skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zagrzeb: dwa stopnie na podium dla Fischera

2009.01.07
Ivica Kostalić, Zagrzeb fot. Fischer
Ivica Kostalić po raz trzeci w tym sezonie stanął na podium. Chorwat, w rozegranym na rodzimej trasie w Zagrzebiu slalomie zajął 2. miejsce. Tak dobry wynik to znak, że Ivica będzie liczył w się w tegorocznej klasyfikacji. Styczeń w tym roku nazywany jest "miesiącem slalomowym", więc forma Chorwata przyszła w idealnym momencie!
Przegrana z Grnage’em o zaledwie 0,05 sek. była z pewnością dla Kostelić dużym rozczarowaniem. Z drugiej jednak strony, Chorwat jest zadowolony z ostatnich wyników i kolejnego 2. miejsca na slalomowym podium. W zeszłym roku, w teamie Fischera lepszy był jedynie Mario Matt. - Przed zawodami czuję wielką presję, bo w moim kraju kibice liczą tylko na jednego zawodnika. Jak sobie to uświadamiam, to dostaję niezły zastrzyk adrenaliny. - mówił przed zawodami brat słynnej Janicy.
Pomimo doskonałej formy, 29-letni alpejczyk nie wygrał zawodów w rodzimym Zagrzebiu. Z drugiej jednak strony, w tym sezonie jeszcze wiele zawodów przed nami, w których Ivica będzie miał szansę powalczyć o najwyższy stopień podium!

Zagrzeb: Samsal Dalibor zbiera punkty
W slalomie rozegranym w Zagrzebiu, prócz Ivicy Kostelić wystartował również inny chorwacki zawodnik z teamu Fischera - Samsal Dalibor. Młody alpejczyk może mówić o udanym starcie, gdyż wywalczenie 22. miejsca oznacza dla niego pierwsze punkty w Pucharze Świata!
W Zagrzebiu dobrze pojechał Patrick Bechter. Dla Austriaka był to czwarty start w PŚ i trzeci, w którym wywalczył pucharowe punkty. Dzięki 10. lokacie w Chorwacji, alpejczyk z Voralbergu znajduje się obecnie na 9. miejscu w klasyfikacji slalomu. Pozostali zawodnicy z teamy Fischer zajęli następujące miejsca: 12. - Alexandre Anselmet (FRA), 19. Mario Matt (AUT) i 30. Urs Imboden (MDA)

Zagrzeb: Gius na 2. miejscu - najlepszy wynik sezonu!
Nicole Gius fot. Fischer
Nicole Gius w niedzielnych zawodach udowodniła, że ma stalowe nerwy. Po slalomie rozegranym na stoku Sljeme, pochodząca z Południowego Tyrolu alpejka, zajmujęła 2. lokatę i po raz czwarty w karierze stanęła na pudle Pucharu Świata.
W tym sezonie 28-letnia Włoszka w końcu może cieszyć się efektami ciężkiej, wieloletniej pracy! Dopiero 7. po pierwszej serii, Gius doskonale rozegrała drugi przejazd, który zapewnił jej miejsce na podium. Tak udany start nie tylko przekłada się na większe poczucie pewności i wiarę we własne możliwości, lecz również rozbudza apetyt na kolejne slalomowe sukcesy!
Sukces włoskiej alpejki to największe osiągnięcie Fischera w damskim slalomie od czasów Karin Köllerer, która 3. miejsce w zawodach rozegranych w Garmisch-Partenkirchen zajęła 80 lat temu.