skionline.pl WorldSkitest 12/13 Allround kobiety K2
poprzednia nartanastępna narta
SuperOne

Testowana długość: 160 cm

Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
38.8
Długi skręt 7.4
Krótki skręt 8.1
Trzymanie krawędzi 7.8
Stabilność 7.4
Łatwość prowadzenia 8.1

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Kobietom, które lubią podkręcać swoje umiejętności na twardszym śniegu, oferujemy SuperOne. Z All-Terrain Rocker™ na węższej talii, SuperOne wystarczająco zwinna i precyzyjna do skrętów na
ubitym śniegu oraz dość wszechstronna dla zmiennych warunków. Stabilna, lecz żywotna i dopasowująca się, SuperOne pozwoli wyciągnąć jak najwięcej wrażeń z dnia na stoku.

Przeznaczenie: Trasy przygotowane: 80%, Trasy nieprzygotowane: 20%
Długości: 139, 146, 153, 160, 167
Konstrukcja: Triaxial Braiding, Hybritech Sidewall
Rdzeń: Osika/Paulownia/Bambus - BioFlex 2
Rdzeń: 12m/ 160cm
Wiązania: Marker/K2 ER3 10.0
Parametry techniczne:Technologie:
Długość: 139/146/153/160/167
Promień: 12m/ 160cm
Taliowanie: 121-72-106
MOD Monic, MOD Technology, Triaxial Braiding™, K2 All Terrain Rocker, Hybritech Sidewall, Glass Web, Bioflex 2 Core,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

MOD Monic


W ramach udoskonalonej Technologii MOD w nartach K 2 zastosowano nowe rozwiązanie zwane MOD Monic. Technologia MOD w znacznym stopniu wyeliminowała drgania nart, jednak, jak pokazały ostatnie testy, w pewnych miejscach narty są szczególnie narażone na wibracje. W tych właśnie „wrażliwych” miejscach zastosowano dodatkowe moduły MOD Monic, absorbujące drgania. Dzięki MOD Monic narta jest nieco lżejsza i obciążona dodatkowo tylko w tych punktach, gdzie jest to konieczne dla zachowania stabilności i komfortu jazdy.

MOD Technology


Technologia polegająca na zastosowaniu w nartach K 2 dodatkowego, elastomerowego, absorbującego drgania rdzenia, niezależnie od drewnianego rdzenia głównego .

Drugi rdzeń skutecznie amortyzuje i tłumi drgania, nie ograniczając przy tym elastyczności rdzenia głównego na całej długości narty.

Jak pokazały testy, dzięki technologii MOD, skutecznie wyeliminowano drgania i wibracje oraz stworzono narty, które pozostają pod kontrolą na każdym etapie jazdy, są wszechstronne i łatwe w prowadzeniu.

Zastosowanie Technologii MOD skutkuje również lepszą przyczepnością i trzymaniem krawędzi na całej długości nart. W efekcie udało się zredukować drgania i "odbicia" podczas jazdy na twardych, oblodzonych trasach, zapewniając doskonałe trzymanie krawędzi i pewną, płynną jazdę.

Triaxial Braiding™


Triaxial Braiding™ to obecnie najlepszy system umożliwiajacy nakładanie włókna szklanego na drewniany rdzeń nart. Proces polega na umieszczeniu w specjalnej maszynie zwanej Triaxial Braiding, zmielonego drewnianego rdzenia, który jest następnie owijany zachodzącymi na siebie włóknami szklanymi. Dzięki zastosowaniu technologii Triaxial Braiding™ powstają wytrzymałe i stabilne narty.

zobacz całą kolekcję K2 12/13

Race mężczyźni
High Performance kobiety
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Twin Tip
Złoto:Fischer
Srebro:Elan
Brąz:K2
WorldSkitest 2012 SkiWelt - testy