skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Górskie, letnie aktywności w dolinie Paznaun

2018.06.01
Górskie, letnie aktywności w dolinie Paznaun
Kliknij, aby powiększyć.
Górskie, letnie aktywności w dolinie Paznaun
Wśród nietkniętego, górskiego krajobrazu, żywych tradycji i tyrolskiej serdeczności rodziny i aktywni turyści mogą cieszyć się w skąpanej słońcem dolinie Paznaun beztroskim, górskim latem pełnym relaksu, radości i niezapomnianych wrażeń na świeżym powietrzu.
Paznaun to zalana słońcem, dolina wysokogórska w zachodnim Tyrolu, granicząca na południowym zachodzie z krajem związkowym Vorarlberg i na południu ze Szwajcarią. Na odcinku 40 kilometrów znajdują się tu cztery różnorodne wioski: See, Kappl, Ischgl i Galtür. Ponadto trzy imponujące masywy górskie, na północy grupa Verwall, na południu zaś Silvretta i grupa Samnaun, które oferują niezliczone możliwości spędzenia lata w górach.

Cztery gminy w Paznaun


Ischgl, Galtür, Kappl i See - Te cztery wioski sprawiają, że region wypoczynkowy Paznaun jest jednym z najbardziej zróżnicowanych regionów w Austrii. Podczas, gdy fani jazdy na rowerach górskich spotykają się w tętniącym życiem Ischgl ze spektakularnymi trasami typu singletrack, alpiniści i miłośnicy boulderingu czują się w uroczym Galtür jak w raju. Przyjemność z przebywania na łonie natury, frajda z kąpieli i niezliczone rodzinne i kulinarne atrakcje to specjalność Kappl i See, gdzie autentyczna wiejska idylla łączy się z nietkniętym krajobrazem i serdeczną gościnnością. Tym, co łączy wszystkie wioski, jest imponujący górski krajobraz. Rozbudowana sieć tras wędrówkowych, ścieżek spacerowych i szlaków turystycznych typu via ferrata prowadzi wędrowców o różnych stopniach zaawansowania i kondycji fizycznej po zróżnicowanym krajobrazie. Jest tu wszystko: urocze i surowe krajobrazy, kwitnące alpejskie łąki i imponujące skaliste szczyty o wysokościach ponad 3 000 metrów. Poza tym schroniska i gospody na hali - czasem tradycyjne, czasem wyrafinowane - zachwycają kulinarnymi przysmakami serwując zarówno domową kuchnię tyrolską, jak i wykwitną kuchnię wysokogórską. Wszystko to, aby zapewnić gościom przyjemny wypoczynek.

Zyskuj i oszczędzaj z kartą Silvretta Card all inclusive


Jedna karta, 1000 możliwości - Turyści odwiedzający Paznaun latem i zatrzymujący się tu, na co najmniej jedną noc otrzymują specjalną kartę gościa, Silvretta Card all inclusive, która pozwala na znaczne oszczędności. I to na wiele sposobów: Karta Silvretta Card all inclusive pomaga na przykład już na samym początku w organizacji pełnej pięknych widoków podróży samochodem. Jeszcze przed wyjazdem goście Paznaun mogą poprosić osobę oferującą nocleg o przesłanie karty Silvretta Card all inclusive wraz z voucherem upoważniającym do bezpłatnego przejazdu panoramiczną trasą wysokogórską Silvretta. Dzięki możliwości darmowego korzystania z wyciągów linowych i krzesełkowych w całej dolinie Paznaun z kartą można, bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat, wjechać na trasy dla rowerów górskich, szlaki do wędrówek i na hale. Szukający ochłody po sportowej aktywności posiadacze karty mogą skorzystać z darmowego wejścia na baseny otwarte i kryte w Ischgl i Galtür oraz na kąpielisko nad jeziorem w See. Karta obejmuje również wszystkie przejazdy autobusowe w Paznaun, jak również wejścia do Alpinarium w Galtür i Muzeum kolei linowej w Ischgl. Motocykliści oszczędzają nawet podwójnie: Po okazaniu karty Silvretta Card all inclusive nie tylko nie muszą uiszczać opłaty za przejazd słynną drogą wysokogórską Silvretta, ale także mogą udać się na przejażdżkę próbną motocyklem wypożyczonym w High-Bike Test Center Paznaun po zredukowanej cenie od 80 do 100 euro dziennie w zależności od modelu. Dalsze informacje

