Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Elan Speedwave 2008/2009


kemyR

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

o jezdzeniu i technice wiem chyba wiecej niz o samym sprzecie,z tad prosba o rade w doborze nowych nart gdyz stare odmowily juz wspolpracy.

mam ok 175cm wzrostu, waga 74kg,wiek ok 30tki. swoj poziom oceniam na 7-8 w skali forum.

lubie krawedziowa szybka,agresywna jazde,glownie duzymi lukami,choc na stromiznach cos smigne czasem.

Myslalem o SpeedWave'ach Elana od 10-tki zaczynajac. Wiele osob chwali waveflex i sadze ze uniwersalnosc tej technologi przypadnie mi do gustu.

jedno co mnie martwi to ich przydatnosc przy agresywnej jezdzie,natknalem sie na opinie ze do takiej sie nie nadaja. druga sprawa to warunki ktore nie zawsze u nas sa idealne,trasy czesto nieprzygotowane,a to tez podobno bolaczka speedwave'ow.. ze niby tylko dobrze przygotowane trasy...

bardzo prosze tych ktorzy uzywaja tych nart,expertow itp o rade. moze cos ze stajni konkurencji sie nada lepiej.

pozostaje tez kwestia dlugosci, 160 wydaje mi sie troszke krotka narta,z kolei speedwave wystepuje kolejno w watrosci 168,czy aby nie za dluga ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam elany speedwave 8 i musze przyznac ze jest to jak dla mnie bardzo dobra narta, super jezdzi sie na krawedziach, ale na przygotwanych stokach w gorszych warunkach juz jest troche gorzej inne narty sa lepsze pod tym wzgledem, jest to miekka narta dobra dla poczatkujacych, jezdzilem 2 sezony na tych nartach i jestem zadowolony teraz szukam troche szybszej i twardszej narty. ogolnie polecam narty z seri speedwawe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec teraz to ja juz z kolei moge doradzic cos na temat speedwave'ow,bo wczoraj testowalem model 14.

jest tak jak piszesz,szybko stabilnie na krawdzi, dodatkowo 14 pieknie polyka wszystkie nierownosci, zmrozone grudy sniegu, rewelacyjnie trzyma sie na calym stoku ktory wczoraj wygladal bardzo roznorodnie. nie wiem jak poza trasa,ale faktycznie rzadne warunki na trasie nie sa temu modelowi straszne.

polecam... zwlaszcza ze model 2007/2008 mozna wyrwac bardzo tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam elany speedwave 8 i musze przyznac ze jest to jak dla mnie bardzo dobra narta, super jezdzi sie na krawedziach, ale na przygotwanych stokach w gorszych warunkach juz jest troche gorzej inne narty sa lepsze pod tym wzgledem, jest to miekka narta dobra dla poczatkujacych, jezdzilem 2 sezony na tych nartach i jestem zadowolony teraz szukam troche szybszej i twardszej narty. ogolnie polecam narty z seri speedwawe;)

kup se wyzszy model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na SV 12 i jak najbardziej polecam te nartki. Oczywiście najlepiej spisują się na przygotowanych stokach, frajda z jazdy ogromna, ale dają też radę w klasycznych "polskich" warunkach nie licząc hardcorów, aczkolwiek nie są do tego stworzone.

Ja bym polecał te narty osobom, które chcą poprawić swoje umiejętności, "przyjazna" narta i naprawdę łatwo się prowadzi. Rewelacyjna w krótkim skręcie.

Jednakże Mi ta narta przestała już wytsrczać i teraz powoli szukam czegoś lepszego, dzięki tym nartom znacząco poprwiłem swoje umiejętności i teraz szukam czegoś z kategori Race. Po dobrych doświadczeniach z Elanami zastanawiam się nad GSX i SLX. Jeździ ktoś na tych nartkach a jak tak to jak się spisują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się u nas na takich nartkach nie pojeździsz, ja mam nadzieję, że w następnym sezonie będę już gdzieś w Austrii albo Włoszech szusował.

Co do speedwave'ow już nic z nich nie wyciągnę pomimo tego, że to rewelacyjne narty, teraz szukam czegoś bardziej wymagającego. A magfire jak najbardziej to chyba narta stworzona na polskie stoki ;) ale jak dla mnie mogła by być tylko drugą nartą a tej pierwszej cały czas szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...