Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Problem w bucie


xideen

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Kolegownia ;)

Zacząłem żartobliwie ale wcale mi nie do śmiechu.

Mam poważny problem z doborem butów. Przeczytałem już wszystko na ten temat - również rozmawiałem z instruktorami. Zmierzyłem większość dostępnych na rynku modeli butów i zawsze występuje jeden problem. W prawej nodze jakieś 10cm powyżej kostki czuje ucisk. Ten ucisk staje się coraz bardziej uciążliwy aż czuję zdrętwienie w całej stopie. Średnio po 15 minutach jest po sprawie :/ Problem występuje tylko w prawej nodze. W lewej jest ok.

Bardzo bym prosił abyście wypowiedzieli się i coś mi poradzili bo sam juz nie mam pomysłów. Atomic, Tecnica, Salomon (oprócz CS - tych jeszcze nie mierzyłem), Rossi, i inne i żaden nie jest dobry.

Co ja mam zrobić ?

Dodam że jestem początkujący. Mam 78 kg wagi. Wąska stopa. Poszukuję buta twardości 70-90. Nie wiem czy to coś komuś pomoże ale napisałem.

Proszę poradźcie coś.

Z góry dziękuję

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Kolegownia ;)

Zacząłem żartobliwie ale wcale mi nie do śmiechu.

Mam poważny problem z doborem butów. Przeczytałem już wszystko na ten temat - również rozmawiałem z instruktorami. Zmierzyłem większość dostępnych na rynku modeli butów i zawsze występuje jeden problem. W prawej nodze jakieś 10cm powyżej kostki czuje ucisk. Ten ucisk staje się coraz bardziej uciążliwy aż czuję zdrętwienie w całej stopie. Średnio po 15 minutach jest po sprawie :/ Problem występuje tylko w prawej nodze. W lewej jest ok.

Bardzo bym prosił abyście wypowiedzieli się i coś mi poradzili bo sam juz nie mam pomysłów. Atomic, Tecnica, Salomon (oprócz CS - tych jeszcze nie mierzyłem), Rossi, i inne i żaden nie jest dobry.

Co ja mam zrobić ?

Dodam że jestem początkujący. Mam 78 kg wagi. Wąska stopa. Poszukuję buta twardości 70-90. Nie wiem czy to coś komuś pomoże ale napisałem.

Proszę poradźcie coś.

Z góry dziękuję

Artur

Może Ty idź (skąd jesteś ?) z jakimś fachowcem mierzyć te buty...

Cholewki butów narciarskich mają regulację... Tak też możesz spróbować...

Jesteś prawonożny ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o narciarstwie na poważniej i masz zamiar zacząć dość często jeździć to może pomyśl o butach z obstalunku. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób z nietypowymi stopami czy łydkami ale niestety dość kosztowne. Dodatkowo nie jest łatwo znaleźć punkty z taką ofertą.

http://www.strolz.at/

Oto firma którą polecam. Specjalizuje się robieniu butów na indywidualne zamówienie. Mój tata posiada takowe i jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ty idź (skąd jesteś ?) z jakimś fachowcem mierzyć te buty...

Cholewki butów narciarskich mają regulację... Tak też możesz spróbować...

Jesteś prawonożny ? :D

Jeżeli masz na myśli wyjmowany (tecnica) lub wysuwany (salomon) spoiler z tyłu cholewki, to niestety nic to nie dało.

Jestem z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli wyjmowany (tecnica) lub wysuwany (salomon) spoiler z tyłu cholewki, to niestety nic to nie dało.

Jestem z Warszawy.

nie... mam na myśli regulację cholewki względem stopy... Jeśli boli Cię 10 cm nad kostką, po zewnętrznej stronie, to prawdopodobnie napinasz/kurczysz ścięgno tam się znajdujące... a to z kolei może być spowodowane innym kątem naturalnego nachylenia Twojej łydki w stosunku do stopy w płaszczyźnie czołowej, niż w tej samej płaszczyźnie cholewki buta, do stopy buta bla bla...

