skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Goryczkowa otwarta dla narciarzy! Sezon na Kasprowym Wierchu w pełni

2017.01.14
Goryczkowa otwarta dla narciarzy! Sezon na Kasprowym Wierchu w pełni
Kliknij, aby powiększyć.
Goryczkowa otwarta dla narciarzy! Sezon na Kasprowym Wierchu w pełni
Już dziś - 14 stycznia wystartowała trasa Goryczkowa. Na szczycie Kasprowego Wierchu na fanów białego szaleństwa czeka ponad 1 m śniegu. Cała trasa jest w pełni naśnieżona i przejezdna dla narciarzy dzięki intensywnym opadom i zakończeniu prac przygotowujących stoki do jazdy.
Trasy w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej to jedyne miejsca w Polsce, w których możliwa jest jazda na nartach w prawdziwie alpejskich warunkach na naturalnym śniegu. Ośrodek Kasprowy Wierch znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w związku z tym nie jest możliwe sztuczne dośnieżanie terenów dla narciarzy. Oprócz naturalnego śniegu i mrozu, otwarcie tras na Kasprowym Wierchu wymaga odpowiedniego przygotowania terenów zjazdowych, zgodnie z wytycznymi TPN. Przy odpowiednich opadach i ujemnych temperaturach sezon na Kasprowym może potrwać aż do maja.

Bez kolejki do kolejki


Otwarcie jedynych w Polsce zjazdowych terenów o charakterze alpejskim co roku jest przyjmowane z entuzjazmem. By szybko dostać się na stok i nie stać w kolejce do kolejki, wystarczy kupić skipassy wcześniej, przez internet. Trzeba zarejestrować się na stronie www.pkl.pl i odebrać kartę PKLpass, która będzie służyła przez wiele sezonów. PKLpassy można dostać bezpłatnie w Biurach Obsługi Klienta PKL, w kasach oraz w biletomatach lub zamówić na stronie www.pkl.pl. Karta obowiązuje w ośrodkach Kasprowy Wierch i Gubałówka w Zakopanem, Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa w Krynicy Górskiej oraz na Palenicy w Szczawnicy i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody na Kasprowym Wierchu

- Dla zarejestrowanych użytkowników naszego programu PKLpass w tym sezonie przygotowaliśmy 10 proc. zniżki na zakup wybranego skipassa, np. na Kasprowy Wierch, ale również na pozostałe stacje Grupy PKL - mówi Patryk Białokozowicz.


PKL uruchomiły także aplikację mobilną, dzięki której można sprawdzać ceny i promocje dotyczące Kasprowego Wierchu i pozostałych ośrodków firmy oraz warunki narciarskie i pogodowe w ośrodkach - wszystko przez smarfona. Już wkrótce aplikacja umożliwi także doładowanie PKLpass przez telefon.
Trwają również prace nad przyłączeniem ośrodka Kasprowy Wierch do wspólnego karnetu Góral Skipass.

Obraz z kamer na Kasprowym Wierchu

Polskie Koleje Linowe to zakopiańska firma z 80-letnią tradycją, działająca w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach (Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica, Góra Żar). PKL zmienia się z firmy przewozowej w dynamicznego operatora turystycznego, który oferuje kompleksowy zakres usług turystycznych: narciarskie, noclegowe, restauracyjne. Priorytetem spółki jest rozwój i podnoszenie jakości usług dla narciarzy i turystów. PKL są największym prywatnym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Prowadząc działalność, zwracają szczególną uwagę na poszanowanie górskiej przyrody.

Wybieramy najlepszą stację narciarską w Polsce w sezonie 16/17 - głosuj!

pkl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #kasprowy wierch #zakopane #goryczkowa #warunki narciarskie

powrót

Zobacz
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch
Kwietniowy weekend na Kasprowym Wierchu
Kwietniowy weekend na Kasprowym Wierchu
Kwietniowy weekend na Kasprowym Wierchu
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com