Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty na początek poziom 3-4


Misiekk_85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu borykam się z dylematem. Znajomi zabrali mnie na 4 dniowy wyjazd na narty ( Soszów ) kiedyś tam miałem kontakt z nartami ale bardzo krótki i skończyło się na próbach skręcania pługiem. W czasie tego wyjazdu podszkoliłem pług tak żeby można było spokojnie zjeżdżać bez opieki i zacząłem próby jazdy na krawędziach. Czeka mnie jeszcze zapewne spotkanie i kilka lekcji z instruktorem ale wracając do tematu.

Planuję zakup nart, choć przeglądając forum zastanawiam się nad tym czy ma to sens.

Poziom swój oceniam w skali przedstawionej powyżej na 3-4, zastanawiałem się nad Rossignol Actys 150 ( była przecena w Intersporcie ) ewentualnie Actys 200.

Choć zastanawiam się czy nie podszlifować jeszcze swoich możliwości na wypożyczanych ( wyjdzie to taniej niż kupno) a o nartach pomyśleć dopiero jak będę wiedział jak chcę jeździć.

Acha posiadam buty Alpina Discovery ( jakoś tak zostały zakupione i leżą sobie, bo jak pożyczam sprzęt to taniej wychodzi w komplecie )

Proszę o jakąś poradę jeśli to możliwe, rozważam oczywiście kupno sprzętu używanego.

I najważniejsze jestem facetem o wzroście 180cm i wadze ok 90 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty masz,a z nartkami to się na razie wstrzymaj,4 dni jazdy to chyba za mało,aby określić preferencje.Te narty co podałeś przy twoich gabarytach mogą być za miękkie.Bazuj na razie na wpożyczalni i testuj,a póżniej wybierz model narty rozwojowej,czyli coś dla średniozawnsowanych-a wybór ogromny:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jak kolega Darek napisal, doskonal technike na nartach z wypozyczalni. Jak juz troche pojezdzisz to wtedy bedziesz mial wieksze rozpoznanie co do nart a i Twoje umiejetnosci beda wieksze tak wiec bedzie mozna myslec nad wyborem konkretnych nart.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ogólnie rozmyślałem na kupnem nart bo teraz są całkiem przystępne ceny, ale z drugiej strony kupować narty na jeden sezon albo męczyć się na sprzęcie nie na mój poziom to troszkę szkoda zachodu. Acha na wypadzie jeździłem na nartach Voelkl Superstar 4star. Bardzo mi przypadły do gustu, choć na mój gust za miękkie, miały tendencję do niesłuchania się przy większych prędkościach ( jak na moje możliwości rzecz jasna ). No nic w tym roku może się wybiorę jeszcze kilka razy więc jestem w stanie przeboleć wydatki na wypożyczenie...

Rozumiem że przy wypożyczaniu nart starać się brać różne modele ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha na wypadzie jeździłem na nartach Voelkl Superstar 4star. Bardzo mi przypadły do gustu, choć na mój gust za miękkie, miały tendencję do niesłuchania się przy większych prędkościach ( jak na moje możliwości rzecz jasna ). No nic w tym roku może się wybiorę jeszcze kilka razy więc jestem w stanie przeboleć wydatki na wypożyczenie...

Rozumiem że przy wypożyczaniu nart starać się brać różne modele ??

jak będziesz miał okazję to spróbuj na allstarach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no nartki może i ładne ale samym wyglądem nie jeżdżą. Zapewne leżałbym na nich co skręt. Wczoraj miałem na nogach Volkle Unlimited R1 ( jeden z niższych modeli ) i też całkiem fajne, Wyraźnie twardsze i tym samym mniej wyrozumiałe dla moich umiejętności choć nie wiem czy krawędzie były w pełnio ostre. Ogólnie samo wypożyczenie wyszło 20pln więc macie racje Panowie trzeba szlifować jazdę.

Z tego co zaobserwowałem wolę jazdę skrętami nie na "krechę" choć możliwe że wynika to z moich braków i respektu do swoich możliwości...

Dziękuję za informacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...