skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Młodzi sportowcy trenowali pod okiem Henrika Kristoffersena na Kasprowym Wierchu

2016.04.07
Henrik Kristoffersen fot. Rossignol
Kliknij, aby powiększyć.
Henrik Kristoffersen fot. Rossignol
Gwiazda tegorocznego sezonu narciarskiego - Henrik Kristoffersen poprowadził otwarty trening dla młodych zawodników Klubu Sportowego Beskidy, w ramach wygranej w międzynarodowym konkursie fotograficznym. Spotkanie odbyło się w ośrodku Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu.
W trzygodzinnym treningu na Hali Gąsienicowej udział wzięło 33 zawodników Klubu Sportowego Beskidy oraz 30 dzieci z innych zakopiańskich klubów (w tym Fundacji Integracji ze sportem Handicap Zakopane, prowadzonej przez znaną polską olimpijkę Małgorzatę Tlałkę Długosz). Zajęcia rozpoczęła krótka rozgrzewka przeprowadzona przez Henrika Kristoffersena, następnie odbyły się dwa wspólne zjazdy w Kotle Gąsienicowym - najpierw gigantem, a potem slalomem. Niezapomnianym wrażeniom sprzyjały piękne warunki atmosferyczne. Na koniec odbyła się sesja wspólnych, pamiątkowych zdjęć, na którą mistrz zabrał swój tegoroczny puchar - Kryształową Kulę.

- Było naprawdę świetnie, chętnie powtórzyłbym to spotkanie. Myślę, że każdemu z nas dało ono wiele energii do kolejnych treningów - mówi Bartosz Dajda, czternastoletni zawodnik Klubu Sportowego Beskidy.

- Ćwiczenia na Kasprowym Wierchu prowadzone przez gwiazdę narciarstwa to niepowtarzalne, emocjonujące przeżycie. Dzieci są bardzo szczęśliwe. Mistrz obejrzał przejazdy całej grupy i dał cenne wskazówki, jak należy jeździć. Dziękujemy za udostępnienie trasy na najlepszej w Polsce górze narciarskiej - mówi Jacek Wyporek z Bielska Białej, trener Klubu Sportowego Beskidy.- Spotkanie miało charakter symboliczny - tegoroczny mistrz Henrik Kristoffersen trenował polskich sportowców na "świętej górze narciarzy", w roku obchodów 80-lecia kolejki. Kasprowy Wierch to wyjątkowe miejsce - jedyne w Polsce, które pozwala na jazdę na nartach w prawdziwie alpejskich warunkach. Dzięki temu jest wybierany przez wybitnych sportowców, m.in. Andrzeja Bargiela, Jędrzeja Dobrowolskiego czy Jerzego Płonkę - mówi Marian Szewczyk, kierownik Kasprowego Wierchu.

Trening z norweskim narciarzem był nagrodą w ramach międzynarodowego konkursu fotograficznego "Band of Heroes" zorganizowanego przez firmę Rossignol. W otwartym internetowym głosowaniu konkurs wygrało zdjęcie przesłane przez Klub Sportowy Beskidy. Polskie Koleje Linowe są partnerem tego wydarzenia.

Żródło: PKL

skionline.pl
Tagi: #kristoffersen #kasprowy wierch #rossignol

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


poprzedni kwiecień 2024 następny
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
najbliższe zawody
dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomości: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl