• Announcements

• JC

Ruszamy z nowym Forum   09/29/2016

Moi drodzy, Po sporych problemach z poprzednim programem do obsługi forum zdecydowaliśmy się na zmianę dostawcy. Po kilku tygodniach testów wygląda na to, że nowe forum pracuje stabilnie, a nowe funkcję sprawują się bardzo dobrze. Postaraliśmy się, aby wszystkie Wasz posty zostały przeniesione do nowego formatu.
      Mam nadzieję, że szybko przyzwyczaicie się do nowego systemu obsługi, tym bardziej, że wielu z Was korzysta z podobnego forum , tylko w starszej wersji. Na nowym forum mamy wiele nowości. Nowy Kalendarz, w którym wstałwiłem interesujące nas imprezy PŚ w Narciarstwie Alpejskim, ale także skoki i biegi narciarskie. Ma nadzieję, że będziecie aktynie uzupełniać o ciekawe imprezy z naszego podwórka. Nowa Galeria - w której możecie tworzyć własne albumu i jednorazowo dodać nawet 100 zdjęć. Forum pozwala teraz na szybkie dodawanie zdjęć z galerii do newsów. Filmy wstawiamy teraz w ten sposób, że wklejamy do posta link prosto z YouTube lub innych serwisów. Jest też zakładka Czat - na razie w bardzo okrojonej wersji - jednocześnie może na niej rozmawiać tylko 5 osób, ale jeżeli się Wam spodoba, to rozszerzymy funkcjonalność do kilkudziesięciu osób. Zakładka Aktywność - pozwoli Wam szybko zorientować się, co dzieje się na forum, jakie są nowe posty, nowe tematy. Ułatwi odszukanie interesujących was informacji. Nowe forum działa w wersji responsywnej na telefonach komórkowych, zainstalowana została także wtyczka Tapatalk. Jako, to na nowym organizmie mogą się zdarzyć małe "bugi", ale proszę o informowanie mnie o nich. Będziemy się starać jak najszybciej je usunąć. Tych wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni poprzednią wersją przepraszam za niedogodności. Mam nadzieję, że nowe forum spełni Wasze oczekiwania.
Sign in to follow this  
Followers 0
wojpieniazek

Buty - Head Vector 125 13/14

5 posts in this topic

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów po raz pierwszy.

Chciałbym poprosić o opinię, najchętniej użytkownika, butów jak w tytule.

Mam wzrostu 176, waga ok. 110 kg umiejętności 6/7 w skali.

Do tej pory jeździłem w butach dalbello proton 9 flex 90, ale poszukuję już coś twardszego.

Moje narty to RTM 84.

Po przymierzeniu sporej ilości butków, ranking wygrały Heady challenger 110 i vectory ze względu na takie, a nie inne moje stopy, min. wysokie podbicie.

I tutaj mam dylemat, czy te 125 nie będą za twarde?

Różne są opinie na temat tej twardości i już po prostu "zbaraniałem", jednak wszystkie podkreślają ich komfort. Nie chciałbym rozpinać butów po każdym zjeździe.

W jednym sklepie nawet usłyszałem, że w nich to mi krew uszami będzie szła, a oni polecają fischera 90 :) (słyną właśnie ze współpracy z tą firmą :rolleyes::)

Czy ktoś z Was mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami?

pozdrawiam

Wojtek

Mam Vectory Ltd ale nie ostatni model. Mam bardzo wysoka stope na podbiciu. Buty sa ok, ale ciezko mi bylo z wygada pierwszy sezon, izanim dobralem wkladke.

Akurat cała seria Vector/Challenger/Raptor ma chyba opcję regulacji flexu. 125 można zbić do 115. A model 115 (zielone) "podbić" do 125. Jeśli oczywiście ktoś to w ogóle poczuje. Stawiam że przy Twojej masie ogólnie okolice 120 są właściwe, chyba że preferujesz turystyczną jazdę, to raczej mniej niż więcej.

Mierzyłem akurat wczoraj Vector 115 i miały genialne poczucie trzymania pięty. Cała ta seria ma dobrą opinię wśród narciarzy (przynajmniej z takimi się spotkałem).

Tak jak piszesz, maja tez byc mega wygodne gdy sie nie ma tak dziwnej stopy jak moja :smile:

Możesz też dodatkowo spojrzeć z czego wykonana jest skorupa buta a z czego język itd. Polyether i Polyurethan są najtwardsze. Najbardziej miękki plastik to polyolefine. Przy bucie z polyolefine - 10flex w dół. Dlatego też niektózy twierdzą, że buty rosoła są miękkie, a zwyczajnie zależy od modelu.