skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Soelden - ruszyła alpejska karuzela

2008.10.25
Karin Zettel fot. Atomic
W sobotę, 25. października w austriackim Soelden odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Alpejskiego Pucharu Świata. Najlepsze alpejki świat miały do pokonania bardzo trudną i stromą trasę giganta na lodowcu Rettenbach.
Najszybszą zawodniczką sobotnich zawodów okazała się Austriaczka - Kathrin Zettel, która po niezbyt udanym zeszłorocznym sezonem powróciła w doskonałej formie. Na drugim miejscu uplasowała się Tanja Poutiainen, która do Zettel straciła 0.98 sek. Najniższy stopień na podium zajęła Andrea Fischbacher, a zeszłoroczna zwyciężczyni w klasyfikacji giganta - Włoszka - Denise Karbon była w Soelden czwarta.

Agnieszka na starcie fot. skionline.pl
Miłą niespodziankę sprawiała nam Agnieszka Gąsienica Daniel klasyfikując się na 30. miejscu do drugiego przejazdu. Ostatecznie Polka zajęła w zawodach 26. miejsce i zdobyła pierwsze, cenne 5 punktów w tegorocznej edycji pucharu. Nasza najlepsza slalomistka - Katarzyna Karasińska po pierwszym przejeździe była 51. i tym samym nie zakwalifikowała się do drugiej serii.

Po przerwie spowodowanej kontuzją, na trasy Alpejskiego Pucharu Świata powróciła 33-letnia Maria Jose Rienda. Choć w drugiej serii nie pojechała już tak płynnie, jak rano, Hiszpanka zdołała uplasować się na dobrym, 16. miejscu.
Zadowolone ze swego występu w Soelden mogę być także - fenomenalna 19-letnia nadzieja Szwajcarów - Lara Gut (5. miejsce) i długo prowadząca po 1. przejeździe Szwedka - Maria Pietilae - Holmner.

Jutro na trasie giganta w Soelden ścigać się będą panowie, niestety już bez udziału Polaków. Kolejne zmagania alpejczyków 15. i 16. listopada w fińskim Levi, gdzie rozegrane zostaną slalomy kobiet i mężczyzn.