skionline.pl stacje Czechy Góry Izerskie wyślij link znajomemu dodaj opinię

Jested

Ještěd
Kliknij, aby powiększyć.
Ještěd
Ještěd to jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów w całej Republice Czeskiej. Wznosi się jako najwyższa kulminacja długiego Jesztedzkiego Grzbietu, który oddzielony jest od Gór Izerskich głęboką kotliną, w której leży całkiem spore miasto Liberec. Na stokach góry położony jest jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w kraju. Jego modernizacja i rozbudowa związana była z rozgrywanymi w tym miejscu Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym w 2009 roku.

Do dyspozycji narciarzy znajduje się tu 9 wyciągów, w tym dwie 4-osobowe kanapy i starsze, 2-osobowe krzesełko. Natomiast kolej linowa prowadząca na szczyt Ještědu ma wyłącznie turystyczne znaczenie. Znajduje się tu prawie 10 km zróżnicowanych tras zjazdowych – od krótkich, łatwych oślich łączek dla początkujących, po trudną, czarną trasę slalomową. Osobno wydzielone zostały tereny dla dzieci i początkujących narciarzy – jeden z nich znajduje się przy centralnym parkingu (oczywiście darmowym), a drugi – Bucharka – w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na szczyt. Przy słonecznej pogodzie najlepsze warunki do jazdy oferują łatwe i średniej trudności trasy o południowej ekspozycji, opadające spod szczytu Skalka – ta część ośrodka nosi nazwę Pláně.

Dużą atrakcją godną poświęcenia dodatkowej godziny jest sam szczyt Jedut z wznoszącą się na nim wieżą widokową. Ma ona kształt odwróconego lejka idealnie wpisując się w naturalną linię grzbietu górskiego i będąc jego strzelistym przedłużeniem. Stumetrowej wysokości budowla mieści w sobie trzygwiazdkowy hotel i restaurację. Uważana jest przez architektów za jedną z najpiękniejszych budowli tego typu na świecie. Spod wieży roztaczają się wspaniale widoki – przy dobrej pogodzie można stąd zobaczyć nawet Pragę. Warto też zwiedzić Liberec, nazywany czasami żartobliwie „czeskim Innsbruckiem” (zapewne z powodu tego, że z centrum miasta można dotrzeć komunikacją miejską i kolejką linową na szczyt najwyższego w okolicy szczytu), a zmęczeni całodzienną jazdą na nartach chętnie odpoczną w tutejszym aquaparku „Babylon”.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
6 3 1 tak
Długość tras zjazdowych:9.2 km
- trasy łatwe1.6 km
- trasy średnie6.7 km
- trasy trudne0.9 km
Ilość tras biegowych:2
Długość tras biegowych:18 km
Wysokość: 540 - 1000 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
kino:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Ski areál Ještěd
Adres:Sportovní areál Ještěd a.s. Jablonecká 41 460 01 Liberec 5 Czechy
Telefon:+420 737 222 499
Fax:+420 485 151 924
WWW:www.skijested.cz
Zobacz
Słowacki gigant przejmuje kolejny ośrodek narciarski
170 km otwartych tras - czeskie kurorty zapraszają na narty w Święta i Nowy Rok
Kolejny ośrodek narciarski na celowniku Słowaków
Stacja narciarska Jested w Czechach
Stacja narciarska Jested w Czechach
Stacja narciarska Jested w Czechach
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.