skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Soelden - doskonały początek Szwajcarów

2008.10.27
Daniel Albrecht fot. Atomic
Daniel Albrecht wygrał pierwsze w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji Alpejskiego Pucharu Świata. Gigant mężczyzn rozegrano w ostatnią niedzielę, 26. października na lodowcu w austriackim Soelden.
Zawody odbyły się w bardzo sprzyjających warunkach pogodowych. Na liście startowej pierwszego w tym sezonie slalomu znalazło się 75 zawodników.

Po pierwszej serii, na pozycji lidera uplasował się Szwajcar - Daniel Albrecht, wyprzedzając aktualnego mistrza olimpijskiego Benjamina Raicha o 0.12 sek. oraz Didier Cuche’a o 0.26 sek. Piątą pozycję zajął zdobywca Wielkiej Kryształowej Kuli w sezonie 2007/2008 - Bode Miller.

Do drugiego przejazdu nie zakwalifikował się, jadący z ostatnim numerem startowym - Maciej Bydliński. Polak nie poradził sobie z mocno już uszkodzoną trasą i wypadł w górnym odcinku.
W drugiej serii nie oglądaliśmy też Hermanna Maiera, który po porannym przejeździe zajął 35. miejsce.

W ostatecznej klasyfikacji pierwszego giganta sezonu, na najwyższych stopniach podium stanęli Szwajcarzy - Daniel Albrecht i Didier Cuche. Trzecie miejsce wywalczył, jadący na nartach Rossignola, Amerykanin Ted Ligety.

Po przerwie spowodowanej kontuzją, na trasie lodowca w Soelden pojawił się Aksel Lund Svindal. Wydaje się, że do odzyskania pełnej formy Norweg potrzebuje jeszcze trochę czasu, choć jak na pierwszy występ po długiej rekonwalescencji, było całkiem dobrze. Svindal stracił do zwycięzcy 1.76 i z łącznym czasem 2:17.54 uplasował się na 13. miejscu.

Kolejne zawody Alpejskiego Pucharu Świata (slalom) odbędą się 16. listopada w fińskim Levi.