skionline.pl stacje Włochy Południowy Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Val Gardena / Gröden

Zawody Pucharu Świata w Val Gardenie i Alta Badia zgodnie z planem
Zawody Pucharu Świata w Val Gardenie i Alta Badia zgodnie z planem
2020.12.15
Mimo pandemii i ograniczonych możliwości w organizacji wydarzeń sportowych, zawody narciarskie Pucharu Świata FIS w Val Gardenie i Alta Badia we włoskim Południowym Tyrolu odbędą się zgodnie z planem. Jak co roku, w przedświąteczny weekend mężczyźni zmierzą się na sławnych czarnych trasach Gran Risa i Saslong. Wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, dlatego kibice będą mogli oglądać zawody jedynie przed telewizorami. Niemniej, południowotyrolskie ośrodki narciarskie są już gotowe by w styczniu przyjąć turystów.
Południowy Tyrol - zimowe nowości na sezon 2018/2019
Południowy Tyrol - zimowe nowości na sezon 2018/2019
2018.11.07
Nadchodzący sezon zimowy to nie tylko czas na ostrzenie nart - to przede wszystkim czas kluczowej decyzji: dokąd w tym roku? Czy w sprawdzone miejsce, czy może jednak warto odwiedzić coś nowego? Może któreś nowości z włoskiego Południowego Tyrolu pozwolą podjąć tę decyzję - ośrodki mają różne propozycje m.in. nowe stoki, gondole, hotele, lecz także i pakiety promocyjne. Sprawdźcie sami!
Val Gardena - marzec pełen ciekawych wydarzeń
Val Gardena - marzec pełen ciekawych wydarzeń
2018.03.09
Marzec to jeden z najlepszych miesięcy na udany urlop narciarski w Południowym Tyrolu - śniegu jest tu pod dostatkiem, wiosenne słońce przyjemnie grzeje, a dni stają się coraz dłuższe. To również czas rozmaitych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Nie inaczej będzie w tym roku w popularnym włoskim ośrodku Val Gardena.
Jeśli w tym sezonie nie byłeś na nartach  - zrób to teraz!
Jeśli w tym sezonie nie byłeś na nartach - zrób to teraz!
2017.03.09
Większość osób planuje urlop zimowy w środku zimy, zwracając uwagę na dwie rzeczy: termin ferii szkolnych oraz optymalne warunki narciarskie. Teoretycznie w styczniu i lutym śnieg jest najlepszy, a temperatura do jeżdżenia optymalna. Jeżeli jednak tej zimy nie byłeś jeszcze na nartach - pomysłem wartym rozważania jest zaplanowanie wyjazdu na przełomie pór roku. Równie dobrze przygotowane trasy jak w sezonie, a dodatkowo wiosenne słońce i niższe ceny - to główne plusy, jakich możesz spodziewać się w południowotyrolskich ośrodkach nawet do końca kwietnia!
Romantyczna Val Gardena
Romantyczna Val Gardena
2017.02.02
Położona w Południowym Tyrolu Val Gardena to przepiękny region sportów zimowych, będący częścią największej na świecie karuzeli narciarskiej Dolomiti Superski. Jeden wspólny skipass umożliwia korzystanie z 1220 kilometrów tras oraz ponad 450 kolei i wyciągów. Perfekcyjnie przygotowane stoki i trasy biegowe, otoczone przez ośnieżone szczyty Dolomitów, tworzą idealną scenerię podczas romantycznego wyjazdu narciarskiego we dwoje.
Val Gardena otwiera trasy 3 grudnia
Val Gardena otwiera trasy 3 grudnia
2016.10.18
Sezon zimowy w Południowym Tyrolu zbliża się wielkimi krokami. Jednym ze znanych ośrodków, bardzo chętnie odwiedzanych przez Polaków, jest Val Gardena, która szykuje otwarcie tras na 3 grudnia. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają Was zbliżającej się zimy w tym regionie.
Gran Paradiso - pierwsze takie krzesło we Włoszech
Gran Paradiso - pierwsze takie krzesło we Włoszech
2016.08.04
Val Gardena - znany i lubiany region sportów zimowych w Południowym Tyrolu - umacnia swoją pozycję wśród najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich Europy. W nadchodzącym sezonie narciarze będą mogli skorzystać z nowoczesnej kolei krzesełkowej Gran Paradiso, która zastąpi wyciąg talerzykowy w rejonie Piz Sella. Dzięki inwestycji łatwiejszy stanie się również dostęp do trasy Sellaronda w tej części ośrodka.
