skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Rozpoczęcie sezonu w austriackich ośrodkach - znamy terminy

2016.08.09
Lodowiec Stubai
Kliknij, aby powiększyć.
Lodowiec Stubai
Choć za nami dopiero połowa lata i zapewne niewielu z nas wybiega już myślami do zimowych miesięcy, postanowiliśmy zebrać garść informacji dotyczących rozpoczęcia sezonu narciarskiego w wybranych ośrodkach Austrii. Większość stacji przywita pierwszych narciarzy z wielką pompą, a przy sprzyjających warunkach trasy będą gotowe jeszcze przed oficjalnym początkiem sezonu.

Kaunertal i Pitztal - trasy już od września


Nie licząc całorocznego ośrodka narciarskiego Hintertux, najwcześniej będzie można pojeździć na lodowcach Kaunertal i Pitztal. W dniach 7-9 października 2016 po raz 31 odbędzie się impreza Kaunertal Opening, natomiast weekend później (15-16 października) sezon oficjalnie rozpocznie Pitztal. Oba ośrodki planują jednak przygotowanie tras już na połowę września.
Ceny skipassów na lodowcu Kaunertal
Ceny skipassów na lodowcu Pitztal

Październikowy Oktoberfest na lodowcu Stubai


W dolinie Stubai nowy sezon otworzy tradycyjnie Oktoberfest. W dniach 15-16 października 2016 w górnej stacji kolei linowej Gamsgarten (2631m n.p.m.) nie zabraknie białej kiełbasy, piwa i tradycyjnych strojów. Lodowiec planuje przygotowanie tras narciarskich na 1 października, a dużą atrakcją tej jesieni będzie nowoczesna kolej linowa 3S Eisgratbahn z kabinami, mogącymi pomieścić po 32 osoby.
Ceny skipassów na lodowcu Stubai

Lodowiec Rettenbach w Soelden
Lodowiec Rettenbach w Soelden

Inauguracja sezonu w Sölden w październiku


Wydarzeniem rozpoczynającym sezon 2016/2017 w Sölden będzie FIS Alpine Ski World Cup Opening. Jak co roku, alpejczycy zainaugurują występy w Pucharze Świata na lodowcu Rettenbach. Konkursy zostaną rozegrane w dniach 22-23 października - w sobotę na trasie slalomu giganta staną panie, a dzień później w tej samej konkurencji zmierzą się panowie. Sportowej rywalizacji będą towarzyszyć liczne imprezy. Przy sprzyjających warunkach ośrodek chce ruszyć już pod koniec września.
Ceny skipassów w Sölden

Kitzsteinhorn rozpoczyna sezon początkiem listopada


Położony w Ziemi Salzburskiej Kitzsteinhorn szykuje huczne rozpoczęcie sezonu w dniach 4-6 listopada 2016, kiedy to odbędzie się WOW Glacier Love Festival. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji zarówno na lodowcu, jak i w miejscowościach Kaprun i Zell am See. Otwarcie tras narciarskich nastąpi 15 października.
Ceny skipassów na lodowcu Kitzsteinhorn

Lodowiec Kitzsteinhorn koło Kaprun
Lodowiec Kitzsteinhorn koło Kaprun

Pozostałe ośrodki, które otworzą się w listopadzie


Ośrodek Obergurgl-Hochgurgl, mieszczący się na końcu doliny Ötztal, otworzy swoje trasy 17 listopada 2016. W kolejnym tygodniu Ischgl zainauguruje sezon 2016/2017 legendarnym koncertem Top of the Mountain (26 listopada). Na przełomie listopada i grudnia będzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie sezonu w Obertauern, choć na nartach pojeździcie tam już dwa tygodnie wcześniej.
Ceny skipassów w Obergurgl-Hochgurgl
Ceny skipassów w Ischgl
Ceny skipassów w Obertauern

Tu sprawdzisz dokładne daty otwarcia sezonu zimowego w austriackich ośrodkach narciarskich

Ośrodki otwarte od grudnia


Początkiem grudnia w nowy sezon wkroczą trzy duże ośrodki narciarskie. W dniach 2-4 grudnia w Skicircus - Saalbach-Hinterglem-Leogang-Fieberbrunn odbędzie się Bergfestival. Na ten sam czas zaplanowano w Schladming pełen koncertów weekend Snow Break Europe, natomiast w Ski Arlberg 2 grudnia zostanie oddana do użytku 10-osobowa gondola Flexenbahn, dzięki której powstanie największy połączony region narciarski w Austrii.
Ceny skipassów w Skicircus
Ceny skipassów w Schladming
Ceny skipassów w Ski Arlberg


Prawdziwe wyzwanie podczas inauguracji sezonu w Mayrhofen


Nieco później, bo 10 grudnia, odbędzie się oficjalne otwarcie ośrodka SkiWelt Wilder Kaiser Brixental z muzyką na żywo. Mayrhofen w dolinie Zillertal rozpocznie natomiast sezon słynnymi zawodami "Rise & Fall", w których zmierzą się 4-osobowe zespoły profesjonalistów i amatorów. Sztafeta obejmie cztery konkurencje: skitouring, lot na paralotni, kolarstwo górskie oraz zjazd na nartach lub snowboardzie (www.youtube.com). Trasy narciarskie w ośrodku będą gotowe już pod koniec listopada.
Ceny skipassów w SkiWelt
Ceny skipassów w Mayrhofen

Tu sprawdzisz dokładne daty otwarcia sezonu zimowego w austriackich ośrodkach narciarskich

bk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #austria #narty #rozpoczęcie sezonu #wyjazdy na narty #zima #alpy

powrót

Zobacz
Soelden - narty w listopadzie
Soelden - narty w listopadzie
Soelden - narty w listopadzie
Soelden - lodowiec Tiefenbach październik 2014
Soelden - lodowiec Tiefenbach październik 2014
Soelden - lodowiec Tiefenbach październik 2014
Soelden - lodowiec Rettenbach październik 2014
Soelden - lodowiec Rettenbach październik 2014
Soelden - lodowiec Rettenbach październik 2014
Pitztal - gondola Wildspitzbahn
Pitztal - gondola Wildspitzbahn
Pitztal - gondola Wildspitzbahn
Pitztal - Cafe 3440
Pitztal - Cafe 3440
Pitztal - Cafe 3440
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com