Eldorado dla motocyklistów: High-Bike Testcenter Paznaun


W centrum testowym High-Bike Testcenter Paznaun, jedynym w Europie centrum testowania motocykli różnych marek, motocykliści mogą wypożyczyć maszynę swoich marzeń i przetestować ją w trasie przez cały dzień. Od początku czerwca do końca września na gości czeka prawie 40 motocykli marek BMW, KTM i Triumph. Fani pojazdów jednośladowych mogą wybierać spośród nowości i sprawdzonych modeli wiodących europejskich marek - do wyboru są modele typu roadster, tourer, ogromne enduro i modele sportowe. Jedną z najbardziej ekscytujących tras, gdzie można przetestować jednoślad jest najpopularniejsza w Alpach droga wysokogórska Silvretta ze spektakularną scenerią i wieloma zakrętami. Warto wiedzieć, że po okazaniu karty Silvretta Card all inclusive nie tylko nie trzeba uiszczać opłaty za przejazd słynną trasą, ale także przejażdżka próbna motocyklem wypożyczonym w High-Bike Test Center Paznaun dostępna jest po zredukowanej cenie od 80 do 100 euro dziennie w zależności od modelu. Bez karty gościa opłata wynosi natomiast od 100 do 120 euro. Na życzenie do niektórych maszyn dostępny jest sprzęt nawigacyjny z 14 zapisanymi, specjalnymi trasami w Tyrolu, Bawarii, Vorarlbergu, Południowym Tyrolu i Szwajcarii. Ponadto skorzystać można z drukowanych broszur drogowych z propozycjami tras. Za niewielką opłatą w centrum testowym można wypożyczyć także męskie i damskie stroje Rukka, najnowsze kaski Schuberth z roku 2018 i buty Daytona.

Eldorado dla motocyklistów: High-Bike Testcenter Paznaun
Eldorado dla motocyklistów: High-Bike Testcenter Paznaun

Druga edycja festiwalu Women´s Summer Festival


Festiwal sportowy na świeżym powietrzu przygotowany przez kobiety dla kobiet odbędzie się między 27 a 29 lipca 2018 roku. Jest to wyjątkowe, weekendowe wydarzenie sportowe z wieloma dyscyplinami sportowymi dla aktywnych wielbicielek sportu. Wydarzenie poświęcone jest głównie ruchowi, zabawie, radości, wellness i "wspólnemu zdobywaniu doświadczeń". W idealnie dopasowanym do oczekiwań kobiet programie znajdują się na przykład: warsztaty i zajęcia sportowe z przewodnikiem w terenie, takie jak wędrówki, bieganie terenowe, jazda na rowerze, wspinaczka, bouldering, jazda motocyklem lub pilates. Niezależnie od tego, czy jesteś na poziomie początkującym, zaawansowanym czy eksperckim - z pomocą znanych marek, odpowiednich trenerów i przewodników, osoby o każdym poziomie zaawansowania otrzymają odpowiednie wsparcie. Na terenie wystawienniczym Expo-Area w Ischgl uczestniczki będą miały możliwość wypróbowania sprzętu, odwiedzenia punktów kosmetycznych, a także odprężenia się w przytulnych strefach relaksu i rozerwania się przy świetnych występach na żywo. Bez względu na to czy wybierasz się do nas sama, razem z najlepszą przyjaciółką lub całą grupą dziewcząt - organizowany przez kobiety dla kobiet weekend jest obowiązkowym punktem programu dla wszystkich miłośniczek aktywności na świeżym powietrzu.

