi je podkurczac to raczej chodzi o skorupe buta a nie o wkladke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bugajson za pomoc - szybką i konkretna odpowiedz. To lubie! :) Spisalam sobie modele - teraz bede biegac z karteczka, skarpetka i "targetem 60-70" po sklepach;)

ja bym się nie ograniczał tylko do tej twardości 60-70, moja córka w zeszłym sezonie jeździła w butach

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=1026&id_modelu=845 i była bardzo zadowolona :), teraz ma troszkę twardszego buta (ma 9,5 lat) , poszukaj czegoś co będzie ci się podobało (chyba najważniejsze u kobiety) a potem dopasuj na nogę, z własnego doświadczenia wiem (żona jeździ) że jak but się nie podoba to na pewno nie pasuje :D, a jak jest ładny to napewno wszystko jest ok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...