Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w doborze sprzętu!


Wioooola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów!

Chciałabym w tym roku zakupić sprzęt, ale nie mam zielonego pojecia jak mam się do tego zabrać. Zaczęłam jeździć 2 lata temu, ale nie zwróciłam uwagi na czym więc mam teraz spory kłopot. a teraz wg formularza:

1.Kobieta

2.Wiek: 24

3.170

4. 65

5.Nie mam

6.Nie mam

7.Wydaje mi się że 4

8. Jeżdzę powoli, jeszcze brak pewności siebie

9. nie wiem

10.niebieskie, trochę jeździłam na czerwonych

11. Jeździłam tylko w Polsce (Szczyrk, Białka Tatrzańska)

12.Myśle że do 1500 zł

Bardzo prosze o porady dla osoby niezorientowanej w temacie. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POCZĄTKUJĄCE

Narty - koniecznie o długości wzrost minus 10 cm. Oprócz normalnych kobiecych modeli można zainteresować się nartami fun carvingowymi. Polecam np. zeszłosezonowe Atomic Carvmachine, które są produkowane tylko w długości 140 cm. Są znakomite zarówno do nauki jak i dla zaawansowanych narciarzy. Takich rodzynków mamy zresztą na rynku sporo, więc podam tylko ogólne zasady doboru.

Wiązania - w zakresie wagowym i skali od 3-9 jest bardzo duży wybór modeli różnych firm. Dla początkujących Pań stosowanie bez płyt aktywnych i bez przesadnych wysokości płytek.

Buty - na pewno typ Lady lub Woman, bardzo duży wybór, proponuję twardość w przedziale 40-60.

Kije - aluminiowe lub z materiałów kompozytowych. Są dwa razy cieńsze i wspaniale wygodne w użytkowaniu. Długość dobieramy indywidualnie, zależnie od długości nóg, tułowia - zostawmy ten szczegół sklepom.

-...za skionline.pl:):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=dareklewandowski;

Narty - koniecznie o długości wzrost minus 10 cm.

No niekoniecznie... jeśli zainteresujesz się nartami z ubiegłych sezonów... jeszcze takich w sklepach można spotakać- zasada ta nie obowiązuje dla nart ATOMIC METRON (dobiera się je ns podstawie 3 parametrów zwanych INDEX METRON, uniwersalnych i wartych wziąść pod uwagę jeśli jeżdzi się na polskich nie najlepiej przygotowanych trasach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...