skionline.pl stacje wiadomości
Narciarska poczta
Szczyrkowska Tura
Szczyrkowska Tura
2016.12.11
Pogoda zapowiadała się całkiem ciekawie, a że w górach jeszcze sporo śniegu, mimo odwilży postanowiłem wybrać się na pierwsze w tym sezonie konkretne skitoury. Pewnie nikogo nie zaskoczę jeśli napiszę, że wybór padł na Skrzyczne i Małe Skrzyczne. Co lepsze, dzień wcześnie otrzymałem wiadomość od Majora z pytaniem, czy nie wybieram się do Szczyrku na toury. To przypieczętowało decyzję!
Wiosenny Kasprowy
Wiosenny Kasprowy2013.05.10
Czekałem na możliwe najlepsze okienko pogodowe i niestety tym razem się nie udało. Po raz pierwszy tak bardzo się pomyliłem! Nie omieszkam wspomnieć, że pomogły mi w tym prognozy pogody. Mam wymieniać które?
Wypad do Szczyrku na Skrzyczne
Szczyrk Skrzyczne fot. Mati19812013.01.09
Rano długo się zastanawiałem gdzie i czy w ogóle jechać? Budzik zadzwonił 5:55, ale zwlekłem się z łóżka dopiero o 6:30. Pogoda mnie zmotywowała! Decyzja zapadła, wstaję i z lenistwa wybieram Szczyrk, a dokładnie Skrzyczne. Jadę trochę z obawami, bo boję się o warunki... 7:45 jestem pod dolną stacją kolejki na Skrzyczne. Idę zobaczyć co słychać pod kasami. Zamknięte, patrzę na tablicę z informacją o warunkach. Tam napisane, że warunki trudne. Myślę - cholera!
Kiczera bez kiczu
Kiczera fot. johnny_narciarz2012.12.26
Niewątpliwie poranek pierwszego dnia świąt to idealny czas na narty. Tłumy na stoku, czy kolejki do wyciągów nam nie grożą. Nieco trudniej wybrać miejsce, bo np. na takiej Nowej Osadzie mają w nosie porannych narciarzy i otwierają dopiero o 10! Mimo odwilży, postanowiłem zaryzykować i zbadać nieznany mi dotychczas stok, który interesująco wygląda. Miejsce zwie się Wisła Kiczera (Hotel Stok).
Gruniky Sihelne - dzionek za jedno ojro
fot. johnny_narciarz2012.12.09
Wczoraj do ostatniej chwili przeglądałem strony ośrodków narciarskich oraz prognozy na skionline.pl. Po zastanowieniu wybór padł na Sihelne na Słowacji. Trochę się obawiałem, że jak jazda przez cały dzień za jedno ojro, to tłumy... ale nic bardziej błędnego!
Niedziela w Rusin Ski
2011.02.11
Wiejący przez ostatnie dni na Podhalu halny poczynił znaczne straty w pokrywie śniegowej. Zazieleniło się Zakopane i okolice. Pierwsza niedziela lutego mogła przejść leniwie i smutno. Jednak nie! Stacje narciarskie na Podhalu pracują nieprzerwanie; ilość śniegu, jaką przygotowały wcześniej pozwala zapewnić dobre warunki narciarzom.
Nosal nie daje o sobie zapomnieć!
Widok z Nosala fot. Rafał Babiński2011.01.29
Pewnie narażę się wielu miłośnikom nowoczesnej infrastruktury narciarskiej i długich alpejskich tras, ale chciałbym dzisiaj przypomnieć narciarzom o Nosalu. Otóż istnieje taki stok w Zakopanem, gdzie bez tłoku i we wspaniałej scenerii otaczających Tatr można całkiem efektywnie spędzić czas na nartach. Tak, to właśnie ten stok z historią, który gościł kiedyś Alpejski Puchar Świata, gdzie również wielu młodych adeptów narciarstwa, łącznie z niżej podpisanym zaczynało swoją przygodę.
Wyborne smaki Andory
fot. Marek z Warszawy2011.01.20
Andora jest spokojna, cicha i majestatyczna. Nie przytłacza, nie narzuca stylu, koi zmysły, daje poczucie, że jest się częścią otaczającej natury. Najpiękniejsze jest jednak to, że tutaj zawsze jest słońce i lazurowe niebo, nawet na początku stycznia. Kiedy w innych regionach, odwiedzanych przez amatorów narciarstwa, przymarza się do krzesełek i mocno chucha w dłonie, w Andorze wygrzewa się w pełnym słońcu i zawsze, bez względu na porę dnia, korzysta z jednego z wielu wolnych leżaków.
Ski Bachledova relacja narciarska z 19. stycznia 2011
fot. Rafał Babiński2011.01.20
Tak się złożyło, że ośrodek Ski Bachledova odwiedziłem prawie równo rok temu i mogłem dzisiaj przeczytać zamieszczoną wtedy relację na naszym forum.
Okazuje się, że można ją zacytować jota w jotę, aby opisać dzisiejszy dzień narciarski. Zmieniły się jedynie ceny... ale nie są wyższe, tylko niższe!
Relacja z narciarskiego dnia w stacji Hawrań w Jurgowie - 14.01.2011
fot. Rafał Babiński2011.01.14
Dzień przywitał mnie w Zakopanem rzęsistym deszczem wzbudzając wątpliwości, czy w godziwych warunkach uda się gdzieś pojeździć na nartach. Ale jest plan, trzeba go realizować. Nauczony doświadczeniem, że pogoda w górach jest bardzo różna w zależności od rejonu, postanowiłem się nie poddawać.
SzCyrk pełen atrakcji
Kolejka do orczyka fot. johnny_narciarz2011.01.06
Po ostatnich relacjach ze Szczyrku, mimo braku planów nartowania na dziś, postanowiłem zdążyć przed odwilżą i też się nacieszyć rzadko spotykanymi tam warunkami narciarskimi. Żeby jak najwięcej pojeździć bez kolejek, wstałem z kurami, a właściwie to nawet wyprzedziłem koguta!
3 dni na Nowej Osadzie
2011.01.01
Ostatnie 3 dni spędziłem w na Stoku Nowej Osady. Stok wybrany z racji DW Beskidy, w którym to byłem razem z rodziną. Poniżej krótki kilka moich wrażeń z pobytu na stoku.
poprzednie1 - 12 z 20następne
Booking.com