Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stoeckl


wojtus81

Rekomendowane odpowiedzi

mam podobne zamiary co ty wojtuś, tyle, że mnie jeszcze co pewien czas ciągnie do elana slx wc. sam na razie nie ujeżdżałem sztekli, tylko zbierałem na ich temat info po sieci i na stoku. obserwując zeszłoroczny allegro curving cup zauważyłem, że więcej kobiet, aniżeli mężczyzn na na nich startowało :D

końcem roku w okolicach żywca otworzył się przedstawiciel stoeckli (www.stoeckli.pl) pisałem do nich w sprawie możliwości testów oraz cen, ale jak na razie cisza.

acha mały research cenowy: kraków giełda cena wyjściowa 2200, kraków sklep było niecałe 2200 ale już podskoczyło do 2600 (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Laser SL? Jeśli tak, to powiem, że narta nie dla każdego. Rozwinięcie myśli pozostawiam testującym ; )

Tu się trochę nie zgodzę, Laser SL jest bardzo przyjazną nartą, pod warunkiem że dysponuje sie solidną techniką. Nartą nie dla każdego jest Laser SL FIS, czyli wersja zawodnicza, najsztywniejsza, wyposażona dodatkowo w solidną płytę VIST i w takim zestawieniu ( narta + płyta ) wymaga BARDZO zdecydowanego stylu jazdy, powoli się nie da. Mam obie wersje, SL i SL FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się trochę nie zgodzę, Laser SL jest bardzo przyjazną nartą, pod warunkiem że dysponuje sie solidną techniką. Nartą nie dla każdego jest Laser SL FIS, czyli wersja zawodnicza, najsztywniejsza, wyposażona dodatkowo w solidną płytę VIST i w takim zestawieniu ( narta + płyta ) wymaga BARDZO zdecydowanego stylu jazdy, powoli się nie da. Mam obie wersje, SL i SL FIS.

Miałem na myśli FISa, soryyy, nieprecyzyjnie się wysłowiłem.

Ale w sumie technika to rzecz determinująca właśnie to, dla kogo ta narta powinna być, nie sądzisz? ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli FISa, soryyy, nieprecyzyjnie się wysłowiłem.

Ale w sumie technika to rzecz determinująca właśnie to, dla kogo ta narta powinna być, nie sądzisz? ; )

Narty, jakiekolwiek, może sobie kupić każdy, tylko nie każdy będzie w stanie wykorzystać ich potencjał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Troche za malo jeszcze pojezdzilem na tej narcie bo praktycznie jeden wypad ale pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne , jezdzilem za lekko rozjezdzonym stoku z nielicznymi oblodzeniami ale wlasnie na tych oblodzeniach ta narta pokazywala na co ja stac, trzymanie krawedzi bdb. narta bardzo stabilna i zaskoczyla mnie prostota prowadzenia, rewelacyjna w waskim skrecie chodz krecenie wiekszych lukow tez nie jest dla niej problemem, trzeba miec silne nogi ja po okolo 20 zjazdach mialem juz miekkie nogi moze to tez wina troche orczyka :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek bo nie jestem pewien. ten opis dotyczy wersji sl fis czy sl?

To moje świeże spostrzeżenia, z przed kilku dni, trasa Saslong.

Laser SL FIS, 156 cm z płytą Vist WC.

To moje " osobiste " deski, kupione wiosną i dopiero teraz poddane solidnemu testowi. Pierwsze wrażenie jest dosyć hardcorowe, narty są sztywne, solidna, aluminiowa płyta jeszcze dodaje, zastanawiam się jak da się na czymś takim pojechać. Kilka skrętów na pół gwizdka, wszystko działa, ale mam wrażenie że narty trzeba zmuszać by robiły to co chcę. Po kilku zjazdach jesteśmy już kumplami, te deski wymagają zdecydowania i jasnych komend, powolne, niezdecydowane angażowanie krawędzi nie powoduje oczekiwanego odzewu, dopiero agresywne i podparte prędkością wejście w skręt powoduje że narty zaczynają żyć. Fantastyczna jest dynamika, wykop na wyjściu może zaskoczyć niejednego kozaka, autokinetyka bez zastrzeżeń, jak już krawędzie złapią to trzymają się nawet litego lodu jak rzep psiego ogona. Zmiana krawędzi jest błyskawiczna i płynna. Ześlizgu nie ma w reperturze, na krawędziach albo do domu. Jazda na wprost, b.nerwowa, nie polecam. Suma sumarum : klasyczne, narwane slalomki, wymagają zdecydowania i determinacji, nieodzowne są odpowiednio sztywne buty. Po spełnieniu tych warunków odwdzięczają się z nawiązką, można jeżdzić na każdym stoku, od pionowych ścian po ośle łączki, wszędzie będą posłuszne, precyzyjne jak skalpel i przewidywalne - trzeba tylko ruszyć z kopyta i nie zdejmować nogi z gazu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niestety wojtuś:)? z tego co pamiętam pisałeś wcześniej , że ujeżdżałeś także elana slx wc. mógłbyś porównać do tej nartki twojego stockla?

a tak przy okazji za cholerę nie mogę dojść gdzie na stockli jest jakieś oznaczenie odrózżiające sl od sl fis

ps. mój obecny dylemat wygląda już tylko tak

- elan slx wc

- stockli laser sl

- stockli laser sl fis

i co tu wybrać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Kupiłem te narty, za pośrednictwem internetu, na aukcji napisano, że jest to model zwykły SL(tzn nie napisano, że to FIS). Chciałbym się dowiedzieć czy moje narty to zwykłe SL czy FIS. Dodam, że płyta pod narte jest ta od wersji SL, natomiast znaczek Swiss Made raczej nie jest plastikową naklejką...:confused: Jest jakaś różnica pomiędzy wersją zwykłą a FIS?

obraz027.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...