Mniej więcej chodzi mi o to:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=5736

http://pl.fischer-ski.com/en/technology_popup0607.php?id_technology=1053

Może mieć to związek ze szpotawością lub koślawością :D (nie ubliżam Ci :D) kolan... Acz na odległość to sobie mogę "możać"... Jutro idę znajomym dobierać narty... Pewnie po 17, więc jeśli chcesz, możesz do nas dołączyć...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz na myśli ustawienie cantingu ?

A gdzie idziecie kupować te narty ?

plan powstanie jutro, ale jeśli masz mierzyć buty, to możemy podskoczyć tam gdzie tego dużo, czyli jakiś ski team, czy inny intersport...

A canting to tylko jedna z wielu możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak mamy się spotkać ?

Wysłać ci numer telefonu na PW czy mailowo się umówimy ??

Zadzwoń do mnie jutro... Po 9 bo spać będę :D:D

Numer pójdzie na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Szanowne Grono.

Chciałbym się z Wami podzielić informacją iż wreszcie po długiej walce nabyłem drogą kupna buty Tecnica Dragon Ultrafit 100, które jak narazie pasują mi idelanie.

Chciałbym również podziękować koledze BErry za nieocenioną pomoc, poświęcenie własnego czasu i znoszenie moich laickich pytań.

Nigdy nie spotkałem się z tak życzliwą osobą jak właśnie nasz kolega Berry.

Dziękuję ci bardzo, mam nadzieję że jakoś kiedyś zdołam się odwdzięczyć.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Szanowne Grono.

Chciałbym się z Wami podzielić informacją iż wreszcie po długiej walce nabyłem drogą kupna buty Tecnica Dragon Ultrafit 100, które jak narazie pasują mi idelanie.

Chciałbym również podziękować koledze BErry za nieocenioną pomoc, poświęcenie własnego czasu i znoszenie moich laickich pytań.

Nigdy nie spotkałem się z tak życzliwą osobą jak właśnie nasz kolega Berry.

Dziękuję ci bardzo, mam nadzieję że jakoś kiedyś zdołam się odwdzięczyć.

Artur

to jeszcze wyjedz do Wloch, pojezdzij w butach i dopiero wtedy dziekuj :D:D lub przeklinaj:D:D...

A powaynie... Ciesze sie, ze sie udalo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
to jeszcze wyjedz do Wloch, pojezdzij w butach i dopiero wtedy dziekuj :D:D lub przeklinaj:D:D...

A powaynie... Ciesze sie, ze sie udalo:)

Aloha,

Aktualnie jestem pierwszy dzień po porwocie z Włoch. Cóż mogę powiedzieć - 6 dni na śniegu od 10 do 15/16 testowania. Buty rewelacja !! thanks to Berry.

Nie wiem o co chodzi z tymi twardościami ale dla mnie 100 jest ok, mógłby być nawet twardszy nieco. W każdym razie nie mam jakichkolwiek powodów do narzekań, komfort super, bardzo przyjemny but.

I tak jak Berry powiedziałeś najważniejsze aby but był wygodny twardość, to w moim przypadku, drugoplanowa sprawa.

Więc zachęcam wszystkich z kłopotliwą wąską stopą do zmierzenia Tecnici albo/lub Atomic Race 120 (ten co prawda tylko chodzony w sklepie, zdecydowanie mniej komfortowy ale pewnie też by był dobry).

Nie bujcie się twardości, ja jestem początkujący wszyscy mówią/piszą flex 70 - 80 to maks, kupiłem wygodną 100 i naprawde jest super, jak by był 110 też byłby dobry, bo but musi być przedewszystkim wygodny !

Konkluzja:

Jestem absolutnie w 102% zadowolony (te dwa dodatkowe procenty bo myślałem że jednak na stoku coś wyjdzie będzie uwierać czy takie tam a tu nic absolutnie nic).

Oraz jestem absolutnie pewny że jestem ci winien skrzynke piwa :)

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...