Sellaronda, czyli spiesz się powoli cz. II Arabba - Val di Fassa - Val Gardena
Sellaronda, czyli spiesz się powoli cz. II Arabba - Val di Fassa - Val Gardena2015.11.29
Długimi, pięknymi zjazdami, z pomocą kanapy Camplongo, dojeżdżamy do Arabby. Zjazd jest tym przyjemniejszy, że praktycznie cały czas jedziemy w słońcu. Arabba jest znakomitym miejscem wypadowym w masyw Marmolady, my jednak kontynuujemy naszą wędrówkę "pomarańczową pętlą". Przed nami wznosi się potężny masyw Porta Vescovo. Można się tam dostać na dwa sposoby - gondolą Europa, lub stosunkowo nowym Funiforem. Wybieramy "większy autobus" (Funifor) i pokonujemy największą jednorazowo różnicę wysokości - prawie 900 metrów. Wysiadając przy schronisku Ligi Gorza, przebudowanym ostatnio całkowicie, można poczuć, że jesteśmy naprawdę wysoko.
Sezon zimowy 15/16 w Południowym Tyrolu
Sezon zimowy 15/16 w Południowym Tyrolu - informacje, daty, promocje
2015.11.13
Zawsze zachęcamy do wyjazdów na narty nie tylko w okresie ferii zimowych. Nie wynika to wyłącznie z ilości turystów, która w szczycie sezonu mogą być naprawdę duża, lecz także z różnych promocji czy eventów, często odbywających się na początku lub końcu zimy. Zarówno dla osób preferujących wyjazdy w styczniu i lutym, jak i tych unikających okresu ferii, przygotowaliśmy zestawienie informacji o początkach sezonu w różnych południowotyrolskich ośrodkach, o promocjach oraz okazjach na weekendowe wyjazdy.
Sellaronda, czyli spiesz się powoli - cz. I z Val Gardeny do Alta Badia
Sellaronda, czyli spiesz się powoli - cz. I z Val Gardeny do Alta Badia
2015.11.11
Zgodnie z obietnicą przedstawiamy relację z naszego odkrywania mniej znanych zakątków Sellaronda i jej okolic. Na początek zajmiemy się trasą i jej bezpośrednim sąsiedztwem, a w kolejnych odcinkach wybierzemy się nieco dalej od głównej pętli. Oczywiście można trzymać się ściśle wytyczonej i oznakowanej w terenie trasy (na pomarańczowo - zgodnie z ruchem wskazówek zegara, na zielono - w kierunku przeciwnym), ale zjeżdżając w kilku miejscach w bok, otwierają się przed nami perspektywy odkrycia nie tylko nowy, ciekawych terenów narciarskich, ale także bliższych spotkań z lokalną kuchnią.
Sellaronda, w krainie długich zjazdów - Seceda
Sellaronda - Seceda w krainie długich zjazdów
2015.04.02
Ostatni w tym sezonie odcinek naszej relacji, poświęconej odkrywaniu ciekawych zakątków w pobliżu słynnego szlaku Sellaronda, poświęcimy wyprawie w mniej znane zakątki Val Gardeny. W jednym z poprzednich odcinków wspominaliśmy nieco o pięknych, wymagających zjazdach Saslong i Campinoi, a także o innych ciekawych miejscach położonych pod potężną ścianą masywu Sassolungo. Dziś pora wyruszyć na krotki rekonesans w przeciwnym kierunku, w góry osłaniające region Val Gardena od północy.
Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol
Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol
2015.02.16
W Polsce narciarstwo biegowe zyskuje coraz większą popularność - nie tylko ze względu na znakomite wyniki Justyny Kowalczyk i polskich biathlonistek, ale także dzięki postępującemu trendowi aktywnego i zdrowego trybu życia. Rozległe i długo zaśnieżone włoskie ośrodki narciarskie Południowego Tyrolu są znakomitą odpowiedzią na te potrzeby i powitają wszystkich swoją szczerą gościnnością. Region jest znany z bardzo dobrych warunków zimowych (idących w parze, alpejskiego śniegu i włoskiego słońca), sprzyjających każdemu rodzajowi aktywności - w tym także narciarstwu biegowemu. Do dyspozycji jest 1800 kilometrów tras biegowych o różnym poziomie trudności, więc zarówno początkujący, jak i zaawansowani biegacze znajdą coś dla siebie. Poniżej przed-stawiamy propozycje miejsc, które polecamy amatorom biegówek, wybierającym się na aktywnych zimowy urlop za granicą.
poprzednie1 - 12 z 38następne
Booking.com