Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wiązania rossignol


sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Jestem tutaj świeżutki. Proszę o pomoc w temacie wiązań. Jestem BARDZO początkującym narciarzem. Na razie hulałem na sprzęcie pożyczonym. Dwa dni temu dopadłem w sklepie nowe wiązania Rossignol Axitec FDX 95. Zapłaciłem za nie 60 zł (jakaś totalna wyprzedaż). Wiązania mają datę produkcji 07.2000r. Jeżeli ktoś zna taki typ wiązania i może mi parę słów skrobnąć o tym wynalazku to będę wdzięczny. Najważniejsze to, czy nadają się na gościa 176 cm i 80 kg (skala na wiązaniu 3 - 10 DIN) i czy muszą mieć płytę czy nie (orginalnie podobno płyta była, ale gdzieś w magazynie dostała nóg i stąd taka cena). Oczywiście wiązania poczekają na nowe narty, ale nie wiem czy doczekają się w tym roku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązania rossignol

Niestety nie mam pojecia co to za wiazania ale nie przypominam sobie zeby o jakichs wiazanach rosołowych mozna kiedys było powiedziec ze sa kiepskie. Sadze ze nadaja sie dla ciebie jak najbardziej, obecnie produkowane wiazania sa bardzo uniwersalne. A tak wogole to szczerze mowiac trzeba bylo sie nad tym, wszystkim zastanowic przed kupnem... (nawet jesli 50 zeta to niewiele)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązania rossignol

FDX występowały w dwóch wersjach z płytą i bez, jest to pra poprzednik obecnych Axiumów (nie mylić z Axialami czyli wiązaniami profi) ,

konstrukcja zbliżona do axiumów tylko są troche cięższe, są to typowe wiązania dla narciarzy jeżdzących rekreacyjnie z wagą do ok. 110 kg. konstrukcja skrzynkowa nie pamiętam czy przód jest full diagonalny,

Za ta cene to trafiłes rewelacyjnie jako że są nowe i nie używane

Jak znajde cos w starych opisach i katalogach to napisze

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązania rossignol

widzę że trafiłem na speca. "Ot i mądrego miło posłuchać". Na przedniej części jest opis 180 stopni. Napis na przedniej części wiązania "Axitec" wydaje mi się być poprzednikiem systemu Axitec 2. Chodzi chyba o tę płytkę pod butem. Gdzieś się tego doszukałem. Cholera, jak się nie zna fachowych pojęć to trudno coś czasem wyjaśnić. Dzięki za każde info.

Tak na marginesie, żeby się jeszcze trochę pochwalić: rok temu udało mi się kupić w Selgrosie nowe buty Head World Cup za 148,00 zł (brutto). Trzewiki już wypróbowane.

Dzięki jeszcz raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...