Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przygotowanie przed sezonem


Gość Bode

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że na przygotowanie przed sezonem już trochę późnawo, chcę podzielić się z Wami-forumowiczami i gośćmi technikami, oraz ćwiczeniami jakie mozna samemu powoli realizować w ramach przygotowań przed sezonem :)

Co do ćwiczeń przed sezonem... Polecam przysiady w butach narciarskich , 3 serie kolejno po 20, 15 i 10 , następnie przysiady 'na sucho' czyli w normalnym obuwiu, dokladnie te same powtórzenia co wyżej. Kolejnym krokiem są przysiady ze sztangą tak aby kąt po zgięciu nóg między udami a łydkami wynsił 70*-90* (jeśli nie mamy dostępu do sztangi wystarczy plecak z butelkami z wodą czy książkami / ok 20 kg. To powinno póki co wystarczyć na wzmocnienie nóg.

Wspięcia, wspięcia, WSPIĘCIA ! :) Jak wyżej , zakladamy plecak i robimy ok 25-30 wspięć po 3 serie z odpoczynkami (około 120 sek md seriami). Kolejne cwiczenia to przeskoki przód-tył, lewo-prawo. wygląda to mniejwięcej tak + :D. Robimy to na zasadzie , przód tył po 10 razy w jednym kierunku oraz lewo prawo również po dziesiec razy. Za mało? spokojnie, jeszcze się zdążycie zmęczyć ;) Przód-Tył-Lewo-Prawo, po 10 w kazdym kierunku . Znam ludzi, którzy wykorzystują do tego kije narciarskie , jak przy zbijaniu tyczek, przeskok w lewo , lewa ręka \\\"boksuje\\\" w prawo i to samo przy przeskoku w prawo ;) Przy przeskokach głowa i ramiona powinny znajdować się w jednym punkcie , chodzą tylko tułów i nogi. Powodzenia ! pamiętajcie , przy solidnym trenningu potrzebujemy nawet 1,5l wody!

Ski 4 life!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze trning tlenowy, najlepiej bieg, trochę poniżej i powyżej progu. Trzeba zdawać sobie sprawę że sama siła nie wystarczy, musimy zadbać też o szybkość. Ostrożnie z przysiadami ze sztangą, to trzeba umieć robić, bardzo łatwo o kontuzję !

a ty wiesz co to jest trening powyżej i poniżej progu żeby robić taki trening to pierwsze trzeba sobie zrobić badania wydolnościowe na bieżni potem panowie obliczą jakie masz progi tlenowe , beztlenowe itd itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie macie racje , po 1 ćwiczenia wydolnościowe, chodzi mi o kondycję. Co do piwa... Nigdy przed nartami, mam uraz do podchmilonych narciarzy... Po jak najbardziej ze znajomymi, niewiem jak wy, ale ja bym zabronil picia przed nartkami...

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty wiesz co to jest trening powyżej i poniżej progu żeby robić taki trening to pierwsze trzeba sobie zrobić badania wydolnościowe na bieżni potem panowie obliczą jakie masz progi tlenowe , beztlenowe itd itp.

Wiem, to nic trudnego takie testy przeprowadzić, trzeba tylko chcieć:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w treningu amatorskim tzn jak chodzi ktoś biegać 2 razy w tygodniu to jest niepotrzebne , takie testy badania robi się zaawansowanym zawodnikom które potrzebne są w sprawdzeniu ich stopnia wytrenowania , jak mają trenować ,w jakich przedziałach , na jakich tętnach głównie to są skazówki dla trenerów itd itp długo by pisać .

Psełdo biegacz może sobie kupić zegarek polar i zrobić sobie fitness test , Coś tam mu zawsze pokaże jaki stopień ma wytrenowania ( wiadomo że nie jest to za dokładne) ale wystarczy

Badania wydolnościowe można zrobić na AWF Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w amatorszczyźnie wystarczy sprawdzić max tętno i starać się biegać cały czas w jego 75% NO A PRZYGOTOWANIE przed sezonem interwały i ćwiczenia siłowe:) tak jak juz tam wcześniej wspomnialem jest tego masa, można rolki bieganie siłownie basen od wyboru do koloru, a ktoś jak na powazniej to tak jak mowicie tylko powiedzcie mi komu amatorsko to potrzebne:) stachu dobrze prawi:) bardzo dobrze bym powiedział, ja kiedys robiąc sobie te testy w kato no niechlubnie przyznam sie puściłem mega pawia do wiadra:) ale przynajmniej wiedziałem na czym stoje i co było do poprawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...