skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nie tylko narty - zimowe atrakcje Innsbrucka

2019.01.25
Nie tylko narty - zimowe atrakcje Innsbrucka
Kliknij, aby powiększyć.
Nie tylko narty - zimowe atrakcje Innsbrucka
Jazda na nartach lub snowboardzie - czy to na znakomicie przygotowanych trasach, czy też poza nimi, w głębokim puchu alpejskich stoków, nie wykorzystuje wszystkim możliwości spędzania aktywnie zimowego czasu podczas pobytu w Innsbrucku. Wędrówki na ski-tourach czy rakietach śnieżnych, sanki albo biegówki - to pomysł na dzień, w którym nie będziemy mieć już ochoty "wozić się kolejkami"…A do tego dochodzi jeszcze czas spędzony na lodzie, bobsleje czy jazda saniami ciągnięte przez konie.

Skitouring


Wędrówki narciarskie umożliwiają zobaczenia tego, czego zwykły narciarz na przygotowanych trasach nie może zobaczyć. Dzika, nietknięta przyroda, świeże powietrze, cisza i wspaniałe krajobrazy, to tylko niektóre ważne zalety uprawiania tej dyscypliny sportu zimowego. Okolice Innsbrucka daje praktycznie nieskończone możliwości układania tras wędrówek, Oczywiście zawsze trzeba mieć na względzie własne bezpieczeństwo, dlatego najlepiej korzystać z wytyczonych tras skiturowych.

Istnieje oczywiście możliwość spędzenia tylko kilku godzin na niezbyt mozolnych i ciężkich trasach. To może być krótka trasa, idealna dla początkujących, którzy od dawna chcieli wypróbować tą formę spędzania czasu. Można też odbyć długą, całodzienną wędrówkę do dolin, gdzie będziemy mieć gwarancję, że nikt przed nami nie zajrzał tam tego dnia… Na stronie Informacji Turystycznej Innsbrucka przygotowano specjalną mapę aktywności zimowych, gdzie można znaleźć 50 pomysłów na wycieczki skiturowe w okolicach miasta.
Więcej: www.innsbruck.info/pl/przezycia/ski-tours

Rodzinna zabawa na sankach
Rodzinna zabawa na sankach

Rodzinna zabawa na sankach


Szybko lub spokojnie, tempo zjazdu zależy tylko od nas - jazda na sankach to idealna rodzinna zabawa, ponieważ mogą brać w niej udział dzieci w każdym wieku. W okolicach Innsbrucka znajdziemy kilka znakomitych tras saneczkowych, Oprócz "normalnych" zajazdów, warto spróbować jazdy na sankach nocą, na oświetlonych trasach. Są też trasy, na których możemy zjeżdżać nocą z własnymi latarkami - przeżycia gwarantowane!

Inna przygodą jest możliwość skorzystania - pod okiem instruktora i doświadczonego "kierowcy", najczęściej byłego zawodnika narodowej kadry Austrii - z jazdy torem bobslejowym, który znajduje się w Igle. Przy wszystkich trasach saneczkowych znajdują się wypożyczalnie sprzętu - mamy więc pełną wygodę z korzystania z atrakcyjnej zabawy. Lokalizacje miejsc, gdzie można uprawiać saneczkarstwo znajdziecie na stronie Informacji Turystycznej Innsbrucka.
Więcej: www.innsbruck.info/pl/przezycia/sport-zimowy/saneczkarstwo

Narciarstwo biegowe w Innsbrucku i okolicach
Narciarstwo biegowe w Innsbrucku i okolicach

Narciarstwo biegowe w Innsbrucku i okolicach


Narciarstwo biegowe na wyciągnięcie ręki: styl klasyczny czy łyżwowy? W okolicach Innsbrucku i okolicznych miejscowości każdego sezonu przygotowywanych jest specjalnie dla miłośników biegówek ponad 150 km tras biegowych. Najwięcej z nich znaleźć można w dolinie Stubai, a także w bliżej miasta położonym Axamer Lizum i w dolinie Innu, gdzie najwięcej możliwości daje leżące na zachód od Innsbrucka Tefls.

Warto też pamiętać, że bardzo blisko Innsbrucka - niecałą godzinę jazdy leży prawdziwy raj dla biegaczy - Seefeld, gdzie liczba tras biegowych wszystkich stopni trudności przekracza 250 km! To właśnie tutaj rozegrane będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku.

Wędrówki na rakietach śnieżnych
Wędrówki na rakietach śnieżnych

Wędrówki na rakietach śnieżnych i zimowe wędrówki po Innsbrucku i okolicach


Innsbruck i jego regiony zachwycają zimą także podczas wędrówek górskich - klasycznych lub na rakietach śnieżnych. Wiele szlaków pokrytych śniegiem jest łatwych do przebycia także zimą. Tylko w ten sposób można zobaczyć prawdziwy, nietknięty obraz zimowych krajobrazów. Ośnieżone lasy i szczyty górskie, cisza i spokój, lub radość i zabawa w śniegu z najmłodszymi. To całkiem inny sposób spędzania czasu z dala od tras narciarskich. Na stronie Informacji Turystycznej Innsbrucka warto wcześniej wybrać odpowiednią do naszej kondycji i umiejętności trasę, korzystając z mapy.
Więcej: www.innsbruck.info/pl/przezycia/winter-hikes

Na lodzie i nie tylko…
Na lodzie i nie tylko…

Na lodzie i nie tylko…


Spędzanie czasu na lodzie może być także ciekawe. Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jest wieczór na lodowisku, kiedy przy dźwiękach muzyki można zrelaksować się… w ruchu! Ale można także zakosztować czegoś bardziej wyspecjalizowanego. W Innsbrucku, Zirl i Hall można nauczyć się grać w curling, a jeśli chcemy podarować sobie dużą dawkę adrenaliny - można spróbować wspinaczki w lodzie!

Miejsca, gdzie można uprawiać odpowiednie aktywności znajdziecie - oczywiście - na mapie.
Więcej: www.innsbruck.info/pl/przezycia/sport-zimowy/sport-na-lodzie

Więcej informacji o Innsbrucku znajdziecie na stronie: www.innsbruck.info/pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #innsbruck #narty #tyrol

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com