Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

sprzęt dla dziecka


ruta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Występuję tu jako mama 7-latki . Córka jest na nartach 3 sezon, średnio 2-3 tygodnie w roku. I właśnie wyrosła z butów ( i nart też)

Miała jak większość dzieciaków nartki i buty pożyczone. Teraz chcę kupić normalny sprzęt. I tu pytanie.

Ma stopke 22 cm ( bez skarpety). Jaki N buta? Czy można kupić o 1,5-2 cm większy? Ja nie chcę kupować używane buty ze względów higienicznych (poprzedne buty były od rodziny, pewne), a w tym roku jeszcze planujemy wyjazdy w góry.

2. Narty, te co miała były mało taliowane, bardzo zużyte. Wiadomo, bardziej taliowane są łątwiejsze no i mają lepsze ślizgi i krawędzie . Więc narty chyba kupimy też nowe. No i dziecko już jeździ dość dobrze.Zawsze z instruktorem, w szkółce.

Ma wzrost 138cm. Jaką długość nart polecacie? Może jakieś sugestie odnośnie firmy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Występuję tu jako mama 7-latki . Córka jest na nartach 3 sezon, średnio 2-3 tygodnie w roku. I właśnie wyrosła z butów ( i nart też)

Miała jak większość dzieciaków nartki i buty pożyczone. Teraz chcę kupić normalny sprzęt. I tu pytanie.

Ma stopke 22 cm ( bez skarpety). Jaki N buta? Czy można kupić o 1,5-2 cm większy? Ja nie chcę kupować używane buty ze względów higienicznych (poprzedne buty były od rodziny, pewne), a w tym roku jeszcze planujemy wyjazdy w góry.

2. Narty, te co miała były mało taliowane, bardzo zużyte. Wiadomo, bardziej taliowane są łątwiejsze no i mają lepsze ślizgi i krawędzie . Więc narty chyba kupimy też nowe. No i dziecko już jeździ dość dobrze.Zawsze z instruktorem, w szkółce.

Ma wzrost 138cm. Jaką długość nart polecacie? Może jakieś sugestie odnośnie firmy? Pozdrawiam.

Nie mogą być buty za wielkie! niestety nie mogą....

Narty weź na 120 cm firma nie gra roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty musza byc dobre a nie duzo za duże, pól numeru wieksze ujdzie ale cały numer to juz bedzie problem i brak własciwych postepów w nauce i pociechy z jazdy. teraz jest juz sezon sporych przecen w sklepach wiec cos dobierzesz a jak noga urosnie a pewnie tak to sprzedaj uzywane (giełda, wypozyczalnie itp) i kupuj kolejne:( niestety

narty wział bym nawet dłuższe np 125-130 jeśl sobie rzeczywiscie po tych trzech sezonach dobrze radzi. producent nie gra roli wazniejsza twardośc i rodzaj narty ale to juz powinien uczciwie doradzic sprzedawca. :cool:

jesli kupisz dłuższe narty np 130 to pamietaj aby zamontowali ci wiazania tak aby za rok mozna było wpiąć wieksze buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą być buty za wielkie! niestety nie mogą....

Narty weź na 120 cm firma nie gra roli

Dzięki. Też myślałam że nartki 120-125 cm. Teraz butki. Córa mierzyła wiele butów, ale dokładnie nie powie, czy są wygodne, czy za duże. Wyciągałam wkładkę i tak na oko patrzyłam, ile luzu. No ile ma być? O ile wkładki mogą być większe od stopki? 1cm? A jak więcej, 2 cm to może trochę skarpetami uszczelnić?Najlepsze jakie mierzyła, według mnie, atomici z poprzednich lat, 24cm. Duże? Sama nie wiem.

Edytowane przez ruta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też myślałam że nartki 120 cm. Teraz butki. Córa mierzyła wiele butów, ale dokładnie nie powie, czy są wygodne, czy za duże. Wyciągałam wkładkę i tak na oko patrzyłam, ile luzu. No ile ma być? O ile wkładki mogą być większe od stopki? 1cm? A jak więcej, 2 cm to może trochę skarpetami uszczelnić? Sama nie wiem.

nic nie uszczelniać, narta 120 na przyszły sezon będzie na 100% za krótka lepiej weź 130 i nie koniecznie nowe :), a buciki też można znaleźć takie które były używane przez jedno dziecko i sa w stanie bardzo dobrym, a wymiana sprzętu niestety co rok :D jesli dziecko rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz butki. Córa mierzyła wiele butów, ale dokładnie nie powie, czy są wygodne, czy za duże. Wyciągałam wkładkę i tak na oko patrzyłam, ile luzu. No ile ma być? O ile wkładki mogą być większe od stopki? 1cm? A jak więcej, 2 cm to może trochę skarpetami uszczelnić? Sama nie wiem.

jak pieta dotyka piety wkładki to luzu powino byc odrobine wiecej niz w normlanych butach, na max druga skarpetę. przymierzajcie wkladke a potem w zapietej skorupie. wazne aby w skorupie trzyzmala pieta. warto zrobic pare kroków i pytac sie dzieciaka gdzie dotykają palce , czy kostkak nie uwiera itp. niech przymierzy kilka sztuk i poczuje róznice.:rolleyes:

trzeba zawsze podytac sprzedawce jesli to w miare przyzwoity sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Córa mierzyła wiele butów, ale dokładnie nie powie, czy są wygodne, czy za duże. Wyciągałam wkładkę i tak na oko patrzyłam, ile luzu. No ile ma być? O ile wkładki mogą być większe od stopki? 1cm? A jak więcej, 2 cm to może trochę skarpetami uszczelnić? Sama nie wiem.

najlepiej jak udasz się do dobrego sklepu gdzie personel ma pojęcie o tym sporcie...tam mają ustrojstwo do mierzenia stopy,jeśli sprzedawca naprawdę będzie miał pojęcie o tym to myślę że dobierze coś dobrego...udanych zakupów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy! Nartki blizzardy 130 cm,niebieskie, ładniutkie. I butki dalbello juniorki 23,5 na 3 klamry. ( tu się zdiwiłam, znajomi powiedzieli, że ,23,5 to długość tak jak 23cm , tylko ciut szersze.Butki nie nowe, roczne, od znajomych, ale super stan i pewne źródło). Butki prawda chciałam klupić 4-klamrowe, ale co tam, na ten rok tylko... No i jutro jedziemy poślizgać się!

Dziękujemy wszystkim!

ruta i Co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...