skionline.pl stacje Polska Gorce wyślij link znajomemu dodaj opinię

Czorsztyn-Ski
Kluszkowce

Czorsztyn-Ski
Kliknij, aby powiększyć.
Czorsztyn-Ski
Położone na południowym skraju Gorców, na pograniczu z Pieninami, Kluszkowce, znane są od kilkunastu lat jako popularna stacja narciarska, częściej kojarzona pod nazwą Czorsztyn-Ski. Wyciągi i trasy narciarskie położone są tu na stokach góry Wdżar (769 m n.p.m.), o osobliwej budowie geologicznej – tworzą ją bowiem skały wulkaniczne (andezyty), prawdziwa rzadkość w krajobrazie fliszowych Beskidów.

Pierwsze wyciągi powstały tutaj pod koniec lat. 90. a prawdziwym przełomem w rozwoju stacji była budowa 2-osobowej kolei krzesełkowej w 2000 roku. Od tego momentu nastąpił stopniowy rozwój ośrodka, który zdobył sobie bardzo dobrą opinię nie tylko wśród narciarskich rodzin z dziećmi, ale także wśród szkół szkolących dzieci i młodzież do jazdy sportowej. Postawienie drugiej kolei (4-osobowa kanapa Tatrapoma) nadało stacji rangę jednej z największych i najlepiej zorganizowanych na polskim Podtatrzu, a niedawno dodatkowo wzmocniło tą pozycję przystąpienie do wspólnego karnetu TatrySki.

Głównym miejscem stacji jest wierzchołek Wdżaru, gdzie zbiegają się wszystkie wyciągi, i skąd koncentrycznie rozchodzą się w dół poszczególne trasy. Na północ zbiega szeroka, niebieska trasa, idealna dla początkujących i do szkolenia swoich umiejętności jazdy szerokim lukiem. Bliżej kolejki 2-osobowej, biegnie w dół dużo stromsza trasa czerwona, natomiast najtrudniejsza z tras również czerwona biegnie łukiem wzdłuż kolei 4-osobowej. Łącznie w stacji znajduje się dwa wyciągi krzesełkowe, dwa orczyki i dwa wyciągi przeznaczone specjalnie dla dzieci, o łącznej przepustowości 4300 osób na godzinę. Natomiast łączna długość wszystkich tras zjazdowych przekracza 4,5 km, z czego najdłuższy zjazd liczy prawie półtora kilometra.

Bardzo dobrze prezentuje się infrastruktura – przy dolnej stacji i parkingach znajduje się restauracja i bar, również u góry znajdziemy punkty gastronomiczne. Oczywiście jest tu wypożyczalnia, serwis i szkoły narciarskie. Nie sposób nie wspomnieć też o atrakcjach dodatkowych – torze saneczkowym „Alpinie Coster” i przedszkolu narciarskim. Dodatkową atrakcją jest sama góra – w jej zboczach znajdują się liczne kamieniołomy, andezyt był bowiem cenionym materiałem budowlanym. Dlatego wyjazd krzesełkami do góry ma momentami formę przelotu nad ścianami i jarami skalnymi starych kamieniołomów. Osobna atrakcją jest widok z góry – należy on do najwspanialszych w naszych górach, szczególnie pięknie prezentują się stąd Tatry wznoszące się ponad pogórzami Spisza i Podhala.

Stacja Czorsztyn-Ski wchodzi w skład regionu TatrySki, objętego wspólnym karnetem, do którego należą także Białka Tatrzańska, Jurgów, Czarna Góra Koziniec i Litwinka Grapa
czytaj więcej
2. miejsce Wśród małych stacji narciarskich w rankingu 17/18 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 2 2 tak
Ilość tras zjazdowych:8 szt.
Długość tras zjazdowych:4.46 km
- trasy łatwe2.16 km
- trasy średnie2.3 km
Wysokość: 616 - 766 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2017.11.04 do 2018.04.00
Wyciągi czynne od 08:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Stacja Narciarska CZORSZTYN-SKI
Adres:ul. Kamieniarska 30a 34-440 Kluszkowce
Telefon:18 265 02 22
WWW:www.czorsztyn-ski.com.pl
Zobacz
Jeden karnet - dwie atrakcje!
Jakie warunki narciarskie na Podhalu?
Czorsztyn-Ski - warunki narciarskie 18 lutego 2016
Czorsztyn-Ski - warunki narciarskie 18 lutego 2016
Czorsztyn-Ski - warunki narciarskie 18 lutego 2016
Karnet TatrySki dostępny online
Nowe ceny karnetów TatrySki

zobacz więcej

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.