Wyborne wędrówki po kulinarnym szlaku św. Jakuba


Kulinarny szlak św. Jakuba w Paznaun to idealne miejsce dla smakoszy wśród wędrowców. Rozpoczęcie festiwalu z tradycyjnym programem dla smakoszy i wędrowców odbędzie się 8 lipca 2018 roku. Z tej okazji do wysokogórskiej miejscowości przyjadą wspaniali szefowie kuchni pod egidą szefa kuchni stulecia Eckarta Witzigmanna. 8 lipca szefowie kuchni będą osobiście przygotowywać w górskich gospodach specjalnie na tę okazję skomponowaną potrawę. Od tego momentu wczasowicze będą mogli wędrować po pięciu różnych szlakach dla smakoszy do wybranych schronisk Klubu Alpejskiego w Ischgl, Galtür, Kappl oraz See i delektować się wyjątkowymi, przygotowanymi z regionalnych produktów daniami. W tegorocznej edycji festiwalu "Kulinarny szlak św. Jakuba" weźmie udział pięciu szefów kuchni z różnych stron: za gospodę Friedrichshafener Hütte odpowiadał będzie Heinz Winkler (Residenz Heinz Winkler, Aschau), za gospodę Heidelberger Harald Wohlfahrt, za gospodę Almstüberla Brytyjczyk Michael Wignall (Gidleigh Park, Chagford), a stery w gospodzie Jamtalhütte przejmie Sven Wassmer (7132 Silver Restaurant, Vals). Szef kuchni odpowiedzialny za specjalne danie w gospodzie Ascherhütte nie jest jeszcze znany. Wiadomo tylko, że będzie to mistrz sztuki kulinarnej z Belgii, a szczegóły zostaną ujawnione wkrótce. W dniu otwarcia pięciogwiazdkowi szefowie kuchni spotkają się z wędrowcami i podążą szlakami dla smakoszy przez Paznaun. W gospodach górskich wielokrotnie nagradzani kucharze zaprezentują swoje przepisy kulinarne i wspólnie z gospodarzami ugotują pięć nowo wykreowanych potraw na bazie regionalnych produktów. Dania te będzie można zamówić w tych gospodach górskich przez całe lato. Wznieść się na kulinarne wyżyny będzie można ponownie 19 sierpnia 2018 roku w gospodzie Ascherhütte niedaleko See podczas festynu letniego na "Kulinarnym Szlaku św. Jakuba". W tym dniu goście będą mogli skosztować wszystkich pięciu dań sławnych, międzynarodowych szefów kuchni w jednym miejscu. Projekt "Kulinarny szlak św. Jakuba" jest objęty patronatem austriackiego kucharza stulecia Eckarta Witzigmanna. To on w 2009 roku sprowadził pierwszych czterech międzynarodowych szefów kuchni w wysokie góry, tym samym tworząc fundament pod sukces tego pionierskiego projektu kulinarnego. Dalsze informacje na temat kucharzy oraz szlaków

Malownicze wędrówki piesze etapami: Wysokogórski szlak przez dolinę Paznaun


Wysokogórski szlak przez dolinę Paznaun to cudowne miejsce dla wędrowców wyczynowych. Dziewięcioetapowy, górski szlak do intensywnych wypraw wiedzie przez zróżnicowany krajobraz. Wielodniowa wycieczka nie jest łatwa, ale tym bardziej zachwycająca, gdyż wiedzie po różnorodnych trasach, takich jak "etap przemytników", "bajeczny etap Obertaler" i "szlak adwokatów". 120-kilometrowa trasa prowadzi przez teren o różnicy wzniesienia terenu ponad 11 000 metrów, od See przez Kappl i Ischgl do Galtür i z powrotem do See. Poziom trudności jest tak zróżnicowany, jak krajobraz - trasa zawiera w sobie wszystko od przyjemnie prostych odcinków po bardzo wymagające fragmenty. Wysiłek, który towarzyszy wędrówce, rekompensują spektakularne wrażenia z przebywania wśród pięknej natury i stale zmieniającą się roślinność. Ścieżki prowadzą przez bujne, alpejskie łąki, romantyczne lasy modrzewiowe, kamieniste przełęcze w wysokogórskich terenach, mosty wiszące i zimne górskie jeziora. Po drodze znajdują się też rustykalne gospody z domowymi przysmakami i przytulnymi miejscami do spania. Szczegółowe informacje, mapy i wskazówki są dostępne w biurze Zrzeszenia Turystycznego Paznaun-Ischgl oraz w Internecie pod adresem: www.ischgl.com, www.galtuer.com i www.kappl-see.com.

Kluby Kids Club Paznaun i Youth Club Paznaun


Koniec z nudą! W klubach Kids i Youth Club Paznaun na dzieci i młodzież czeka ekscytujący program pełen przygód. Atrakcje przygotowywane są każdego dnia w innym miejscu, a wszystko odbywa się pod okiem profesjonalnych opiekunów. Na przykład w dziecięcym terenie do boulderingu dzieci mają okazję wykazać się siłą, wytrzymałością i zręcznością. Młodzież od jedenastego do szesnastego roku życia z pewnością ucieszy wspólnie spędzony czas w strefie wolnej od rodziców. Jeszcze więcej akcji oferuje rafting oraz trening techniki jazdy na rowerze górskim, a następnie posiłek prawdziwych rowerzystów.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #alpy #paznaun #ischgl #tyrol #aktywne lato

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com