skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Nowa Osada
Wisła

Położony na zachodnich stokach Czupla, wznoszącego się ponad dzielnicą Wisły – Nową Osadą, teren narciarski jest jednym z najpopularniejszych w całej dolinie Wisły. Swoje powodzenie u narciarzy, przede wszystkim tych preferujących relaksacyjną jazdę po niebieskich trasach, zawdzięcza położeniu stosunkowo blisko centrum miasta, a także nowoczesnej infrastrukturze i bardzo ciekawemu rozplanowaniu tras, które nawet przy pozornie podobnym przebiegu, dają wrażenia stacji dużo większej niż jest ona w rzeczywistości.

Popularny wyciąg orczykowy funkcjonował tu od lat 70. i znany był pod nazwą Wróblonki (od pobliskiego przysiółka), jednak w wyniku stawiania kolei krzesełkowych w kolejnych stacjach narciarskich Wisły, jego popularność wyraźnie spadała pod koniec ubiegłego stulecia. Dopiero postawienie nowoczesnej kolei krzesełkowej nadało dynamizmu i tchnęło z powrotem życie w tutejsze stoki. Kolej wybudowana w sezonie 2009/10 to 4-osobowa kanapa firmy Doppelmayr z chodnikiem rozbiegowym, o długości 960 metrów, przewyższeniu 196 metrów i przepustowości 1800 osób na godzinę. Oprócz kolei, w dolnej części stoku znajdują się dwa talerzyki (Krasnal i Maluch) dla najmłodszych i początkujących narciarzy, a w pobliżu stojącego tuż przy stoku Domu Wycieczkowego Beskidy, ponad nim, stoi jeszcze jeden, 250-metrowy wyciąg.

Pomiędzy tymi wyciągami wytyczono aż sześć tras zjazdowych, z których oczywiście niektóre to tylko warianty – z prawej lub lewej strony kolei. Jedna z tras, biegnąca nieco stromszym stokiem po lewej stronie kanapy (patrząc w dół) jest nawet oznaczona jako czerwona, ale jest to naprawdę łatwa czerwona trasa. Ciekawa jest też trasa 3, prowadząca zakosami w lesie, niestety nie jest naśnieżana, więc warunkiem udanych zjazdów jest dobra pokrywa naturalnego śniegu. Wszystkie trasy oprócz wspomnianej „trójki” są oświetlone i sztucznie naśnieżane.

Przy dolnej stacji znajduje się bar, drugi, z ładnym widokiem na pasmo Stożka i Czantorii jest także przy górnej stacji kolei. Można tu znaleźć także wypożyczalnię, serwis i szkółkę, a także darmowy parking. Z kolei nocując w pobliskim Domu Wycieczkowym Beskidy, można wprost z pokoju dostać się na stok. Funkcjonalność i nowoczesność – to po stronie plusów. Natomiast minusem jest dość spore zatłoczenie stoku i zachodnia ekspozycja – co zwłaszcza w drugiej połowie sezonu powoduje szybkie rozmiękczenie i rozjeżdżenie stoku.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 2 1 tak
Ilość tras zjazdowych:6 szt.
Długość tras zjazdowych:3.72 km
- trasy łatwe2.76 km
- trasy średnie0.96 km
Wysokość: 485 - 681 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:00 do 22:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Ośrodek Narciarski NOWA OSADA S.C.
Adres:ul. Partyzantów 24 43-460 Wisła
Telefon:+48 33 855 92 85
WWW:www.nowaosada.pl
Zobacz
Zwardoń, Istebna, Wisła - warunki na trasach przed feriami
Wisła Nowa Osada 2 stycznia 2015
Wisła Nowa Osada 2 stycznia 2015
Wisła Nowa Osada 2 stycznia 2015
Wisła Nowa Osada jutro otwarcie
Wisła Nowa Osada jutro otwarcie
Wisła Nowa Osada jutro otwarcie
Wisła - Nowa Osada 21.12.2013
Wisła - Nowa Osada 21.12.2013
Wisła - Nowa Osada 21.12.2013
Wisła - świąteczny komunikat narciarski

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020